Al Bundy
23-04-2009, 12:14
W opisie CS4 znalazłem ciekawy zapis:
Większa głębia pola
Ulepszone polecenie Auto-mieszanie warstw umożliwia łatwe tworzenie jednego obrazu na podstawie wielu zdjęć wykonanych z użyciem różnych ustawień punktu ogniskowego. Funkcja ta oferuje płynne mieszanie kolorów i cieni, zwiększanie głębi pola oraz automatyczne korygowanie winiet i zniekształceń soczewek.
Czy robił ktoś kiedyś zdjęcia tego samego obiektu z różnymi ustawieniami punktu ogniskowania? Jaki jest tego cel? Jaki efekt się osiąga? :) Ogólnie po co to komu? Pytam absolutnie poważnie. Trochę dłubię w PS3 ale o tym nie słyszałem jeszcze i nigdy nie robiłem zdjęć w ten sposób. Czyżby kolejny wynalazek po HDR ? :)
Większa głębia pola
Ulepszone polecenie Auto-mieszanie warstw umożliwia łatwe tworzenie jednego obrazu na podstawie wielu zdjęć wykonanych z użyciem różnych ustawień punktu ogniskowego. Funkcja ta oferuje płynne mieszanie kolorów i cieni, zwiększanie głębi pola oraz automatyczne korygowanie winiet i zniekształceń soczewek.
Czy robił ktoś kiedyś zdjęcia tego samego obiektu z różnymi ustawieniami punktu ogniskowania? Jaki jest tego cel? Jaki efekt się osiąga? :) Ogólnie po co to komu? Pytam absolutnie poważnie. Trochę dłubię w PS3 ale o tym nie słyszałem jeszcze i nigdy nie robiłem zdjęć w ten sposób. Czyżby kolejny wynalazek po HDR ? :)