PDA

Zobacz pełną wersję : nikon 8700 czy powershot pro1 canona



Anonymous
18-07-2004, 22:54
potrzebuje rady.che kupic jeden z tych aparatow ale ........
bede wdzieczny za wszelkie sugestie i rady.pozdrowienia

MaciejKa
19-07-2004, 00:03
Jako, że jest to forum Nikoniarzy, polecam... Cannona! :lol:
Żartowałem. Jeśli MUSI to być 8 mpix to 8700, choć na dpreview zebrał dość niepochlebne opinie. Z tej klasy warty zastanowienia jest 5700 (5 mpix) - sam taki miałem i byłem bardzo zadowolony. Cena 5700 po pojawieniu się jego następcy nieco spadła.

MaciejK

ddMON
19-07-2004, 00:39
Hej!
Może to Ci pomoże:
porównaj te sample:
http://www.dpreview.com/gallery/?gallery=nikoncp8700_samples/
z tymi:
http://www.dpreview.com/gallery/?gallery=canonpro1_samples/
a następnie odpręż się przy tych:
http://www.dpreview.com/gallery/?gallery=nikond70_samples/
Miłego porównywania i trafnego wyboru :wink:
Też miałem chęć na 8Mp ale po przejrzeniu zdjęć (tych wyżej) i na żywo, mój wybór (mam taką nadzieję) okazał się słuszny. Wszystko zależy od tego, do czego tego ap. będziesz używał. Tamte mają niezłą gamę bajerów ale mój Sssskarbeczek chyba jakościowo lepiej wypada (za to chyba, to mi sie pewnie oberwie :shock: ).
POzdro!

Anonymous
19-07-2004, 20:07
wielkie dzieki za wszelkie informacje.choc nadal nie wiem...:) chcialbym wykorzystac jeden z tych aparatowdo zdjec w "terenie".......budynki przede wszystkim...ulice.....licze na dobra wspolprace z powerbookiem..
mysle jednak ze wybierajac jeden z tych dwoch modelii az tak duzego bledu nie popelnie:))))))

admin
19-07-2004, 21:40
Widze Robo ze potrzebujesz potwierdzenia. Otoz moim zdaniem godzisz sie na pewne ograniczenia matryc 8 mpix i kompaktowej obudowy. Jesli robisz to swiadomie, wszystko w porzadku. Jesli jednak wiesz o nich malo, wydaje mi sie ze decyzje musisz przemyslec raz jeszcze i poprzec ja doglebna literatura netu i grup dyskusyjnych. Celowo nie wspominam o testach prasy branzowej, nie mam do nich zaufania. Wrzuc w googla konkretne pytania, przejrzyj na dpreview nie sample ale komentarze uzytkownikow. Czasem mozesz znalezc dwa, trzy listy opisujace przypadlosc ktrwa WLASNIE TOBIE moze nie pasowac. Najwazniejsze abys do konca przemyslal czemu ma Ci sluzyc okreslony sprzet ;)

maroo
19-07-2004, 21:53
Pomyśl jednak o D70.
Da Ci on o wiele więcej frajdy niż każdy nie wiem jak zaawansowany kompakt.
Sam miałem bardzo dobrego kompakta i szybko zauważyłem jego ograniczenia w stosunku do lustrzanki (nie pomagały telekonwertery i inne akcesoria).
Przede wszystkim masz szybki AF (i działający skutecznie w o wiele gorszych warunkach), normalny wizjer (na EVF zapomnij o ręcznym ostrzeniu), możliwość uzyskania małej głębi ostrości, małe szumy, dobieranie obiektywów według potrzeb a nie ograniczenie możliwościami wbudowanego szkła itd, itd...
Nie musisz go od razu kupować z kitowym (18-70) obiektywem.
Możesz go na początek kupić (jak ja) z obiektywem 28-80 a jego cena będzie wtedy porównywalna z podanymi przez Ciebie kompaktami.
Wierz mi, mając kompakta szybko zapragniesz go zmienić na lustrzankę.

BartekIgnasiak
19-07-2004, 22:10
w pelni `zgadzam sie z wypowiedzia maroo!!!!!

aniuafen
06-03-2006, 15:32
Niestety u mnie upłynął niecały rok i zaczynam odczuwac brak lustrzanki.. A miał to być zakup na pół życia ;)) Przede wszystkim brakuje mi ręcznego ostrzenia... no cóż chyba wyjmę z szafy starą lustrzankę niecyfrową...

Andre
06-03-2006, 16:36
Niestety u mnie upłynął niecały rok i zaczynam odczuwac brak lustrzanki.. A miał to być zakup na pół życia ;)) Przede wszystkim brakuje mi ręcznego ostrzenia... no cóż chyba wyjmę z szafy starą lustrzankę niecyfrową...
zgodze sie z tym. MF w tym aparacie owszem jest ale jego jego używanie jest cholernie niewygodne i długo trwa. Można przyjac ze nie istnieje. Troche ponad pol roku robie nim zdjecia i brakuje mi lustrzanki.