Zobacz pełną wersję : zdjecia na dyskotekach
witam bracia!
chcialbym wziasc swoja puszke (nikon d50 + KIT 18-55) i zrobic kilka fotek na disco. tylko sie zastanawiam jak ustawiac te parametry. hmmm, moglby ktos poradzic? chcialbym zrobic zdjecia typu: cala sala i zeby swiatla bylo widac (lasery i te wszystkie bajery). no jak wiadomo to te swiatla szybko gasna i zaswiecaja sie itp. no ja sobie tak mysle ze pasuje dac sobie iso tak przynajmiej z 400, maxymalny otwor, i do tego migawke tak z 1/30s przynajniej zeby to swiatlo uchwycic. ale nie wiem co z tego wyjdzie bo jeszce nieprobowalem :D albo inne zdjecie: cos typu portret na disco, czyli ze fleshem (niestety mam tylko narazie ten wbudowany) doswietlic osobki, i jakis chyba tez wolny czas, zeby te swiatla w tle zlapac?
--
i teraz druga czesc pytania, chcialbym sie poradzic jakie szklo(a) kupic zeby zrobic zdjecia o jakich mowie? no wiem tyle ze jasne :D ale cos konkretnie?
BlingBling
08-09-2006, 19:16
templar, ja polecam dluzszy czas naswietlania, moga wyjsc dosc ciekawe efekty o wiele lepsze niz walenie fleszem :)
nightstalker
08-09-2006, 22:11
Flesz tez sie przyda wlasnie to tych portretow, jakis dlugi czas zeby ladnie naswietlic tlo i blysk na druga kurtyne.
no tak mysle ze dluzej naswietlac zeby uchwycic te swiatla, tak zeby klimat byl. tylko ile tego czasu, tak zeby te chlopki skakajace po parkiecie jakos wyszly, a nie smugi - da sie tak ?
shaddixx
10-09-2006, 14:18
ja polecam wlaczyc błysk w lampie w tryb REAR. I nie za mocny blysk zeby nie przeswietlis imprezowiczów.
A efekty masz murowane:)
Marianos
10-09-2006, 14:44
I nie za mocny blysk zeby nie przeswietlis imprezowiczów.
...fakt bo paski od dresow sie za mocno odbija :P
I nie za mocny blysk zeby nie przeswietlis imprezowiczów.
...fakt bo paski od dresow sie za mocno odbija :P
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a jezeli chodzi o szkla, to co byscie polecali kupic ? jest cos rozsadnego cenowo ?
Dyskoteka to nie samochód na ulicy i zdecydowanie odradzam błysk na drugą kurtynę.
Znacznie trudniej jest wtedy, zwłaszcza przy czasach rzędu 2sekundy kontrolować co jest w kadrze (no bo lustro jest podniesione) :)
Pozatym przy błysku na przednią kurtynę flesze i światła naświetlają się "na" tle a nie "pod", co wygląda znacznie ciekawiej.
Ja ostatnio robiłem nikkorem 50mm 1.4, przy iso 100 lub 200, czas 1.6 do 2s, z lampą SB 800 w TTL BL FP. Efekty rewelacyjne, przy czym przy bliskich portretach trzeba było zdjąc lampkę o 2/3 do 5/3, żeby nie prześwietlała.
Oczywiście łatwo o błędy ale kto by się tym przejmował. :)
Tutaj jest kilka próbek ale są troszkę zdeptane przez osobę, która to obrabiała na www:
http://www.clubbing.pl/v3/image_set_small.php3?id=195
nawet nie wiem, czy jest EXIF.
hmmm, mieszane mam uczucia do tych zdjec. wydaje mi sie ze sa za jasne :/ no chyba ze to jakis garaz byl a nie disco :P
Cześć,
Robiłem zdjęcia w sobotę, wyszły mi mocno zaszumione, ustawienia:
- iso 1000 (trochę za dużo - widać szum).
