PDA

Zobacz pełną wersję : ALPHA Digital MB-D10 padł



dzidch
02-05-2009, 22:31
Witam ALPHA Digital MB-D10 posiadam od listopada 2008 i do dnia dzisiejszego działał super. Niestety padło zasilanie a pozostałe funkcje działają.

Po włożeniu do gripa baterii EN-EL3e w koszyczku (druga bateria jest w
aparacie) i po wejściu do menu info o baterii jest wyświetlone że Bateria w
gripie jest 100% naładowana ale w momencie przełaczenia na baterie z gripa
aparat gaśnie jakby nie było wcale zasilania to samo się dzieje na baterii
EN-EL4a pokazuje stan 100% a po przełaczeniu na zasilanie z gripa aparat
gaśnie.
Taka sama jest sytuacja gdy nie ma baterii w aparacie jak podłączy się grip
aparat zachowuje się jakby nie miał zasilania. Co ciekawe na koszyczku
z bateriami AA funkcjonuje poprawnie tzn. pokazuje baterie aa i po
przełaczeniu na grip działa .

Ktoś się już z czymś takim spotkał. Wysłałem już zapytanie w sprawie reklamacji do Fototipa
mam nadzieje że w miarę szybko da się coś z tym zrobić bo bez gripa bieda :(

ekonet
03-05-2009, 01:01
Ktoś się już z czymś takim spotkał.
A kto?

dzidch
03-05-2009, 02:09
no właśnie WHO ????

costi
03-05-2009, 06:05
Za moich czasow pytania konczylo sie znakiem zapytania - pewnie do tego pil ekonet ;)

pietrobas
03-05-2009, 11:57
Oj, panowie nie czepiajcie się, literówka ;)

Grip ma chyba 2 lata gwarancji ?

Nikuś
03-05-2009, 12:55
A kto?

Ja się spotkałem, kolega superkomornik.. choć może objawy były nieco inne(poprostu nie działały), to jednak wysłaliśmy do w/w firmy oba gripy z żadaniem naprawy/wymiany. Dostaliśmy spowrotem już lepiej działąjące. U mnie jest problem z AA R6 tj nie chce przechodzić zasilanie z tych akumulatorków na aku w body(i dowrotnie) ale z tego co słyszałem użytkownicy oryginałów miewają podobny zgrzyt. W konfiguracji EN-EL3e w body i gripie wszystko hula bez zarzutu
Zastanawiam się nad ponownym wysłaniem gripa.. :evil:

.

dzidch
03-05-2009, 13:22
Co ciekawe mój egzemplarz działał i działa nadal poprawnie z akku AA tylko nie gada z systemowymi w sumie to dziwne że tak się uszkodził.

Herhor
03-05-2009, 22:16
To ja dorzucę swoje trzy grosze, a właściwie pytanie: Czy to jest normalne w tym gripie, czy nadaje się on do serwisu?
U mnie objaw jest następujący: W body i w gripie oryginalne akumulatory Nikona EN-EL3e. W menu ustawienie, że najpierw zasilanie z body, a potem z gripa. Po wyczerpaniu akumulatora w body, mimo w pełni naładowanego akumulatora w gripie, zestaw ciemny (brak jakichkolwiek oznak "życia" - brak możliwości włączenia aparatu). Jak ustawiłem w menu zasilania: "Najpierw grip, potem body" - objaw identyczny. Czy to normalne w tym gripie, czy kwalifikuje się do serwisu?
Dodatkowo zauważyłem, że nieużywane body z gripem wykazuje dość szybki spadek naładowania akumulatora (tak jakby coś powodowało pobór mocy z aku). Wcześniej miałem D200 z oryginalnym nikonowskim gripem i taki objaw nie występował.

dzidch
04-05-2009, 07:45
U mnie objaw jest następujący: W body i w gripie oryginalne akumulatory Nikona EN-EL3e. W menu ustawienie, że najpierw zasilanie z body, a potem z gripa. Po wyczerpaniu akumulatora w body, mimo w pełni naładowanego akumulatora w gripie, zestaw ciemny (brak jakichkolwiek oznak "życia" - brak możliwości włączenia aparatu). Jak ustawiłem w menu zasilania: "Najpierw grip, potem body" - objaw identyczny. Czy to normalne w tym gripie, czy kwalifikuje się do serwisu?
Dodatkowo zauważyłem, że nieużywane body z gripem wykazuje dość szybki spadek naładowania akumulatora (tak jakby coś powodowało pobór mocy z aku). Wcześniej miałem D200 z oryginalnym nikonowskim gripem i taki objaw nie występował.

