PDA

Zobacz pełną wersję : tusz/Ciss pigmentowy do r285?



kasiasty_wojtek
23-04-2009, 00:31
Szukam stałego systemu zasilania Ciss do epsona i znalazłem coś takiego...
http://www.fortune3.com/cityinkexpress/R285-Pigment_continuous_ink_system_for_Epson_R285-.html
To w ogóle jest możliwe dla tej drukarki i jeśli tak to czy się opłaca tak przepłacać za Cissa??

kh29228
23-04-2009, 19:54
dzisiaj odwiedziłem sklep www.inks.pl i powiem, że jestem bardzo zadowolony z tego co tam usłyszałem. całość wygląda bardzo sensownie i tanio.

kasiasty_wojtek
23-04-2009, 19:56
tzn.? możesz coś tutaj napisać?

kh29228
23-04-2009, 20:08
tzn mam na myśli sferę kosztową - koszty atramentu robią się nieprawdopodobnie małe. odnośnie cen to można sprawdzić na ich stronie. Przy założeniu, że na jedną fotkę A4 zużywamy około 1ml atramentu, to można sobie policzyć, że jest naprawdę tanio.

No właśnie, a czy ktoś może potwierdzić, że średnio na jedną fotkę zużywa się około 1ml atramentu.

kasiasty_wojtek
24-04-2009, 12:31
koszty kosztami,mi chodzi o to ze by było taniej,ale dobrze.Nie musi być tanio,ale ceny oryginałów zabijają.Jak wygladaja tusze tej firmy co podales linka.Pisalem do gosci z UK i odpisali mi ze to jest caly CISS z tuszami pigmentowymi (600ml) ,i teraz nie wiem czy ryzykować ... Cena to 98 funtów z taxem .Co dziwniejsze ,jakbym sam tusz do napełnienia chciał kupić to mnie wyjdzie tyle samo jak nie więcej,wiec pozostaje kupować cały system z tuszami,a potem go sprzedawać:) Ale schodzę z toru tematu.
Chciałbym żeby tutaj napisali ludzie coś o zamiennikach jakie stosują do swoich epsonów i jakie maja z nimi doświadczenie(wady/zalety),bo temat na pewno wielu zainteresuje,a żeby znaleźć coś konkretnego na temat serii R285 na innych forach to bardzo trudno

conik
24-04-2009, 14:04
co prawda nie tytulowy epson i nie pigmentowy ale....
jakis rok temu kupilem do mojego epsona Photo1400 cos takiego http://allegro.pl/item614159271_uzupelnij_baki_tusz_do_napelniania_e pson_100ml.html
srednio w miesiacu robie 30-40 wydrukow A3 i spisuje sie to swietnie, przy tych ilosciach komplet 100ml atramentow starczy mi na 3-4 miesiace
Drukarka oczywiscie wymaga kalibracji po zalaniu nowa partia atramentow. Jedynym minusem takiego CISa jest to ze trzeba uzupelniac atrament za pomoca strzykawki acz jest to proste i czyste, z drugiej strony zaleta jest to ze drukarka jest po bozemu zamknieta i zadne dodatkowe weze i butelki z atramentem sie nie paletaja obok. Chipy sa samoresetujace wiec w momencie kiedy streownik krzyczy o braku tuszu sam sie resetuje i ponownie wskazuje maksymalny poziom, oczywiscie trzeba na bierzaco sprawzac poziom atramentow zeby w trakcie drukowania nie okazalo sie ze ktoregos brakuje.

1bobik1
06-05-2009, 12:34
http://www.ciss-system.pl/index.php?cPath=21

tutaj mamy system CISS + 6 x 125ml tuszu za 300zł

Ja na dniach zamawiam

freezyear
19-05-2009, 13:35
Ja również używam w swojej R285 tuszu od tego użytkownika http://allegro.pl/show_user.php?uid=537485 i nie mam zastrzeżeń,po zrobieniu profili wszystko jest tak jak powinno. Zabawy trochę jest jak to przy zamiennikach (napełnianie) ale ogólnie nie ma co narzekać zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę koszty wydruków

thorcik
08-06-2010, 19:02
Odkopię temat - kupował ktoś tusze od tego (http://www.allegro.pl/item1067620067_ciss_epson_p50_r285_750ml_tusz_tusz e_trigon_ink.html) użytkownika? Bo całkiem nieźle cenowo wyglądają.

pierote
15-06-2010, 21:24
Szczerze, radził bym coś firmowego bo chińszczyzną możesz szybko załatwić głowice. Całkowicie odradzam Aktiv Jet - na tych tuszach już nie jeden się przejechał.
Ja osobiście używam polecanych przez speców tuszy OCP kupionych tu (http://www.agawa.pl/inne/marki/ocp.aspx) i nigdy nie miałem z nimi problemów. Kolorystycznie prawie nie odbiegają (na oko) od oryginałów ale zawsze można ukręcić profile. W inks.pl też mają dobre i polecane. Z chińskich jedynie mogę polecić InkTec-a (http://www.inktec.com/english/) ale w Polsce trudno dostać albo bardzo drogo.
Tutaj (http://forum.idg.pl/najlepszy-zamiennik-drukarek-canon-serii-pixma-t57900-p-1040.html) można się dowiedzieć czy warto używać Skyhorse, Orink lub innych dziwnych marek z alegro :wink:

wuqa
23-06-2010, 10:22
Ja wczoraj uruchomiłem w epsonie 1400 kartridże samoresetujące z totalnie "badziewiastym" atramentem z allegro za grosze. Ink-mate. Papier epson photo glossy + atramenciki 51 x tańsze! od oryginalnych i... szczeka opadła mi do ziemi.Wydruki kolorowe wyglądają rewelacyjnie. Baaardzo zgodne z tym co widzę na skalibrowanym eizo. Wydruki cz-b to niestety porażka. Nie wiem czy kalibracja coś tu pomoże. Czarny ma zafarb oliwkowy. Przejścia tonalne, szczegóły rewelacja, ale poprawnego cz-b nigdy nie udało mi się z tej drukarki wydrukować. Nawet na oryginalnych tuszach. Nie wiem czy zlecenie kalibracji coś tu pomoże?

messer
23-06-2010, 11:49
Nie wiem czy zlecenie kalibracji coś tu pomoże?