- flash ttl-bl walony na sufit (nie był wysoko) z ciutko skorygowanym błyskiem na -
- 1/30 s (sporo nie ostrych mimo flesha niestety)
Z tego co zauważyłem:
- ponieważ ciemno było, to byly problemy z łapaniem ostrości, najczęściej nic poza centralnym nie chciało łapać,
- przy portretowych następnym razem (jeżeli będzie) lampę dam na twarz - nie myślałem o tym tym razem i portretowe powychodziły ciemno-szumne,
- nie chowaj się po kątach - wyłaź na salę - Ci co nie chcą fotek najwyżej się przesuną albo powiedzą, że są bez żony i nie chcą w necie wisiec (miałem takiego jednego), inni zaczną mocniej się wyginać, laski zaczną się przytulać... ciekawe impulsy wyzwala obiektyw,
- dym jest paskudny - robi z fleshem mleko jak długie światła we mgle
- czerwone światła często wychodzą paskudnie....
To tyle, teraz link do fotek - to był "mój pierwszy raz" w dyskotece, mam nadzieję, że nie ostatni.
Fotki z imprezy (http://upload.pbase.com/mziel/09-11-2006)
rambobambo
11-09-2006, 18:44
Cześć,
Robiłem zdjęcia w sobotę, wyszły mi mocno zaszumione, ustawienia:
- iso 1000 (trochę za dużo - widać szum).
- flash ttl-bl walony na sufit (nie był wysoko) z ciutko skorygowanym błyskiem na -
- 1/30 s (sporo nie ostrych mimo flesha niestety)
Z tego co zauważyłem:
- ponieważ ciemno było, to byly problemy z łapaniem ostrości, najczęściej nic poza centralnym nie chciało łapać,
- przy portretowych następnym razem (jeżeli będzie) lampę dam na twarz - nie myślałem o tym tym razem i portretowe powychodziły ciemno-szumne,
- nie chowaj się po kątach - wyłaź na salę - Ci co nie chcą fotek najwyżej się przesuną albo powiedzą, że są bez żony i nie chcą w necie wisiec (miałem takiego jednego), inni zaczną mocniej się wyginać, laski zaczną się przytulać... ciekawe impulsy wyzwala obiektyw,
- dym jest paskudny - robi z fleshem mleko jak długie światła we mgle
- czerwone światła często wychodzą paskudnie....
To tyle, teraz link do fotek - to był "mój pierwszy raz" w dyskotece, mam nadzieję, że nie ostatni.
Fotki z imprezy (http://upload.pbase.com/mziel/09-11-2006)
Fajne zdjęcia lepszy efekt od EMSI ;) nie wyrwaliście żadnych maniur na aparat? :) :) :)... hehe
mziel dokladnie taki klimat chcialbym uzyskac! swietnie to zrobiles. no niestety mysze ci przyznac ze szumy sa sporawe, ale generalnie klimat jest naprawde fajny, te lasery i wogole. z tym ze ty tutaj mowisz ze odbijales swiatlo lampy o sufit, no ja takiej mozliwosci nie mam w tym clubie co chce zdjecia zrobic :/
j aproponuje jeszcze tak, robilem ostatnio an druga kurtyne, TTL-BL, ok 5s czasami wiecej, i\so oczywiscie najmniejsze i przeslona nie pamietam ale ok 8smiu i wprowadzlaem aparat w jakis ruch rożne ruchy a poznije skierowywalem obiektyw w strone osoby fotografowanej
, czasmi ten ruch swiatel fajnie wychodzi
nightstalker
11-09-2006, 21:00
bugdi, jak sie nic nie przypali to ta metoda faktycznie daje niezle efekty:)
rambobambo, templar, dzięki za pozytywną opinię.
templar, chyba nie sprawdziłem jak wychodziłyby fotki z lampą na wprost. 2ga lamelka i 1/30 - może mniej szumu na ludziach by było? Jak jesteś odważny ;-) to możesz lampę wyłączyć - dobre efekty bez lampy jak się wstrzelisz w żółte światło :-)
A i jeszcze jedno - balans bieli miałem na auto i wg mnie był to dobry wybór.