Myślę że to nie jest normalne mój grip jak był sprawny normalnie przełączał między akumulatorami

Herhor
04-05-2009, 09:00
Dzięki. Tak myślałem... :(

docxxx
04-05-2009, 10:00
Ha, pisalem wczesniej, mowilem, zrzedzilem. A teraz napisze:

A N I E M O W I L E M ? !

Ten nikonowski grip to niby tylko kawalek plastiku za 1tys zl, a jednak cos wiecej.

Herhor
04-05-2009, 10:09
Ha, pisalem wczesniej, mowilem, zrzedzilem. A teraz napisze:

A N I E M O W I L E M ? !

Ten nikonowski grip to niby tylko kawalek plastiku za 1tys zl, a jednak cos wiecej.

Mówiłeś... ale ja cały czas uważam, że do amatorskich celów kawałek platiku za 1 tys zł to stanowczo za dużo.
Wiem - zaraz napiszesz, że do amatorskich celów mogłem kupić D40x lub D60. Zgoda, ale gripem zdjęć się nie robi tylko aparatem :mrgreen:

Pozdrawiam!

ekonet
04-05-2009, 10:12
Ten nikonowski grip to niby tylko kawalek plastiku za 1tys zl, a jednak cos wiecej.
Nie wiem, o czym piszesz, bo oryginalny grip jest metalowy.

docxxx
04-05-2009, 10:47
Nie wiem, o czym piszesz, bo oryginalny grip jest metalowy.

To bylo a propos tego co pisali inni (i ja tez): "phiii, kawalek plastiku za 1kzl".


Mówiłeś... ale ja cały czas uważam, że do amatorskich celów kawałek platiku za 1 tys zł to stanowczo za dużo.
Wiem - zaraz napiszesz, że do amatorskich celów mogłem kupić D40x lub D60. Zgoda, ale gripem zdjęć się nie robi tylko aparatem :mrgreen:

Pozdrawiam!

Jak zostanie Ci grip w rece, a pozostaly sprzet na ziemi, to inaczej bedziesz mowil.
Po drugie: co mowilem, ze to tylko pozorna oszczednosc. Teraz poszedl Ci jeden grip, pojdzie i drugi. Tak wiec wydasz raz 300zl, drugi raz i potem co? I tak kupisz oryginala i tak. Bedziesz min. 600zl to tylu.
Po trzecie: Kuna, nie pisze tego, aby sie pochwalic, ze ja mam MB-D10 a ty nie. Sam przeciez mialem zamiennik i ukrecil mi sie. Tak wiec potraktuj to jako porade, a nie jako przechwalanie sie.

Herhor
04-05-2009, 12:26
Po drugie: co mowilem, ze to tylko pozorna oszczednosc. Teraz poszedl Ci jeden grip, pojdzie i drugi. Tak wiec wydasz raz 300zl, drugi raz i potem co? I tak kupisz oryginala i tak. Bedziesz min. 600zl to tylu.

A po co mam wydawać 300,- zł? Na gripa mam 24 miesiące gwarancji. :)
D300 też kupiłem używany "z lekkim przebiegiem", więc za dwa lata (jak skończy mi się gwarancja na gripa) może wymienię cały zestaw... :mrgreen:
Mam już w tej dziedzinie doświadczenie. Kupiłem kilka lat temu nowego D200 z oryginalnym gripem (koszt 600,- PLN za gripa) a teraz sprzedając komplet D200, za gripa dostałem 100,- i po co mi było kupować oryginał... :mrgreen:

