PDA

Zobacz pełną wersję : Torba wodoodporna lub wręcz futerał underwater



tkisiel
23-04-2009, 16:38
Witam,

Wybieram się wkrótce na kajaki i nie chciałbym stracić tam swojej D90, ale tez nie wyobrażam sobie by nie zabierac ze sobą aparatu. Znalazłem w sieci coś takiego:
http://www.dicapac.com/new_eng/02_products/sub06.html
http://www.ortliebusa.com/CartGenie/prod-96.htm
http://products.lowepro.com/product/DryZone-Rover,1936,18.htm
oczywiście istnieje też
http://www.ikelite.com/web_two/nik_d90.html ale nie zamierzam wydać $1400.

Szczególnie ten WP-S10 mnie interesuje, wygląda prosto i kosztuję coś 320zł, tylko szukam kogoś kto miałby z tym doświadzczeenia jakieś. Czy to chłam czy niegłupi gadżet zapewniający nie tylko ochronę przed zamoczeniem ale i robienie prawdziwych podwodnych fotek.

Pozdrawiam,
tkisiel

geryon
23-04-2009, 17:09
na spływie kajakowym sprawdzonym patentem jest plastikowe pudełko na żywność z uszczelką ;) kupisz taki w markecie za 20 złotek :] do tego to pudełko działa jak boja :D

lomax
23-04-2009, 17:31
Torba-opakowanie z 1 linka wygląda sensownie, ale też pomysł z plastikowym pudełkiem też jest ok tylko, że bardziej do transportu.

szela
23-04-2009, 17:51
A ile chcesz wydać??? Na ten pokrowiec??

To co masz w pierwszym linku ma znajomy i bardzo sobie chwali!!!
Ja to znalazlem na aledrogo za 319zl

piotr_74
23-04-2009, 18:17
Ja na ostatnim spływie korzystałem z takiego czegoś:
http://www.allegro.pl/item607774449_termite_wodoszczelny_worek_na_sprzet _i_ubrania.html fakt że na takie okazje zabieram D40, D80 zostaje w domciu :). Ale worek świetnie się sprawdził. Pakowałem aparat w taki zwykły pokrowiec i całość do takiego worka. Worek między nogi i linką przypięty do kajaka. Zdało egzamin, worek daleko nie odpłynął i sprzęt był suchy nie było żadnego problemu.

Krasiu
23-04-2009, 18:40
Tu o tym pisałem
http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=92760

Dodam, że dokupuję teraz torbę o pojemności 12 litrów, bo do tej 3 litrowej D90 wchodzi ale bez gripa. No i jednak będzie nieco wygodniej po założeniu S 70-200 z osłoną przeciwsłoneczną. Trzy litrowy wciąż zaś sprawdza się świetnie jako opakowanie do D50/D90 bez gripa i z obiketywem 18-70

andrzej10
17-06-2011, 05:02
kombinujcie coś bo ja w sobotę utopiłem się właśnie na kajaku z D3 i obiektywem 24-70 .
Zawiozłem do serwisu w Pradze i czekam z duszą na ramieniu na efekt końcowy teraz też poszukuję zabezpieczenia na przyszłość

Zolty
17-06-2011, 05:32
Wspolczuje i trzymam kciuki.

Erie
17-06-2011, 07:09
Dicapac WP-S10 się sprawuje całkiem nieźle jako zabezpieczenie sprzętu na spływie kajakowym, a "dodatkowo" (to ma być w końcu główne zadanie :D) można z tym pokrowcem robić zdjęcia pod wodą (do ok. 5m jak podaje producent - nie wiem aż tak głęboko nie byłem), ale na basenie całkiem sensowne efekty wychodziły

Andrzeju raczej nie nastawiaj się na to, że serwis coś poradzi - aparat D3 jest owszem w jakimś zakresie wodoodporny, ale nie wodoszczelny :(

Sapphiron
19-06-2011, 07:37
Jak bardzo pewny jest ten pokrowiec Dicapac? bo chciałem zabrać aparat na mazury ale się ciut pietram...

andrzej10
19-06-2011, 10:41
po odleżeniu do wtorku dał się uruchomić ale czyszczenie na pewno potrzebne

Erie
19-06-2011, 11:35
po odleżeniu do wtorku dał się uruchomić ale czyszczenie na pewno potrzebne

to że się uruchomił to jedno, ale i tak natychmiast trzeba go było słać do serwisu na czyszczenie - jak woda się dostała do środka to teraz sieje spustoszenie - przecież to nie była czyściutka, destylowana woda

ropal
12-07-2011, 21:19
moze cos z takich zabawek,
nie uzywalem ale mialem to to w lapkach i wygladalo naprawde solidnie
futeral
http://www.youtube.com/watch?v=A5gq-KFYIiw&feature=related
torba
http://www.youtube.com/watch?v=ljqO-7ftVMY

okimen
12-07-2011, 21:35
Ja digipaca używałem z D700+24-70 z powodzeniem w Egipcie - nurkowałem do 7m i nie miałem większych zastrzeżeń. Naprawdę jest solidnie wykonany i wodoodporny. Czasami wkładałem do niego także kamerę i z nią nurkowałem. Takie 2 w 1. Wady to duża wyporność - musiałem dociążać dowiązanym do paska workiem z kamieniami oraz parcie na tubus ciśnienia słupa wody, co czasami powodowało zmianę ogniskowej. Trudno się także zmienia pierścieniem ogniskową, w praktyce pod wodą niewykonalne. Jak za te pieniądze to jednak super.
A efekty były takie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zatrzymacwspomnienia.pl/egipt.JPG)

andrzej10
22-08-2011, 19:40
hurra odebrałem wreszcie po 77- dniach swój sprzęt z serwisu w Pradze. Tak jak pisałem wywróciłem się z kajakiem i D3 z obiektywem 24-70 zanurkował ze mną. Naprawa kosztowała mnie 15598,36 KC na nasze 2651zł no i trochę czasu. Obiektyw w zamian za ten zatopiony dostałem nowy a w aparacie były wymieniane okładziny i jedna wewnętrzna część . Przyznam że sam jestem zaskoczony ( oczywiście na plus)

andrzej10
23-08-2011, 14:51
mam swój sprzęt i to na chodzie, jestem bardzo mile zaskoczony

grzehuu
23-08-2011, 17:34
no to graty
miałeś szczęście w tym nieszczęściu ;)