PDA

Zobacz pełną wersję : Psd-jpg



ZgReDoL
28-04-2009, 22:18
Witam. Prosze o pomoc. Obrabiam zdjecia w CS3. PO obrobce RAW-a zdjecie zostaje zapisane w jpg-ach. Nastepnie gdy pracuje na warstwach, plik zapisany jest w PSD. Co mam ustawic, aby przekształcic go ponownie w jpg-i, lub aby od razu tak zostało zdjecie zapisane. Prosze o tłumaczenie łopatologiczne, gdyz jeszcze cieniutki w tym jestem. Z góry dziekuje za pomoc.

bahuone
28-04-2009, 22:21
zakonczyles prace na warstwach potem klikasz obrazek>splaszcz obrazek i zapisujesz jako jpg.

pawel
28-04-2009, 22:21
Jeśli chcesz mieć JPG, to musisz "zapisać jako" JPG (ctrl+shift+S) i tyle ;)

ZgReDoL
28-04-2009, 22:33
DZIEKI WIELKIE!!!!!!! Takie proste a ja siedze i dumam, jak to ugryźć!!!! Skrót ctrl+shift+s juz sprawdziłem i działa, ale jeszcze nie moge znależć, gzie ten obrazek>spłaszcz obraz. Czy to moze lepszy sposób i zdjeie ma lepszy efekt po wywołaniu? Pomozecie jeszcze w tym. Chociaz juz teraz bardzo wam dziekuje za pomoc. Bardzo ułatwi mi to konczenie pracy nad zdjeciami.

haki
28-04-2009, 22:37
Layer > Flatten image :)

bahuone
28-04-2009, 22:41
pawel dobrze prawi jednak ja to robie inaczej, tak z przyzwyczajenia
psd z warstwami bezposrednio zapisane do jpg to jest jakas kopia czy cos nie wiem dokladnie jak to dziala czy jest jakas strata jakosci itp itd jednak ja zawsze jak pracuje na warstwach i potem porzebuje zapisac to do jpg splaszam obrazek(czyli lacze wszystkie utworzone warstwy w jedna)
sorry za wprowadzenie w blad to nie powinno byc obrazek>splaszcz tylko warstwa > splaszcz obrazek wszystko to masz w gornym menu plik edycja ect.

ZgReDoL
28-04-2009, 22:51
OK, dzieki! Teraz juz jest wszystko jasne.

Zbigniew
28-04-2009, 23:00
Jeszcze jedna rzecz - jak jesteś na danej warstwie i chcesz ją połączyć z poprzednią (czyli zrobić merge down), to robisz Ctrl+e i już masz. Ja tak często robię, bo po otwarciu zdjęcia odrazu robię duplikat warstwy (Ctrl+j) i pracuję na nim właśnie, a potem sobie robię merge down i mam ponownie jedną warstwę, bo po Ctrl+s zapisuje mi się jako format pierwotny (czyli jpg najczęsciej).

bahuone
28-04-2009, 23:06
Zbigniewie czy to jest jakas roznica w jakosci albo czyms innym jezeli ktos zapisuje psd jako kopie do jpg a po splaszczeniu obrazka i tez do jpg? teraz mnie to zaciekawilo bo nie przywiazywalem wczesniej wagi to tego

Zbigniew
28-04-2009, 23:13
Wg mnie nie ma. Jak każesz PS zapisać PSD jako JPG, to on sobie robi flatten layers i zapisuje. Każda z trzech metod daje identyczny efekt, przy czym różni się tym, co zostaje po zapisie.

Andy_O
29-04-2009, 17:18
Nie ma ;-) Zapisując kopię automatycznie robi się flatten i wymusza zapis jako kopii.
Działa toto dopiero od któregoś CS-a, kiedyś tak się nie dało, trzeba było ręcznie spłaszczyć obrazek (pamiętam dobrze, bo kiedyś przez to nie dostałem roboty w agencji reklamowej - zagięli mnie na tym :-( )