Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : d70s zapis raw pomocy



hunter77
29-04-2009, 19:49
mam problem, którego nie potrafie rozwiazać. Moze ktoś mi poradzi, co się dzieje - mam d70s ustawiony na raw+jpg basic, ale jak pstrykam i przesyłam na kompa, to raz są nefy i jpgi, a raz same jpgi bez nefów :( co sie dzieje? jak to zwalczyc, zeby być pewnym że przy ustawieniu na raw bede miał te rawy, a nie same jpgi? POMOCY

Bogdan W
29-04-2009, 21:48
A w jakim programie otwierasz te zdjęcia. Może w różnych programach a wtedy jedne widzą nefy a inne nie.

noktoto
29-04-2009, 22:33
Jak przesyłasz pliki do kompa?

costi
30-04-2009, 13:13
Ustaw w aparacie tryb USB na Mass Storage (MSC).

Seeth
30-04-2009, 13:22
Najlepiej zainwestować w czytnik kart ;)

hunter77
30-04-2009, 22:00
przesyłam z czytnika.
tu program w kompie nie ma nic do rzeczy to aparat poprosyu nie zapisuje

hunter77
30-04-2009, 22:05
czy moge i skad pobrać akyualizacje oprogramowania do d70s?

Mavierk
30-04-2009, 22:10
nie, nie można... dziwna sprawa, od kiedy mam ten aparacik, to nie mam żadnego z nim problemu... ale zawsze zgrywałem bezpośrednio z aparatu :)

hunter77
30-04-2009, 22:21
a może to wina karty jutro przetestuje na innej karcie

Władca Pixeli
01-05-2009, 04:24
a może to wina karty jutro przetestuje na innej karcie
Dostałeś prawidłową odpowiedź, ale nie słuchasz. :mrgreen:
Przeczytaj uważnie wszystko od początku jeszcze raz.

hunter77
01-05-2009, 07:11
przesyłam zdjecia za pomocą czytnika kart i programem Corel Paint Shop Pro Photo X2

noktoto
01-05-2009, 22:20
Kopiujesz na dysk własnoręcznie (np. windowsowym "przeciągnij i upuść") czy Paint Shop ma jakiś moduł do importu? Problemy ze zgrywaniem NEFów są raczej natury softwarowej. Może spróbuj czegoś innego np. Picasa u mnie działa jak należy (NEF + JPEG importuje) podczas gdy przy ręcznym kopiowaniu występowały problemy (ale tylko w D90, w D50 było ok, te aparaty mają inne tryby USB).