PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowałem zaćmienie księżyca i masakra :(



ROBOTEK
07-09-2006, 21:34
Było tak: dziś zaćmienie to se myśle zrobie moim nowiutkim nikosiem pare ujęć.
I co moje oko widziało piękną tarczę księżyca u nas w podkarpaciu był bardzo duży księżyc , a mój nikon "widział" ten sam księżyc na największym przybliżeniu zupełnie dalej niż ja.

Idiotycznie napewno to brzmi ale co jest wina obiektywu ?? no jak to możliwe że ja widzę wyraźnie dokładnie ciemne plamy a on widzi je dalej.

Czy musze do takich fotografi mieć jakiegoś pierońskiego zoomaa czy naprawde te standartowe obiektywy sa do du..y czy po prostu ja ni eumiem robić zdięć księżycowi

mswilk
07-09-2006, 22:10
Aby zrobić zdjęcie "łysemu" musisz mieć naprawdę dobry obiektyw, kit w tym przypadku - bez żartów.
Kiedyś bawiłem się w takie fotki:


[center]https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img473.imageshack.us/img473/306/p10002976pb.jpg) [/center:db2bdfda0c]

jednak nie przy zaćmieniu.

Poza tym oko ludzkie jest "instrumentem optycznym" nie do podrobienia przez żadne szkło.

paskud
08-09-2006, 15:08
mi tak wczoraj wyszło: 70-300G przy 300mm + obróbka
niestety były też chmury, tak że nie widać dokładnie przejścia


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mfoto.pl/uploads/1087/dsc_3192-kopia_a6c1e.jpg)

wrobell
08-09-2006, 18:30
I co moje oko widziało piękną tarczę księżyca u nas w podkarpaciu był bardzo duży księżyc , a mój nikon "widział" ten sam księżyc na największym przybliżeniu zupełnie dalej niż ja.
[...]


niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.

spojrz na strone

http://www.slods.itl.pl/rapanet/index.php?go=ciekawostki,zludzenia

i szukaj części o złudzeniu księżycowym.

nasze mozgi robia nas w konia. nikon nie daje sie zrobic w bambuko tak latwo ;)

ROBOTEK
08-09-2006, 21:11
Dobre to faktycznie, z tym złudzeniem dobre, co do zdięć "łysego" to tylko zazdroszczę wam obiektywów.

Ale może wkrótce już zakupię na ebayu pilotuje bo w polsce drogie jak jasny gwint.

Czy Sigma 18-200już zrobi takie foty księżycka jak pokazuje paskud ? pytam bo bardzo chciałbym fotografować niebo, "łysego" i wszystko co u góry.

volumen
08-09-2006, 21:28
Mnie wyszło wczoraj tak (robione 70-300G):

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

jaari
10-09-2006, 18:18
Ja użyłem Nikkora 70-300G i wyszło mi tak...niestety bez zaćmienia...

http://img179.imageshack.us/img179/8966/moonoversikorskiegodv1.jpg (http://imageshack.us)

Tuti
10-09-2006, 18:22
ladne fotki z tej 300tki :)
ja mam pecha bo zawsze akurat jak wychodze na dwor zeby poszukac ksiezyca to ksiezyc za chmurami :)
juz ze 3 podejscia robilem :P

a tak przy okazji... to jak podlinkkowac lunete do obiektywu? :D sa jakies specjalne z gwintami czy jak? bo przydalo by sie na przyszle lato zeby z wydm cykac fotki plazowiczkom :)