PDA

Zobacz pełną wersję : Kiev 88, pytanie.



pjolofoto
27-04-2009, 21:19
Koledzy pytanie, jakie baterie i ile wchodza do pryzmatu TTL Kieva 88?

szelas
28-04-2009, 22:59
4 x L1154

tylko trzeba uważać, bo światłomierz w pryzmacie jest bardzo prądożerny.
Raz zapomnisz wyłączyć i po godzinie/dwóch baterie się wyczerpią.

pjolofoto
28-04-2009, 23:48
Dzieki :)

messer
26-05-2009, 19:46
Witajcie,

Mam 3 dni na sprawdzenie działanie aparatu kiev 88.
Czy ktoś z obecnych forumowiczów podzieliłby się wskazówkami na co zwrócić szczególną uwagę, jakie czynności wykonać w pierwszej kolejności, co jest najczęstrzą przypadłością tego modelu itp?

Aparat z którym mam styczność jest oczywiście używany i dokładnie niewiadomo kto i jak się z nim obchodził.
Na "oko" wygląda nieźle, mechanicznie działa. Póki co bez błony w środku :)

Byłbym wdzięczny za wskazówki, oczywiście od praktyków tematu.

MikeP
26-05-2009, 21:20
Witajcie,

Mam 3 dni na sprawdzenie działanie aparatu kiev 88.
Czy ktoś z obecnych forumowiczów podzieliłby się wskazówkami na co zwrócić szczególną uwagę, jakie czynności wykonać w pierwszej kolejności, co jest najczęstrzą przypadłością tego modelu itp?

Aparat z którym mam styczność jest oczywiście używany i dokładnie niewiadomo kto i jak się z nim obchodził.
Na "oko" wygląda nieźle, mechanicznie działa. Póki co bez błony w środku :)

Byłbym wdzięczny za wskazówki, oczywiście od praktyków tematu.

czy kasety sa szczelne po odpieciu od body. czy dzialaja wszytskie czasy i przeslony. czy dziala synchro z lampami blyskowymi itp

widze ze jestes z krakowa - podejdz na czapskich - za darmo ci sprawdza czasy itp. A szczelnosc kaset to juz musisz sam odpiac i wystawic na swiatlo zeby sprawdzic...

messer
26-05-2009, 23:05
Tak, też myślałem o kadeji.
Może to ma sens.

Szczelność kaset - to akurat sprawdzić łatwo.

!AGresT
27-05-2009, 11:09
Szczelność kaset - to akurat sprawdzić łatwo.

W Kievach często światło dostaje się przez szczelinę pomiędzy kasetą a body i nie jest to winą kasety tylko body.

marszull
27-05-2009, 16:17
Najlepiej zrobic kilka klatek w ostrym sloncu (body nie obiekt fotografowany), szybko okaze sie czy jest szczelny

messer
28-05-2009, 12:59
No chyba jednak nie bardzo ten zestaw.
Nie pasuje ni cholery.

messer
28-05-2009, 13:30
Pytanie numer 2:
Czy ktoś wie jaka (jakie) baterie nadadzą się do światłomierza w kominku TTL?

W instrukcji piszą, że ma mieć wymiary: 16,2x28mm i napięcie 5V
Jednak takiej baterii się znaleźć nie da - być może można jakoś to zastąpić?

messer
28-05-2009, 16:58
Pan Kadeja z Czapskich w Krakowie powiedzał, że do zasilania tego światłomirza potrzebne są trzy bateryjki typu LR9.
Takie płaskie.

Należy wnętrze "magazynku" na baterie owinąć papierem (taką tulejką) i włożyć trzy baterie minusem do góry (w kierunku zamknięcia).
Jeśli by nie dociskało - należy użyć jednogroszówki :)

Działa.

dejnekas
28-05-2009, 17:31
Zapytaj na forum Korexu - tam ludziska na pewno maja taki sprzet i pomoga.

Nocturnal-Amnesia
20-06-2009, 22:40
Pytanie numer 2:
Czy ktoś wie jaka (jakie) baterie nadadzą się do światłomierza w kominku TTL?

W instrukcji piszą, że ma mieć wymiary: 16,2x28mm i napięcie 5V
Jednak takiej baterii się znaleźć nie da - być może można jakoś to zastąpić?

Z tymi bateriami to jest kaplica. I nie chodzi oto że niema 5voltowych baterii. Tylko oto że dziś nie produkuje się baterii rtęciowych. Różnica miedzy dzisiejszymi bateriami a tamtymi to sposób wyczerpywania się. Dzisiejsze baterie wraz z wyczerpywaniem się tracą też napięcie. Czego nie było w rtęciowych, tam po prostu było napięcie albo nie : P. Wyjście to zbudować układzik ze stabilizatorem, zasilany innymi bateriami.

matyjasz
24-01-2011, 19:55
Odkopię trupka trochę,
Nie o baterie mi chodzi ale o jakieś fotografie wykonane tym aparatem, ma ktoś zapodać? Najlepiej b/w, bo sam chcę się nawrócić ;)
Są jakieś na pbase, ale raczej przypadkowe pstryki i niewiele ich, a chciałbym zerknąć najbardziej na studyjne jakieś.

pzdr
mati

Bartek - NinoVeron
24-01-2011, 20:00
Odkopię trupka trochę,
Nie o baterie mi chodzi ale o jakieś fotografie wykonane tym aparatem, ma ktoś zapodać? Najlepiej b/w, bo sam chcę się nawrócić ;)
Są jakieś na pbase, ale raczej przypadkowe pstryki i niewiele ich, a chciałbym zerknąć najbardziej na studyjne jakieś.

pzdr
mati

http://www.flickriver.com/photos/tags/kiev88/interesting/

matyjasz
24-01-2011, 20:21
O! Bardzo fajne, dzięki, jednak gdyby ktoś miał jeszcze, proszę podłączać.
Dziękuję bartos ;)