no to bylem na disco, i poprobowalem sobie, takie efekty:
:arrow: do tego podpialem sobie starego jupitera 135mm (bagnet m42), ale niestety ten problem z ostroscia na nieskonczonosc jest, i takie lekkie mydelko wyszlo. iso800, 1,25s, f3.5. odszumiane, flash off
http://www.codegroup.pl/images/cb/02.jpg
:arrow: KIT 18-55, iso800, 1/25s, odszumiane, max otwarta przyslona, flash off
http://www.codegroup.pl/images/cb/05.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/12.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/18.jpg
:arrow: KIT, 1/30s, iso800 (zapomnialem przestawic, matko droga :cry: ), lampa na REAR
http://www.codegroup.pl/images/cb/15.jpg
:arrow: tutaj kilka zdjec ze statywem, zeby kolorki podswietlenia bylo widac (iso200):
http://www.codegroup.pl/images/cb/x01.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/x02.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/x03.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/x04.jpg
:arrow: a tutaj znow dzikie stado ;) iso800, 1/25s, f3.5, KIT:
http://www.codegroup.pl/images/cb/x05.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/x06.jpg - odszumiane
i jak wam sie to widzi :roll:
Dobrze Ci wychodzi, nie ma czego się czepiać. Oddaje klimat.
ja bym jeszcze bardziej iso podkrecił, sprobowal tesh dluzsze czasy, wiem ze ludzie beda poraozmazywanie ale jezeli wezmiesz szeroki kąt to jakies osoby ktore w danym momencie sa w miarte stabilne czyli sie nie ruszaja w\yjda ostre, kwestia prob, tak dalej najlepiej nauczysz sie na wlasnych bledach, probach i sukcesach :)
Profesjonalista
24-09-2006, 22:33
iso 400-800
czas 1-2s
lampa sb800 korekcja -2
synhro na 1 kurtynke
http://www.partypictures.pl/
no lampki to ja nie mam jeszcze. ale z tym czasem 1-2s to nie wyjdzie. na 1/25 robilem caly czas i praktycznie polowa zdjec wyszla rozmazana, bo ludziska to troche sie ruszaja jednak :) to tez zalezy od kawalka jaki lecie, ale generalnie to ciezko jest podejsc sobie i jakos jedna osoba sfotografowac przy swietle zastanym, bo strasznie tam ciasno a i jak mnie widzieli to tak troche niechetni byli. bede musial z ta lampa teraz probowac, tylko tak jak mi tu kolega wczesniej pisal zeby swiatlo odbijac od sufitu to niebardzo chyba wyjdzie bo troche wysoko jest, a i te kontruskcje zelazne na swiatla sa u gory, wiec nie ma takiej jednej powierzcni na odbicie - zreszta ja sie nieznam
krzysztof jot
25-09-2006, 11:19
templar całkiem miłe efekty pracy, bo niestety to co radził-pokazał emsi to zupełnie
nie ten klimat. Nie zawsze zgadzam sie z Profesjonalista - ale tu akurat dobra rada,
bo nieco dłuzsze czasy dodadzą troche ciekawszych - a czasem niezwykłych wręcz
efektów wywołanych przez światła - coś takiego, aczkolwiek tu jest nieco przekombinowane :)
i tylko kilka obrazków wybieranych dawno i w innym celu... http://www.fotokj.pro.wp.pl/lifestyle/night-fever/index.html
Mr.Pietrek
01-10-2006, 11:12
A co powiecie na "dyskotekę" w wersji "no flash"? :
http://1970.piotrkaleta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=69
swietne! wlasnie cos takiego bym chcial zrobic. wczoraj robilem troche, i oto kilka kolejnych:
http://www.codegroup.pl/images/cb/xx01.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/xx14.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/xx18.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/xx31.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/xx38.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/xx51.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/xx53.jpg
http://www.codegroup.pl/images/cb/xx57.jpg
widze, ze temat spadł, a przyznam, ze zacny! ostatnio takze robilem zdjecia na dyskotece, oto efekty:
http://foto-millenium.ovh.org/21.10.2006/
co prawda mam Minolte D5D, ale uwazam, ze temat jest ponad podzialami ;)
