PDA

Zobacz pełną wersję : metz50 mz5



Chomsky
29-04-2009, 15:24
Poszukuje instrukcji obslugi do tej lampy, jakis pdf?/ Pewne rzeczy sa dla mnie niejasne.
Czesc,Ch.

Albert44
29-04-2009, 20:41
Poszukuje instrukcji obslugi do tej lampy, jakis pdf?/ Pewne rzeczy sa dla mnie niejasne.
Czesc,Ch.

http://www.metz.de/fileadmin/fm-dam/Download/Homepage_Englisch/Photo_Electronic/Bedienungsanleitung_GB/mecablitz_GB/mecablitz_48_bis_76/mecablitz_50_MZ_5_GB.pdf

A tak na marginesie... to kiepsko szukasz brachu. :evil:

Chomsky
29-04-2009, 21:07
Serdeczne dzieki, sporo rozumiem, lecz sporo nie, taki moj angielski. Nadal nie moge znalesc informacji o pojemnosci akumulatora (musze wymienic w nim ogniwa a chce dobrac wlasciwa pojemnosc ze wzgledu na prace ladowarki-timer) moze gdzies na stronach w sklepach, niestety w instrukcji nic na ten temat nie ma.
Pozdrawiam. Chomsky.

Albert44
30-04-2009, 11:55
Serdeczne dzieki, sporo rozumiem, lecz sporo nie, taki moj angielski. Nadal nie moge znalesc informacji o pojemnosci akumulatora (musze wymienic w nim ogniwa a chce dobrac wlasciwa pojemnosc ze wzgledu na prace ladowarki-timer) moze gdzies na stronach w sklepach, niestety w instrukcji nic na ten temat nie ma.
Pozdrawiam. Chomsky.

Wynalazłem coś takiego:
For use with the 76 MZ5, 70 MZ5/4, and 50 MZ5 units. The latest generation of Metz batteries uses NiMH technology, meaning that recycling time can practically be halved - while nearly doubling the number of flashes! Capacity 1650mAh.

Czyli zwykłe Nicad też pewnie mają 1650mAh... Ale trzeba pamietać, że w tych lampach są stosowane baterie o "szybkim" czasie recyklingu czyli nie tylko pojemność może się liczyć...
Nowa
Metz NiCad battery 50-40 for 50 MZ-5 and 70 MZ-5 to teraz 50 GBP, a NiMH blisko 100GBP.

dorjan
01-05-2009, 00:23
Nadal nie moge znalesc informacji o pojemnosci akumulatora (musze wymienic w nim ogniwa a chce dobrac wlasciwa pojemnosc ze wzgledu na prace ladowarki-timer) moze gdzies na stronach w sklepach, niestety w instrukcji nic na ten temat nie ma.



Nie przejmuj się doborem akumulatorków do pakietu Metz’a. W starym zestawie NC 50-40 znajduje się 7 aku NiCd o pojemności 700mAh i dedykowana ładowarka NC Charger 759 ma ustawiony timer na 6h. Ten akumulator zapewnia ok. 60 pełnych błysków.

Wraz z nowym modelem 70MZ-5 pojawił się akumulator NiMH 76-56 o pojemności 1650mAh. Pewnie z oszczędności w ładowarce zmieniono jedynie czas ładowania na 12h i nazwano ten zasilacz NC Charger 769. Parametry ładowania pozostały identyczne jak w poprzedniku. Ten akumulator zapewnia ok. 150 wyładowań z pełną mocą.

W jednym zużytym zestawie wymieniłem aku na Sanyo eneloop 2000mAh, a w drugim na HFR 2500mAh i już od 1,5 roku ładuję te akumulatory ładowarką NC Charger 759. Do pełnego naładowania potrzeba 3 cykli po 6h. Osiągi tak przerobionych zestawów są lepsze niż fabrycznego NiMH 76-56.
Sanyo zbliża się do ok. 200 pełnych błysków, a HFR zdecydowanie przekracza tę liczbę. Lampa zauważalnie szybciej ładowana jest z aku HFR, ale i Sanyo spokojnie mieści się w 4s po błysku z pełną mocą. Przy automatycznych ekspozycjach jesteś zawsze gotowy do następnej fotki, a wykonanie serii kilkunastu zdjęć z prędkością 3kl/s również nie stanowi problemu. Prędzej zatyka się bufor zapisu na kartę.

Proponuję wymienić stare aku na eneloopy, bo nawet po kilku miesiącach bezczynności zestaw jest gotowy do ładowania lampy.

Pozdrawiam.

Chomsky
01-05-2009, 15:58
No spadliscie mi z nieba! Dzieki! Ta pierwotna wartosc 70omAh byla mi potrzebna by sie zorientowac ile cykli ladowania ze starej ladowarki mam wykonac. Mam 7x1700mAh ale nie zwykle paluszki tylko takie do pakietow, tzw do lutowania. Ale potrzebuje kupic gdzies taki stary 50-40 magazynek, niestety nie wiem gdzie to kupic na allegro pustki? Nowe w Polsce to 299zl a ma tak niska pojemnosc (700), ze dosc trudno ja tolerowac. Dobrze zachowuja sie akumulatorki BYD dostepne w niektorych sklepach, sa to nicad, a te jak wiadomo szybciej oddaja prad. W konsekwencji szybciej laduja.
Jak widze z poziomu lampy korekcja mozliwa jest tylko przez zmiane ISO co 1/3 i jest to wygodniejsze niz z poziomu aparatu. Lampa wyjatkowo poprawnie naswietla w automatyce. Bardzo jestem z niej zadowolony. Chociaz jest ciezka niemozebnie.
Dzieki raz jeszcze braciom Nikoniarzom.
Chomsky.

Albert44
01-05-2009, 17:04
...Lampa wyjatkowo poprawnie naswietla w automatyce. Bardzo jestem z niej zadowolony.

Potęga Metza... :mrgreen:

Chomsky
08-05-2009, 16:36
No i diabeł tkwi w szczegółach!
Jak lutowaliście w pakiecie nowe akumulatorki, czy to trudne, czy nie uszkodzi się akumulatorka ( przegrzanie). Jakas technika? Wczesniejsze pobielanie? na kwasie ( płyn lutowniczy).
Powinno sie zgrzewac ale skad zgrzewarka.
Ponieważ kiepski ze mnie majsterkowicz, moze podrzucicie adres, gdzie kros mógłby to zrobić, za odpłatnością.
Dzieki.Chomsky.