PDA

Zobacz pełną wersję : Karta SanDisk Extreme IV 4.0 GB Wooolna



osowiak
30-04-2009, 19:34
Witam,zakupiłem dzisiaj na Allegro kartę jak w tytule ,chodziło mi żeby była szybsza od mojej poprzedniej III gdzie zapis jest 30mb/s a ta nowa gdzie zapis jest znacznie szybszy -przynajmniej tak byc powinno???.Ale po kilku próbach okazało się że ta starsza z zapisem 30mb/s jest szybsza od tej nowej -co o tym sądzicie -czy mam jakąs podróbe czy jest jakis problem o którym nie wiem.

jacek.gold
30-04-2009, 19:42
była tania? super okazja?
to dlatego

Rafał_Sz
30-04-2009, 20:55
Nie wolna, tylko za bardzo chińska.

osowiak
30-04-2009, 21:51
Tania nie poniewaz zapłaciłem 110 zł to raczej normalna cena , gosc mi pisze teraz że może nie kompatybilna bo te karty różnie sie zachowuja ,mysle jednak że D300 poradzi sobie i z taka kartą , oczywiscie sformatowałem i dalej kiepsko!!!

Yanluk
01-05-2009, 09:45
Tania nie poniewaz zapłaciłem 110 zł to raczej normalna cena , gosc mi pisze teraz że może nie kompatybilna bo te karty różnie sie zachowuja ,mysle jednak że D300 poradzi sobie i z taka kartą , oczywiscie sformatowałem i dalej kiepsko!!!

Hmm 110 zl to troche tanio jak za 4GB Sandiska Extreme IV ceny oscyluja w okolicach 200PLN. Poza tym kupowac karty pamieci na allegro? Hmm ciezko to widze. Spojrz na ebay:
http://reviews.ebay.com.au/FAKE-SanDisk-Extreme-Compact-Flash-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001449653
Tutaj jest specjalny komunikat o kartach pamieci i sprzedawcach ktorzy naprawde sprzedaja Sandiska.
Krotko mowiac kupiles podrobe, zdarza sie.

wielicki
01-05-2009, 10:00
Tania nie poniewaz zapłaciłem 110 zł to raczej normalna cena , gosc mi pisze teraz że może nie kompatybilna bo te karty różnie sie zachowuja ,mysle jednak że D300 poradzi sobie i z taka kartą , oczywiscie sformatowałem i dalej kiepsko!!!
Z informacji od właściciela zaufanego sklepu wiem, że cena zakupu takiej karty przez sklep, wynosiła pół roku temu ok. 150 zł.

Link do opisu, jak odróżnić podrabiane karty Sandisk serii Extreme -
http://reviews.ebay.com/FAKE-SanDisk-Extreme-Compact-Flash-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001456539

osowiak
01-05-2009, 12:40
Wielkie dzieki za odpowiedz ,własnie kontaktuję się ze sprzedawcą i napisałem mu że chce karte oddac i poprosiłem o zwrot kaski ,zobaczymy.

robin102
01-05-2009, 12:45
Teraz już w porządnych sklepach sprzedają porządne podróby, tylko czekać, aż w sprzedaży pojawią się dziwnie tanie D700 czy D3 :mrgreen: made in China albo Hungary ;)

drhardware
01-05-2009, 18:52
Witam,

najlepiej włozyć kartę do adaptera PCMCIA i do gniazd PCMCIA w notebooku. Wtedy w systemie zgłasza się pełną nazwą i łatwo odróznić oryginał od "oryginału". Organoleptycznie to przede wszystkim zaokrąglone narozniki i płaska nalepka.

doktor
01-05-2009, 20:30
Wysoce prawdopodobne, że to fałszywka. Do nich dają np. dziwne torebki w kształcie półksiężyca, do których to karta nie wchodzi. I na CD jest mora na nadruku. I jeszcze kilka innych rzeczy

drhardware
02-05-2009, 16:26
Ja ostatnio uratowałem się właśnie przed zakupem fałszywki. Na pierwszy rzut oka widać proste rogi i wypukłą nalepkę, po włożeniu w PCMCIA zgłasza się TRcośtam, więc chyba Transcend. Co do woreczka, faktycznie półokrągłe, z innym nieco napisem i faktycznie karta w pudełku do niego nie wchodzi.