EXIFy z moich zdjec sa widoczne, generalnie podczas imprezy zeby wyszedł ciekawy efekt dynamizmu mialem takie parametry f/2.8, iso 1600, lampa, blysk normalny, albo REAR, ok 1/6sek i zoomowanie, panoramowanie za obiektem podczas naswietlania - fotki te sa powrzucane gdzies bardziej w srodku/pod koniec katalogu. (duzo zdjec to 'portrety imprezowiczow' zrobione normalnie z lampa - cuz takie polecenie padly z gory, trzeba uszanowac)
pzdr
no fajne, ale mysle ze nie trzeba az tak wysokiego iso dawac. tak na moje ostatnie doswiadczenia, to potrety ludzisk robilem mniej wiecej na lampce na REAR, 1/20s (jak tanczyli na sali) lub 1/10-1/13 (jak stali w miejscu i pozowali), i wszystko na iso400. aha i czesto dawalem moc blysku na -0.3EV, bo otoczenie ciemne bylo i zeby mi za mocno nieblyskalo. ale szczerze powiem, ze dalem sie kilka razy zmylic, i zapomnialem przestawic tego na +, bo jednak jakos tak wsrod tej spolecznosci panuje moda na jasne (biale) koszulki, ktore jasno sie swieca w neonach, i to potfornie myli aparat.
a to kilka takich wlasnie portretow o ktorych mowa:
http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6186.jpg
http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6196.jpg
http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6219.jpg
http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6224.jpg
http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6225.jpg
http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6155.jpg
http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6165.jpg
http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6247.jpg
http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6139.jpg (biala kurteczka, i troche mi zmyliolo automat, ale udalo sie w rawie podciagnac)
a tutaj takie jeszcze :D
[/URL][URL]http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6250.jpg (http://www.clubbogacz.pl/galeria/zoom/6028.jpg)
jak na moj chlopski rozom, to najlepiej to tak zeby jaknajlepiej byly widoczne swiatla w tle, i trzeba lampa doswietlic twarz, bo takto to niebedzie widoczna. oczywiscie jezeli mowa o zdjeciach ludzi.
Wątek dawno martwy, ale wpadła mi stronka z kilkoma fajnymi fotami:
http://fotoparty.pl/
Fotki robią na mnie wrażenie.
Dziekuje Michal za opinie :) rzadko tutaj zagladam, a to tylko dlatego ze posiadam sprzet canona.
Zdjecia na fotoparty.pl sa mojego autorstwa.
Troche danych technicznych: (zeby Wam pomoc)
dance floor - 1/4 do 1/10, f 2.8- 3.5, ISO 800-1600 (no flash)
klubowicze - 1/5 do 1/20 (najczesciej 1/8), f 2.8 ISO 800 (flash na druga kurtyne z - 1/3)
dje - 1/25 do 1/125, f 1.8-2.8, ISO 800-1600 (no flash lub flash na druga kurtyne z - 2/3)
Wiekszosc zdjec posiada exify.
Pozdrawiam i zycze udanych zdjec :)
jeszcze kilka zdjec znajdziecie tutaj
http://www.2dj.pl/ozon/07_10_2006/
http://www.foto.2dj.pl/
Cześć Pawle, tutaj się jeszcze nie spotkaliśmy ;-)
Ze zdjęć wynika, że flash na wprost bo nie masz od czego odbić mam rację?
Czym odszumiasz? Wstyd się przyznać ale jeszcze nigdy nie odszumiałem zdjęcia - lenistwo :twisted:
a jak ci sie udaje uchwycic tlum bez flasza prz czasie 1/4s zeby nie byl poruszony :| ja robie minimalnie na 1/15s i jakos te chlopki sa poruszone, glownie rece :/ nawet z lampa przy tym czasie nie zawesolo mi wychodzi :/
mziel:
1. palnik do gory pod katem, bez zadnego dyfuzora i odbijacza (no chyba ze mam pozyczona 580ex to wyciagam bialy odbijacz)
2. Jak odszumiam to programem NeatImage
templar: na to pytanie nie da sie odpowiedziec... zalezy od wielu czynnikow
Nowe zdjecia:
http://www.fotoparty.pl/ozon_10_02/
ciesze sie ze sprzet przezyl... pamietajcie zeby nie przesadzac z alkoholem :) od godz. 3:00 nie pamietam co pstryknalem, a zdjec zrobilem po tej godzinie z 50 :P
shaddixx
13-02-2007, 23:42
extra reportaz!!. Zal d**e sciska jak omijaja czlowieka takie imprezy....:D
jak zwykle ekstra...
pozdro :-)
j_szczygiel
14-02-2007, 01:29
o kurcze felek, nie wiedzialem ze macie w Zywcu taka imprezownie ;) Dobrze wyszly Ci zdjecia, widac ze ludzie chetnie Ci pozuja. napisz jelsi mozesz jaka pucha szklo itp.
widac ze ludzie chetnie Ci pozuja.
zazdroszcze ci :D bo mi to nie chca pozowac, a tak pozatym to ladny klubik tam macie ;) jakich szkiel uzywasz do tego ?
j_szczygiel
14-02-2007, 19:29
mnie tez chyba nie chca, zreszta nie wiem napewno bo staram sie unikac pozowanych zdjec ;) teraz zauwazylem ze ten topic ma 4 strony i Pawlo chyba pisal o sprzecie na ktorejs z poprzednich stron...
a ja wlasnie lubie jak ktos pokazuje mordke do obiektywu bo wtedy mam twarz widoczna, a takto jak z zaskoczenia to albo oczy zamknie albo mordke otworzy albo cos innego i takie zdjecie dziwne troche :/ moj najjasniejszy obiektyw to f/3.5, do czego daje iso 640-800 i czas 1/15-1/20, plus flash -0.7 -0.3 EV
o kurcze felek, nie wiedzialem ze macie w Zywcu taka imprezownie ;) Dobrze wyszly Ci zdjecia, widac ze ludzie chetnie Ci pozuja. napisz jelsi mozesz jaka pucha szklo itp.
Napisze jeszcze raz:
C350D (w tej chwili juz C30D)
caly reportaz pstrykniety Tokina 12-24mm f4 i Canonem 10-22mm
p.s ja tez nie lubie pozowanych zdjec, ale ludzie lubia pozniej sie ogladac :)
I tak jak obiecalem :) nowe zdjecia:
http://www.fotoparty.pl/energy2000_1/
Pzdr
Paweł, ta laska w rajstopach przegięła... Jakby miała samonośne... ooo to co innego hehehe. Fotki takie same jak zawsze czyli super :-)
filozzof
23-04-2007, 19:38
Dyskoteka to nie samochód na ulicy i zdecydowanie odradzam błysk na drugą kurtynę.
Znacznie trudniej jest wtedy, zwłaszcza przy czasach rzędu 2sekundy kontrolować co jest w kadrze (no bo lustro jest podniesione) :)
Pozatym przy błysku na przednią kurtynę flesze i światła naświetlają się "na" tle a nie "pod", co wygląda znacznie ciekawiej.
Ja ostatnio robiłem nikkorem 50mm 1.4, przy iso 100 lub 200, czas 1.6 do 2s, z lampą SB 800 w TTL BL FP. Efekty rewelacyjne, przy czym przy bliskich portretach trzeba było zdjąc lampkę o 2/3 do 5/3, żeby nie prześwietlała.
Oczywiście łatwo o błędy ale kto by się tym przejmował. :)
Tutaj jest kilka próbek ale są troszkę zdeptane przez osobę, która to obrabiała na www:
http://www.clubbing.pl/v3/image_set_small.php3?id=195
nawet nie wiem, czy jest EXIF.