A tak na serio, to nie denerwuj się... Masz całkowitą rację pisząc swoją opinię, tylko mnie (i pewno wielu z nas) po zakupie droższej puszki po prostu nie stać na "kawałek plastiku za 1 tys. zł"... :mrgreen:

dzidch
04-05-2009, 13:00
Może to i pozorna oszczędność. Ale na dobra sprawę Alfa ma 24 miesiace gwarancji (nie wiem jak oni z tym wychodzą) a poza tym jest dość dobrze wykonana. Cóż zepsuła się po pół roku oddam na gwarnacji naprawią (wymienią) i tylko strata na wysyłce towaru jeśli chodzi o stronę materialną, ale z drugiej strony dochodzą nerwy, oczekiwanie i takie tam i to niestety nie jest zbyt przyjemne :( Cóż troszke żal jak kupowałem alfe mogłem kupić orginała koło 800zł, człowiek mądry po szkodzie. Mam tylko nadzieje że jak wróci z serwisu to jeszcze troszkę posłuży.

docxxx
04-05-2009, 13:05
Ale na dobra sprawę Alfa ma 24 miesiace gwarancji

Nie uwzglednia Ci uszkodzenia mechanicznego, czyli np. ukrecienia sruby czy pekniecia. Mi to gosc z allegro uwzglednil, bo grip mial kilka dni (no, moze tydzien, lub dwa). Jakby co to zapieraj sie, ze nie dzialala Ci elektronika itp. Wtedy moga jeszcze oddac.



dość dobrze wykonana

Masz racje, "dosc dobrze". Moj Phottix tez byc dosc dobrze wykonany. Oryginal jest 100 razy lepszy.

ps. Dobra, konce juz ta gatke, bo pomyslicie sobie, ze albo to jakis sponsorowany tekst, albo mi odbilo i przesadzam. A chce tylko pomoc.

Jacek_Z
06-05-2009, 21:40
. Moj Phottix tez byc dosc dobrze wykonany. Oryginal jest 100 razy lepszy.
Alpha jest lepiej wykonana od Phottixa/Delty. Gorzej od oryginału, ale nieznacznie. Mam (alphę), działa, jest OK. Jest gwarancja na 2 lata, nawet 3 sztuki takiej alphy sa tańsze niż oryginał. Jeśli padnie - nie widze problemu z odkręceniem gripa i kontynuowaniem zdjęć.
Ja mam ustawione pobieranie energii pierw z gripa i pracowac mam zamiar tylko na akku w gripie. Akku w body będzie naładowane (tzn sie będzie samorozładowywało :mrgreen:).

dzidch
17-05-2009, 12:48
Cóż jak na razie czekam na naprawę/wymianę chłopaki napisali że mają na to 21 dni. Zobaczymy

dzidch
27-05-2009, 00:27
odebrałem nowego gripa :)

Herhor
27-05-2009, 08:18
Ja też, ale niestety objawy są takie same jak w poprzednim... :(
Nie mam już siły na Foto-Tipa :evil:

dzidch
27-05-2009, 11:56
Ja też, ale niestety objawy są takie same jak w poprzednim... :(
Nie mam już siły na Foto-Tipa :evil:

Muszę mój też sprawdzić na taką ewentualność poprzedni działał dobrze do czasu padu zasilania.
Może sprawdź swój na innym body.

JanuszWaw
27-05-2009, 13:55
Ja też, ale niestety objawy są takie same jak w poprzednim...Nie mam już siły na Foto-TipaCześć,
1. U mnie kiedyś w d80 zawiodły kontakty sprężyste pomiędzy body a gripem. Cosik niekontaktowało. Towar był z Foto-Tip'a, ale kupiony u kogo innego (redystrybutor). Wymienili od razu. Sztuka za sztukę. I to mi się spodobało. Ale to było... przed kryzysem ;)
2. Żeby namieszać w statystykach: d80 - delta, d300 - Nikon. Oba działają bez zarzutu. Była to kwestia wyboru i ... preferencji. Głównie finansowych ;)
BTW. Gdyby marka chroniła przed usterkami to by ... serwis zamknęli. ;) /To nie aluzja/
Pozdrawiam -

Fraglesso
26-01-2010, 13:27
Witam ALPHA Digital MB-D10 posiadam od listopada 2008 i do dnia dzisiejszego działał super. Niestety padło zasilanie a pozostałe funkcje działają.

