PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Wiedeń



Blister
25-04-2009, 11:35
1-maja jadę do Baden pod Wiedniem, co możecie mi polecić godnego sfotografowania we Wiedniu i jego okolicach?

pebees
25-04-2009, 11:37
http://wieden.poznaj.info/ , generalnie polecam założyć te okulary narciarskie.. jak one się zwą... coś na g... ;-)

Blister
25-04-2009, 11:39
heh, google się już pytałem, teraz czas na ludzi z forum;)

maroo_s
26-04-2009, 22:14
Koniecznie odwiedzić ogrody i pałac Schonbrunn. Piękne rozległe ogrody, z pagórka świetny widok na miasto. Jak chcesz uchwycić cały Wiedeń - wyjedź na wieżę widokową w biznesowej części miasta, po drugiej stronie Dunaju.

Poza tym oczywiście ścisłe centrum ze swoimi uliczkami, kawiarniami. Zależy co chcesz focić. Jeśli zabytkowe elewacje, to... idź gdziekolwiek. Tylko zabierz filtry, bo tam wszystkie kamienice są pięknie odnowione, w jasnym kolorze ;)

124miko
27-04-2009, 00:15
Ile czasu masz na Wiedeń ? Absolutny mus to Stephansdom , potem Graben do Hofburga. Następnie możesz przejść się Ringiem ( wiele znanych budowli jest właśnie przy Ringu ). Jeśli starczy czasu to pojedź metrem do Schonbrunn i ew. na Prater. Wiele zależy od tego ile będziesz miał czasu

Blister
27-04-2009, 10:58
Będę tam od 1 do 7-maja
Hmm maroo_s polarek starczy, czy skusić się też na jakiegoś pełnego szarego cokina?

maroo_s
27-04-2009, 12:29
Z tymi filtrami to raczej z przymrużeniem oka pisałem, chociaż... w słoneczny dzień te jasne elewacje naprawdę mocno rozświetlają.
Ekspertem w dziedzinie filtrów nie jestem, myślę że w tej kwestii wypowie się ktoś bardziej kompetentny.
Ja, będąc w Wiedniu, pstrykałem jeszcze kompaktem i sporo fotek miało nieprzyjemne rozświetlone tło (np. osoba na tle budynku). Ale skoro pytasz... Nie jestem pewien jaki filtr byłby bardziej odpowiedni, ale dla światła słonecznego rozproszonego na ścianie budynku,wydaje się że chyba szary będzie lepszy.

Blister
27-04-2009, 14:39
Coś się zorganizuje;)

ZaaaaK
30-04-2009, 12:58
pozycja absolutnie obowiązkowa jak dla mnie - Hundertwasserhouse:)
Poza tym nie zapominaj że masz tylko 60km do Bratysławy, warto poświęcić jedno popołudnie na spacer po starym mieście - będziesz zadowolony:). Poza tym masz tylko 250km do Saltzburga:twisted:. Absolutnie nie rezygnuj z Saltzburga będąc już tak blisko:twisted::twisted::twisted:

ZaaaaK
30-04-2009, 13:34
zapomniałem ... w ogrodach Schonbruun masz najstarszy na świecie ogród zoologiczny. Warto się wybrać z długą lufą:mrgreen:

Blister
30-04-2009, 14:37
ZaaaaK dzięki za rady, jadę pociągiem, więc pewnie Bratysławe i Saltzgurg sobie odpuszczę, ale w pozostałe miejscówki zajrzę:)

ZaaaaK
01-05-2009, 13:04
Saltrburg jest osiągalny koleją z Wiednia - poza tym autostop ciągle żywy, z podstawami angielskiego dojedziesz w Austrii wszędzie:) nie będziesz żałował, jeśli mam być szczery to w Bratysławie podobało mi się bardziej niż w Wiedniu:twisted::twisted::twisted: