PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz NKP 2007 - Pozytywna Ekipa - start!



Andy_O
08-09-2006, 22:11
Niniejszym zawiązuję wątek Pozytywno Ekipowy. Wszyscy zainteresowani napracowaniem się, urobieniem po pachy i stworzeniem najpiękniejszej, najbardziej odjazdowej kartki w kalendarzu NKP - zgłoście się!

Załozenia początkowe: miasto Łódź, zdjęcia nocne przy świetle sztucznym i zastanym.

Na początek - trzeba objechać miasto i znaleźć odpowiednie miejsce. Wkońcu będę miał okazję zobaczyć to ciekawe miasto, bardzo się cieszę. Potrzebna jest osoba, która zna miasto i wskaże ciekawe miejsca zgodne z założeniami sesji. Dobrze gdyby ta osoba posiadała samochód.

Potrzebna jest osoba która zorganizuje generator dymu. Być może uda się go przytargać z Warszawy, ale lepiej, gdyby był na miejscu.

Potrzebna jest osoba, która (po wybraniu miejsca sesji) wykona tam zdjęcia o różnych porach nocy (chodzi o przeanalizowanie naturalnego oświetlenia w miejscu sesji, np. czy po jakiejś godzinie nie są wyłączane światła oświetlające zabytkowe budynki itd).

Panie i Panowie, bierzemy się za robotę!

ReSeT_Pl
08-09-2006, 22:33
Samochodu nie mam, ale jeżeli chcesz to moge Cie oprowadzić po tych bardziej znanych miejscach w Łodzi, albo pokazać na prv jakieś zdjęcia z tych miejsc, ale z Zimy. Oświetlenie sie nie zmieniło. Powiedz może jakiego typu by Cie miejsca najbardziej interesowały.
Pozdrawiam.

holka
08-09-2006, 22:34
generator dymu posiada admin

ja moge poszukac jakis miejsc w lodzi, ale musze wiedziec czego szukac - czyli pi razy drzwi jakie sa pomysly na konkretne foty...

ReSeT_Pl
08-09-2006, 22:37
holka, Jak będzie tych miejsc za dużo to możemy sie podzielić i będziemy szukać :).

Jacek_Z
08-09-2006, 23:04
przeniescie ten watek tam gdzie trzeba - by wszystko było w jednym miejscu
tzn w zdjęcia - kategorie tematyczne - załozony jest specjalny katalog na kalendarz

Andy_O
09-09-2006, 02:15
Super Holka, Reset_pl - wysłałem info na priv.
W sprawie sztucznej mgielki juz pisze do Admina.

Potrzeby jest jeszcze ktoś, kto weźmie kamerę (DV wystarczy) i nakręci backstage, ale pod a do z, czyli od wybierania miejsc do picia kawy po sesji. Mogę to potem zmontować.

vuki
09-09-2006, 08:25
Potrzeby jest jeszcze ktoś, kto weźmie kamerę (DV wystarczy) i nakręci backstage, ale pod a do z, czyli od wybierania miejsc do picia kawy po sesji. Mogę to potem zmontować.

No to dobry pomysl, warto to uwiecznic, jesli termim mi bedzie pasowal ... to kto wie i pare zdjec tez mozna od kuchni cyknac.

sailor
09-09-2006, 11:46
Potrzeby jest jeszcze ktoś, kto weźmie kamerę

madmips sie zdeklarowal.
proponuje tez zalozyc watek o potrzebnych gadzetach jak jzu ekipa fotografow bedize znana. kazdy z fotografow wpisalby tam potrzebe rzeczy ktore sa mu niezbedne do wykonania zdjec.
chcialbym osobiscie by kalendarz byl na tyle spojny by kazdy ogladajacy mogl sobie do niego opowiedziec historie.

do ekipy focacej potencjalne plenery. imho potrebne - dlugie waskie brukowane uliczki, maly placyk najlepiej otoczony starymi kamienicami

co fotografow - potrzebuje waszych szczegolnych wymagan co do modelek i modeli. wiem ze wszsytko da sie zrobic stylizacja i wizazem ale mozna przeciez dobrac dziewczyny juz pod konkretne pomysly.

yanoosh
09-09-2006, 11:50
do ekipy focacej potencjalne plenery. imho potrebne - dlugie waskie brukowane uliczki, maly placyk najlepiej otoczony starymi kamienicami


Zlecenie przyjęte

Jacek_Z
09-09-2006, 12:18
Zwróćcie uwagę na tych zdjęciach nocnych na miejsca mocno oswietlone (bo dopalając błyskiem modelkę, okaże sie i tak, że to słabe swiatło)
światło najlepiej kolorowe - żarówki sodowe, rtęciowe - dające zafarb.
jakieś podświetlone obiekty, pałace, banki, hotele, supermarkety, urzędy - ZUS :D , zabytki. uliczka z wystawami sklepowymi mocno oswietlonymi pozostawionym wewnątrz światłem. kolorowe neony (nisko, nad sklepem)
dworzec autobusowy i kolejowy - hala ale i tez perony (wolno focić czy jest zakaz?)
jednym słowem wszędzie gdzie w nocy jest na zewnątrz dość jasno.
gdybyście tam byli to zróbcie fotkę - ciekaw jestem parametrów tego światła zastanego, oko ludzkie jest zawodne (akomodacja) w ocenie jasności.