Sorry ale te zdjęcia raczej nie przedstawiają dobrze zrobionych zdjęć z dyskoteki czy imprezy klubowej, widziałem już
lepsze robione małpkami ;), jak dla mnie przede wszystkim za jasne - brak jakichkolwiek efektów, gdyby nie DJ i twoje zapewnienie, że to dyskoteka to pomyśłałłbym, że to zdjęcia z jakiejś imprezy domowej ;)
Myślę, że te zdjęcia pokazują jak nie powinny wygladać zdjęcia z imprezy w klubie
P.S
Niewykluczone, że sam nie zrobiłbym lepszych ;)
filozzof
23-04-2007, 19:41
Nowe zdjecia:
http://www.fotoparty.pl/ozon_10_02/
ciesze sie ze sprzet przezyl... pamietajcie zeby nie przesadzac z alkoholem :) od godz. 3:00 nie pamietam co pstryknalem, a zdjec zrobilem po tej godzinie z 50 :P
piękne zdjęcia - super kolory ;)....
Juz od jakiegos czasu mnie to ciekawilo jak sie zabrac za uwiecznienie imprezy, a teraz tym bardziej, gdy kolega poprosil mnie o popstrykanie kilku klatek na jego urodzinowym party.
Chodzi mi konkretnie o uzyskanie takiej jakosci i efektu, jaki pokazuje jeden z naszych forumowych kolegow na swojej stronie. LINK (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza.html). Pstryki te prezentują cholernie wysoki poziom jak dla mnie.
Chodzi mi np. o takie zdjecia:
Foto 1 (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza_files/002.jpg)
Foto 2 (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza_files/001_12.jpg)
Foto 3 (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza_files/002_4.jpg)
Foto 4 (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza_files/001_30.jpg)
Chodzi mi o jednoczesne zachowanie klimatu, koloru tła, uchwycenie oświetlenia klubowego, a zarazem o wyraźne, dobrze oświetlone i nie rozmyte postacie na pierwszym planie.
Domyślam się że jest to druga kurtyna, ale to nie wszystko. Pytanie, jak mniej więcej to wszystko poustawiać aby uzyskać choć podobny efekt?
sokrates
20-05-2009, 13:05
sporo zastanego (czasami są momenty na dyskotekach że jest dość jasno) a więc zapewne matryca CMOS z wysokim używalnym ISO, szkła otwarte, lampa/y w CLS błyskane w trybie REAR. - tak typuję - mogę się mylić bo nie robiłem takich zdjęć, ale jakbym miał robić właśnie od tego bym zaczął.
Juz od jakiegos czasu mnie to ciekawilo jak sie zabrac za uwiecznienie imprezy, a teraz tym bardziej, gdy kolega poprosil mnie o popstrykanie kilku klatek na jego urodzinowym party.
Chodzi mi konkretnie o uzyskanie takiej jakosci i efektu, jaki pokazuje jeden z naszych forumowych kolegow na swojej stronie. LINK (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza.html). Pstryki te prezentują cholernie wysoki poziom jak dla mnie.
Chodzi mi np. o takie zdjecia:
Foto 1 (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza_files/002.jpg)
Foto 2 (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza_files/001_12.jpg)
Foto 3 (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza_files/002_4.jpg)
Foto 4 (http://agencja-fotograficzna.pl/CDC52125-D309-4831-B12A-4FF37C9BB235/Impreza_files/001_30.jpg)
Chodzi mi o jednoczesne zachowanie klimatu, koloru tła, uchwycenie oświetlenia klubowego, a zarazem o wyraźne, dobrze oświetlone i nie rozmyte postacie na pierwszym planie.
Domyślam się że jest to druga kurtyna, ale to nie wszystko. Pytanie, jak mniej więcej to wszystko poustawiać aby uzyskać choć podobny efekt?
Jeżeli chodzi o zdjęcia które wyszczególniłeś, to korpus na manual i TTL Balanced w lampie. Żadna druga kurtyna nie jest potrzebna. Ona pozwala na rejestrację smug światła, zupełnie inny efekt. Ekspozycję można dobrać tak, aby rozświetlać tylko cienie, wtedy lampa na -EV, albo dopalić dla efektu i wytłumić tło. Żadne propozycje ustawień się nie sprawdzą, bo w klubach światło jest zawsze więcej niż losowe. Często na dwóch klatkach po sobie z takimi samymi ustawieniami uzyskasz zupełnie inny efekt. Generalnie wysokie ISO, jasne szkło i lampa.
