PDA

Zobacz pełną wersję : Tokina AT-X 287AF Pro SV 28-70 f/2.8 AF D



Shadow
16-02-2005, 01:44
Czy ktoś z was miał coś do czynienia z tym obiektywem ?

ALF
16-02-2005, 03:06
rozejrzyj się po stopkach forumowiczów...przynajmniej 3 ma ten obiektyw :wink:

aldus
16-02-2005, 10:48
Na pewno ma go Adik. Ja mam ATX Pro 28-70 f/2,6 - 2,8. Optycznie to bodajże prawie to samo co SV i w moim odczuciu jest to bardzo przyzwoite szkło, choć na pełnej dziurze troszkę mydełkowaty. Poza tym nie za szybki i dość głośny AF.
Pozdrawiam

zgredek
16-02-2005, 14:22
Używalem ponad rok. Wg mnie to jeden z najlepszych obiektywów na rynku w relacji jakości do ceny.
Parę konkretów odnośnie użytkowania - parametry przecież znasz...
1. Kapitalnie zbudowany - jest trochę plastiku ale porządnego i w rozsądnych ilościach [dzięki temu przy znacznych gabarytach jest lżejszy].
2. Cały ruch zooma i ustawianie ostrości odbywa się wewnątrz tubusa! Kapitalne rozwiązanie a pro pos trwałości obiektywu i swoboda stosowania filtrów.
3. AF głośny ale szybszy niż np. nikosiu 28-105D.
4. Do mojego F80 był za duży - niezbyt wygodnie operowało się zoomem.
5. Brzydko wyglądające ale wygodne w obsłudze pierścienie.
6. Szybkie przejście z AF do MF [push-pull].
7. Dość duża beczka w szerokim kącie - warto poprzestać na 30mm i nie dociągać zooma do 28mm.
8. Duża przednia soczewka i raczej konieczne stosowanie osłony przeciwsłoneczej. Dedykowana osłona tulipanowa sprawowała sie świetnie.
9. Na odbitkach winietowanie nie stanowiło problemu, ale popełniłem tym szkiełkiem za moło slajdów, bym mógł się rzetelnie odnieść do winietowania.
10. Dość spore mydło przy pełnej dziurze [szczególnie nie w centrum kadru]. Najlepsza ostrość - wg mnie - w przedziale f/5.6 do do f/13.
11. Za duży i za ciężki na szybkie rajdy po górkach...

Reasumując: POLECAM.

mariusz
16-02-2005, 14:42
Dokładnie , solidny sprzęt , obronny jak się tulipana zdejmie :mrgreen: , jak dokupisz BP będzie ok /do dźwigania/ :mrgreen: pzd M

bradley
17-02-2005, 03:28
Nie chciałbym "mącić", bo sam nie posiadam (choć mam inną tokinę ATX i jestem bardzo zadowolony) ale znam prywatnie pracownika oficjalnego przedstawiciela Tokiny w Polsce i ten,
tak prywatnie jej nie poleca. Twierdzi, że mają trochę kłopotów z tym obiektywem. Choć może mówi tak, żeby namówić mnie na wersję pro, bo wie ,że mam smaka :mrgreen: .