Nie pomoże.
:)

Taki urok...
Drukuj kolor. A do B&W kup analoga i powiększalnik. Ja tak zrobiłem.

malibu
23-06-2010, 12:20
wuqa daj znać za jakieś 4 tygodnie czy nadal jesteś taki zachwycony u conajmniej dwóch kolegów z forum po kilku tygodniach pojawiły się dziwne zafarby , może wietrzejący tusz...

Pershing
23-06-2010, 12:32
Ja też skusiłem się na zamienniki Ink-mate z CISS no i porażka. O ile po 4 godzinach udręki (drukarka nie widziała kartridźy) udało mi się wreszcie tego całego cissa ogarnąć to niestety efekty są tragiczne. Po pierwsze w odległości 1cm od góry i to samo od dołu drukuje jakieś kolorowe pasy, po drugie wszystko co zawiera kolor czarny czyli sam czarny i szary są zielonkawe i to mocno. Do tego brązy są czerwone, no generalnie tragedia. Drukuję na oryginalnym papierze epsona glossy. Ze strony sprzedawcy zciągnąłem profile do tych tuszy ale niestety dla jakiekoś chyba dziwnego papieru bo piszą papier z odcieniem kremowym i papier z odcieniem niebieskim. Zarówno na jednym i drugim jeszcze większa kaszana, niż na oryginalnych profilach. Co do tych dziwnych pasów od góry i dołu próbowałem czyścić programowo głowice, wyrównać głowice no i d..a. Nic nie pomaga. Ktoś może miał coś podobnego i wie jak to ugryźć, no i czy jak sądzicie profil coś tu da przy tak mocno rozjechanych kolorach?

malibu
24-06-2010, 16:46
mam jeszcze pytanie czy używa ktoś z powodzeniem tuszy Lyson Fotonic Photo XG do r285 /P50 ?

Me_how
24-06-2010, 22:18
Owszem. Używam od mniej więcej roku w R285.
Nie wiem co Cie interesuje. Drukarka działa bez problemów. Nic mi nigdy nie zaschło, czasami CISS się zapowietrzył, ale to nie ma związku z tuszami. Oczywiście konieczny jest profil pod te tusze i papier.
Wydaje mi się, że te tusze (być może wszystkie) mają jedną cechę, z którą trzeba się liczyć: jak twierdzi dystrybutor, powinny być zużyte w ciągu 6 miesięcy od otwarcia, później kolory zaczynają się rozjeżdżać.
Pozdrawiam

wuqa
24-06-2010, 22:23
Używam od mniej więcej roku w R285.

A jak wyglądają wydruki cz-b po oprofilowaniu?

Pershing
24-06-2010, 22:29
A jak wyglądają wydruki cz-b po oprofilowaniu?

Ja myślę, że też nie specjalnie, bo nawet na oryginałach niestety BW jest dość marne. Ta drukarka poprostu nie jest stworzona do druków BW.

Me_how
25-06-2010, 11:56
Ja myślę, że też nie specjalnie, bo nawet na oryginałach niestety BW jest dość marne. Ta drukarka poprostu nie jest stworzona do druków BW.
Niestety to prawda. Co prawda niewiele prób wykonałem w tym zakresie ale uzyskanie czystych szarości mi się nie udało.
Natomiast symulacja monokolorowych wydruków (sepia, złoto, itp.) daje całkiem niezłe efekty - o ile ktoś to lubi.
Pozdrawiam

pierote
27-06-2010, 00:34
A jak wyglądają wydruki cz-b po oprofilowaniu?

Z CMYK-a nigdy nie będziesz miał dobrego BW, zawsze któryś kolor da o sobie znać. Musisz mieć Epsona z 3 czarnymi kartridżami - czarny, lajt czarny i lajt lajt czarny. Chyba R2880 najniżej.

Co do taniego tuszu z allegro to bym uważał - szkoda głowicy. Często te zamienniki nie są tak naprawdę tymi konkretnymi zamiennikami.

Me_how
27-06-2010, 22:57
Z CMYK-a nigdy nie będziesz miał dobrego BW, zawsze któryś kolor da o sobie znać. Musisz mieć Epsona z 3 czarnymi kartridżami - czarny, lajt czarny i lajt lajt czarny. Chyba R2880 najniżej.

Co do taniego tuszu z allegro to bym uważał - szkoda głowicy. Często te zamienniki nie są tak naprawdę tymi konkretnymi zamiennikami.

Jest jeszcze inna możliwość. Są zestawy tuszy do wydruków cz-b. Wkłada się je zamiast tuszy kolorowych. Tyle, że wcześniej należy wyczyścić głowice. No i albo rybki albo akwarium - albo kolor albo cz-b. Chyba, że się posiada dwie drukarki, po w przypadku np takich P50 nie jest aż takim wydatkiem.

pierote
29-06-2010, 23:07
No i albo rybki albo akwarium - albo kolor albo cz-b. Chyba, że się posiada dwie drukarki... np. P50
Albo jedną 2880 lub 3880 :) i fabryczne tusze też wystarczą ;)