Al Bundy
20-05-2009, 16:26
Moim zdaniem jednak dokładał do pieca światła i to sporo. Widziałem takie rozwiązania. Ot żarówy z filtrami kolorowymi pod sufitem, wyzwalanymi fotocelą lub radiem, flesz na body z dyfuzorem i jazda. Sam myślałem o czymś podobnym na imprezy ślubne - mam już patent ;) Zamiast gdybać może zapytać autora? ;)
Dzięki chłopaki za odpowiedzi :) Al Bundy, co do Twojego patentu z zarowkami to odpada bo sam czesto bywam w klubie w ktorym ten facet foci imprezy i nie widzialem takich zabiegow. Osobiscie nie spotkalem go jak strzelal ale mysle ze cls tudziez lampka na radiu tez jest tutaj wykorzystana.
Co do wysokiego iso obawiam sie wlasnie tego ze moj d70s zniszczy szumami caly efekt :( No ale zobacze co z tego wyjdzie, uzbroje sie w 35tke + sabina i bede probowal az usyskam choc troche podobny efekt.
sporo zastanego (czasami są momenty na dyskotekach że jest dość jasno) a więc zapewne matryca CMOS z wysokim używalnym ISO, szkła otwarte, lampa/y w CLS błyskane w trybie REAR. - tak typuję - mogę się mylić bo nie robiłem takich zdjęć, ale jakbym miał robić właśnie od tego bym zaczął.
Typujesz bardzo dobrze :)
Aktualnie robię na D3 i D300 ale podobny poziom do D300 daje D90, na którym też już próbowałem w tych warunkach.
D70s da ładne zdjęcia ale max iso 400, nawet do galerii w necie.
Do tego 24-70 i conajmniej 3 sabiny z różnymi filtrami. Na body 900, bo jest szybsza i lepiej ostrzy obiektyw.
Ale dokładnych ustawień, a są takie że pasują w większości sytuacji niestety nie podam - długo do nich dochodziłem :)
Do tego 24-70 i conajmniej 3 sabiny z różnymi filtrami. Na body 900, bo jest szybsza i lepiej ostrzy obiektyw.
3 ? sabiny ? znaczy sie rozstawione w klubie czy o co chodzi ??
3 ? sabiny ? znaczy sie rozstawione w klubie czy o co chodzi ??
W CLS na superclampach.
wasilewskipiotr
21-05-2009, 00:35
Ale dokładnych ustawień, a są takie że pasują w większości sytuacji niestety nie podam - długo do nich dochodziłem :)
nie ma jak to kolezenskosc :D:D:D:D:D
nie ma jak to kolezenskosc :D:D:D:D:D
Zdziwiłbym się jakby podał dokładnie wszystko ;)
nie ma jak to kolezenskosc :D:D:D:D:D
To jest przysługa dla zarozumiałych dzieciaków idących na łatwiznę. Później wydaje się takim osobom, że skoro dostały "receptę" to każde zdjęcie będzie super a one są już pro gwiazdami reportażu.
W zasadzie philig powiedział już wszystko. Kto potrafi robić zdjęcia domyśli się reszty ;)
W zasadzie philig powiedział już wszystko. Kto potrafi robić zdjęcia domyśli się reszty ;)
nie zgodze sie.
philig to rozstawiasz 2 flesze gdzies w bezpiecznym miejscu jeden na body i dostrajasz sie ustawieniami w body ? dobrze rozumiem ??
marszull
21-05-2009, 17:32
przeciez napisal juz:
"W CLS na superclampach."
przeciez napisal juz:
"W CLS na superclampach."
Dokładnie. Teraz już rozumiem skad te kolory w tle na tych fotkach. Wczesniej myslalem ze to tylko oswietlenie klubowe :) Szczerze przyznam sie że ani razu nie zauważyłem nigdzie lampki w owym klubie, a przemknął kilka razy jakis fotograf. No ale to raczej logiczne bo znajac niektore osoby + alkohol, z takiej lampki mogloby nie zostac za wiele.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.