PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z AF assist



elmihu
29-04-2009, 10:10
Witam
Ostatnio będąc na jakiejś prelekcji postanowiłem trzasnąć kilka fotek i ... nie byłem w stanie złapać ostrości. Nie działał mi AF assist w body ani w lampie (d300 i sb800)
Aparat ustawiony jest na AF-s, wszelkie opcje w menu włączone (tak mi się przynajmniej wydaje)
Po przyjściu do domu zacząłem kombinować i sprawdzać - swiatełko na korpusie świeci moze raz na 30 prób (kiedy lampa nie jest podpięta) natomiast światła assistu z podpiętej lampy nie widzę nigdy
W czym może być problem? Biec do serwisu?
Czy jest możliwość ustawienia AF assista tak aby świecił zawsze? (bez względu na warunki oświetleniowe)

stock
29-04-2009, 10:14
rozumiem że w lampie miałes ustawione na ON ?

loki_p
29-04-2009, 10:32
A używałeś środkowego punktu AF?

elmihu
29-04-2009, 10:42
stock - tak

loki - czy działa tylko przy centralnym punkcie?!

-- no tak właśnie sprawdziłem - działa tylko przy centralnym punkcie
Mogłem sie wcześniej zalogować na forum i zapytać mądrzejszych - zamiast walczyć przez 5 godzin z tematem samodzielnie :D:D
Dziękuję za pomoc

Skibek
04-05-2009, 09:45
Wspomagacz AF działa tylko jak masz centralny punk ustawiony.