Po włożeniu do gripa baterii EN-EL3e w koszyczku (druga bateria jest w
aparacie) i po wejściu do menu info o baterii jest wyświetlone że Bateria w
gripie jest 100% naładowana ale w momencie przełaczenia na baterie z gripa
aparat gaśnie jakby nie było wcale zasilania to samo się dzieje na baterii
EN-EL4a pokazuje stan 100% a po przełaczeniu na zasilanie z gripa aparat
gaśnie.
Taka sama jest sytuacja gdy nie ma baterii w aparacie jak podłączy się grip
aparat zachowuje się jakby nie miał zasilania. Co ciekawe na koszyczku
z bateriami AA funkcjonuje poprawnie tzn. pokazuje baterie aa i po
przełaczeniu na grip działa .

Ktoś się już z czymś takim spotkał. Wysłałem już zapytanie w sprawie reklamacji do Fototipa
mam nadzieje że w miarę szybko da się coś z tym zrobić bo bez gripa bieda :(

No właśnie ja się z czymś takim spotkałem... podczas niedzielenego focenia musicalu aparat nagle padł, nie było opcji, żeby go włączyć. Odkręciłem gripa i odpaliłem aparat na batce w body, co ciekawe po włączeniu aparat (D700) pokazał na wyświetlaczu "Err". Właściwie próby podpinania gripa, wyciągania baterii, włączanie i wyłączanie nie pomogły... Już w oczach miałem napis SERWIS, ale po wypięciu i wpięciu jeszcze raz obiektywu wszystko wróciło do normy. :)

Oczywiście grip nie widzi baterii EN-EL3e, a sprawdziłem na 4 sztukach. Okazuje się, że batka w gripie się nawet do połowy nie rozładowała, poprostu padł GRIP. Co ciekawe, wszystkie funkcje działają, zasilanie na koszyczku z bateriami AA też działa.

Grip na spokojnie przetestowałem na 2 body (D300 i D700) oraz zamieniałem koszyczek do aku... nic nie pomogło :].

Rozumiem, że poza serwisem nie ma na to lepszego rozwiązania? Wersje z kupnem nowego i nowego oryginalnego narazie porzuciłem z braku many ;]

ekonet
26-01-2010, 13:30
Ło Jeżu Kolczasty - "batka"! Tego jeszcze nie grali...
;)

Fraglesso
26-01-2010, 13:56
Ło Jeżu Kolczasty - "batka"! Tego jeszcze nie grali...
;)

To miało być śmieszne, pomocne, czy ... no sam nie wiem forma drwiny, że nie kupiłem oryginalnego MB-D10? ;)... nie kupiłem, bo ALFE MB-D10 dostałem gratis do body :)

Nie po to pisałem tego posta, żeby wywołać współczucie... raczej chodziło mi o to, żeby inni zastanawiający się nad zakupem tego gripa wiedzieli czego się spodziewać :).

ekonet
26-01-2010, 13:58
To miało być śmieszne, pomocne, czy ... no sam nie wiem forma drwiny, że nie kupiłem oryginalnego MB-D10? ;)... nie kupiłem, bo ALFE MB-D10 dostałem gratis do body :)
Wyłącznie śmieszne i pozatematowe - dotyczące egzotycznego kwiatka językowego. :)
Nie kpię z nikogo, a już na pewno nie z tego powodu, że coś kupił czy nie kupił.
Miłego dnia.

Fraglesso
26-01-2010, 14:25
Wyłącznie śmieszne i pozatematowe - dotyczące egzotycznego kwiatka językowego. :)
Nie kpię z nikogo, a już na pewno nie z tego powodu, że coś kupił czy nie kupił.
Miłego dnia.

OK, przyznaję rację, ale jako, że jest to forum o tematyce fotograficznej, a nie forum poprawnej polszczyzny, to takie drobne 'kwiatki' nie powinny stanowić problemu. Nie mniej jednak Ty jako moderator możesz takiego 'kwiatka' poprawić i nie zaśmiecać dalej tematu o gripach problemami poprawnej polszczyzny ;).

P.S. Tylko bez obrazy. :)