Andy_O
09-09-2006, 13:13
dopalając błyskiem modelkę, okaże sie i tak, że to słabe swiatło

Trzeba bedzie zrobic troche dluzsze czasy. Dzisiaj popróbuje u siebie na jakim czasie takie światło miasta będzie dostatecznie widoczne. Naturalne światło w niezbyt rozległym plenerze moglibyśmy też zasymulować błyskając porządnie zmiękczonym światłem, albo np z 5-8 sabinek, rozmieszczonych w okolicach latarni. Np. to zdjęcie (http://www.pozytywna.pl/ludzie/rockowe_wizje/Z4.jpg) było oswietlane sabinką ukrytą za lampką.

Jacek_Z
09-09-2006, 14:17
i nie tylko, to nie wystarczy. Trzeba będzie operować dość słabym błyskiem i podnieść czułość - tego ostatniego nie lubię.

przy zbyt długim czasie modelka poruszając się odsłoni/przesłoni swiatła i będzie nienaturalny efekt.
czas przy jakim sie to stanie zależy od użytej ogniskowej - ale to może byc już czas rzędu 1/4 s. I to pod warunkiem, że scena (modelka) będzie statyczna a nie dynamiczna, bo jak tak to kłopot.

Andy_O
09-09-2006, 21:30
No i lampy.. Posiadacze lamp z generatorami akumulatorowymi! Pomocy! Jesteście potrzebni! Sabinkami wszystkiego nie załatwimy, lampy conajmniej 250Ws będą niezbędne!
Potrzebne 2 lampy na plan główny i pewnie dwie na inne elementy sceny. Szczegóły ustalimy po wybraniu kadru. Osoby z lampami będą odpowiedzialne za ich działanie, wspólnie je ustawimy wg wcześniej ustalonych założeń.

tidus
09-09-2006, 21:46
ja poszukuje miejsc w neonach,duzo swiatel i ludzi... juz pomysl mam.jak wykonac tez raczej wiem,tylko czy zostanie przyjete....o tym zadecyduje admin.Andy,jak cos to pisz,tez moge polecic jakies fajne miejsce,zawsze sa dobrze oswietlony koscioly w nocy.ciekawi mnie bardzo jak to wyjdzie

groseb
10-09-2006, 12:44
Włączam się do akcji. Nocą jestem do dyspozycji :)

Jacek_Z
10-09-2006, 20:24
nie są potrzebne chyba tak wielkie obiekty w tle, chodzi o fragmenty. modelka jest mała i nisko, trzeba szukac światła "przy ziemi". Oczywiście można i inaczej na szerokich kątach, ale to deformuje, nie wiem jak koledzy chcą robic kadry - szerokie czy wąskie.

Andy_O
10-09-2006, 20:46
modelka jest mała i nisko, trzeba szukac światła "przy ziemi". Oczywiście można i inaczej na szerokich kątach, ale to deformuje, nie wiem jak koledzy chcą robic kadry - szerokie czy wąskie.

Obiekt w tle można pokazać albo jako bliski i w kawałku, albo daleko i w całości (przy dużym formacie powiększenia będzie i tak dobrze widoczny). W pierwszym przypadku wystarczą 3 sabinki, żeby oświetlić niewielki fragment obiektu. .

Może jakaś narada z Adminem?

Jacek_Z
10-09-2006, 21:02
pewnie będzie tak i tak, przecież te 12 stron ma się od siebie różnić :D
każdy ma inna wizję.
ja bym chciał mieć blisko modelki mocno oświetlony zabarwionym światłem niewielki kawałek jakiegoś obiektu.
zastanawiam sie też nad dworcem (peron) i jadącym pociagiem w tle - rozmytym na długim czasie. Jak wygląda dworzec w Łodzi - nie mam pojęcia. czy jest tam zakaz fotografowania?

Andy_O
11-09-2006, 00:27
No pięknie to wygląda.

sailor
11-09-2006, 09:15
coraz lepiej :) szerokich planow juz troche amy :D to ja jeszce poprosze waska brukowana uliczke z wysokimi kamienicami. startymi kamienicami .. jak wroce do domu to moge pokazac o co mi chodzi

marta ... ee krzywizny nie sa sa takie zle :D:D:D

admin
11-09-2006, 11:39
Dodam wiec ze to bardzo spokojne miejsce, mimo iz w centrum miasta. Po godzinie 21-ej niemal bezruch. Problem moze polegac na tym iz oswietlenie drzew jest wlaczane dopiero okolo 22:30 (chyba) ale dowiem sie dokladnie jak sytuacja wyglada. Jesli miejsce bedzie Ci pasowalo, na dodatek zgra sie z koncepcja ktora mam nadzieje w najblizszych godzinach ustalimy, zalatwie stosowne zgody w Rektoracie do ktorego nalezy budynek i fragment parku.

OBcY
11-09-2006, 14:25
Plener w Rektoparku :D . Jeee! ;-) Pusto?!!?! Chyba Piotrze nie wiesz co tam studeci robią wieczorami :P :twisted:

A na poważnie to miejsce jest bardzo fajnie i super oświetlone!

rozakr
11-09-2006, 14:34
A co z terminem imprezy?
Im szybciej bedziemy wiedzieli tym więcej nas bedzie.

biadzi
11-09-2006, 21:29
A może ten fragment Piotrkowskiej? /pardon za jakość, radzieckia konstrukcja z lat '60 to nie przelewki ;)/ http://img83.imageshack.us/img83/3750/pietraio5.jpg

yanoosh
11-09-2006, 22:45
Poglądówek ciąg dalszy
TUTAJ (http://www.photo-graphics.net/kalendarz/index.html) znajduje się ciągle aktualizowana lista