raddeli
02-05-2009, 16:36
Mi już kilkukrotnie sprawdziła się zasada: "Co jest tanie to jest drogie" i od dłuższego czasu wolę dopłacić i kupić coś pewnego.
Sam słyszałem o przypadku jak gość kupił w okazyjnej cenie kartę pamięci FUJI XD - miła być oryginalna (według opisu na Alledrogo). A jak odkleił naklejkę to się okazało, że to jakaś tandetna podróba.

doktor
02-05-2009, 18:12
Allegro oczywiście się wypnie, jak zwykle z resztą. Jednak goście ewidentnie łamią prawo, na aukcjach opisują karty jako oryginalne, czyli jest to oszustwo

osowiak
02-05-2009, 23:20
dzisiaj zrobiłem test programem
http://www.frazpc.pl/programy/odzyskiwanie_danych/259/Flash/Memory/Toolkit/1.20
i okazało się ,że moja stara karta z zapisem 30mb/s chodzi szybciej niż ta z zapisem 40mb/s odczyt jest podobny ale mnie zależy na szybkim zapisei,napisałem do sprzedającego ale ten się wypiera że sprawdził przed wysylka i była dobra ,ja mu potwierdziłem że dobra i działa karta ale oszukał mnie co do prędkosci i orginalnosci karty .
Krótko mówiąc nie przyjmuje reklamacji -napisałem że mam 10 dni na zwrot i koniec tego pustego gadania , a jeżeli nie to zgłoszę to Allegro .Zobaczymy co będzie dalej.

drhardware
03-05-2009, 00:51
A mozesz opisac, jak wygląda karta, albo zamieścić jej zdjęcia? Czy ma coś wspólnego z podróbkami, opisywanym na ebay? Czyli rogi, naklejka, bąbelek powietrza, umiejscowienie numeru seryjnego itp.

osowiak
03-05-2009, 10:37
pewnie mogę ale musze się zapoznac jak tu wrzucic zdjecia i pewnie zrobię to wieczorem dopiero

andrstac
03-05-2009, 14:28
Spróbuj zarejestrować kartę na stronie SanDisk'a. Ja swoją kartę (też z allegro) zarejestrowałem (numer seryjny przeszedł) i przynajmniej mam pewność że jest oryginalna.

heniek85
03-05-2009, 17:46
Tych kart extreme IV jest dużo różnych. I dużo podróbek jak mniemam. Ostatnio kolega pojechał kupić 50D więc dałem mu kasę żeby przy okazji kupił mi kartę. Chciałem Extreme III 2GB bo nie miałem za bardzo kasy, a jedna 2GB karta do D300 to było za mało. Ale mniejsza o to. Kolega pojechał i po jakimś czasie dzwoni cały szczęśliwy, że kupił mi karte Sandisk Extreme IV 4GB za 80 zł. Wszystko było by pięknie gdyby nie to, że to oczywiście podróba. Nawet naklejka nie jest równo przyklejona. Nie mówiąc o szybkości. Mam Sandiska Ultra II 2GB i wg mnie jest szybsza od tej "IV". No ale jak usłyszałem, że zapłacił 80 zł to nie miałem złudzeń, że to lipa. Już mu zapowiedziałem, że albo odkupi ode mnie tą kartę albo będzie ją musiał oddać spowrotem. Za te 80 zł wolę mieć mniej GB orginalnego Sandiska niż więcej powolnej chińszczyzny.

litespeed
03-05-2009, 18:58
Wysoce prawdopodobne, że to fałszywka. Do nich dają np. dziwne torebki w kształcie półksiężyca, do których to karta nie wchodzi.
Torebki dają (tylko) do podróbek? No bez żartów...

wacki4
03-05-2009, 23:01
nie, orginalne też mają torebki tylko że szyte na wymiar i wchodza karty idealnie - sam mam 2 sandiskowskie.