Zobacz pełną wersję : Fotografowałem zaćmienie księżyca i masakra :(
Było tak: dziś zaćmienie to se myśle zrobie moim nowiutkim nikosiem pare ujęć.
I co moje oko widziało piękną tarczę księżyca u nas w podkarpaciu był bardzo duży księżyc , a mój nikon "widział" ten sam księżyc na największym przybliżeniu zupełnie dalej niż ja.
Idiotycznie napewno to brzmi ale co jest wina obiektywu ?? no jak to możliwe że ja widzę wyraźnie dokładnie ciemne plamy a on widzi je dalej.
Czy musze do takich fotografi mieć jakiegoś pierońskiego zoomaa czy naprawde te standartowe obiektywy sa do du..y czy po prostu ja ni eumiem robić zdięć księżycowi
Aby zrobić zdjęcie "łysemu" musisz mieć naprawdę dobry obiektyw, kit w tym przypadku - bez żartów.
Kiedyś bawiłem się w takie fotki:
[center]https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img473.imageshack.us/img473/306/p10002976pb.jpg) [/center:db2bdfda0c]
jednak nie przy zaćmieniu.
Poza tym oko ludzkie jest "instrumentem optycznym" nie do podrobienia przez żadne szkło.
mi tak wczoraj wyszło: 70-300G przy 300mm + obróbka
niestety były też chmury, tak że nie widać dokładnie przejścia
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mfoto.pl/uploads/1087/dsc_3192-kopia_a6c1e.jpg)
I co moje oko widziało piękną tarczę księżyca u nas w podkarpaciu był bardzo duży księżyc , a mój nikon "widział" ten sam księżyc na największym przybliżeniu zupełnie dalej niż ja.
[...]
niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.
spojrz na strone
http://www.slods.itl.pl/rapanet/index.php?go=ciekawostki,zludzenia
i szukaj części o złudzeniu księżycowym.
nasze mozgi robia nas w konia. nikon nie daje sie zrobic w bambuko tak latwo ;)
Dobre to faktycznie, z tym złudzeniem dobre, co do zdięć "łysego" to tylko zazdroszczę wam obiektywów.
Ale może wkrótce już zakupię na ebayu pilotuje bo w polsce drogie jak jasny gwint.
Czy Sigma 18-200już zrobi takie foty księżycka jak pokazuje paskud ? pytam bo bardzo chciałbym fotografować niebo, "łysego" i wszystko co u góry.
Mnie wyszło wczoraj tak (robione 70-300G):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
Ja użyłem Nikkora 70-300G i wyszło mi tak...niestety bez zaćmienia...
http://img179.imageshack.us/img179/8966/moonoversikorskiegodv1.jpg (http://imageshack.us)
ladne fotki z tej 300tki :)
ja mam pecha bo zawsze akurat jak wychodze na dwor zeby poszukac ksiezyca to ksiezyc za chmurami :)
juz ze 3 podejscia robilem :P
a tak przy okazji... to jak podlinkkowac lunete do obiektywu? :D sa jakies specjalne z gwintami czy jak? bo przydalo by sie na przyszle lato zeby z wydm cykac fotki plazowiczkom :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.