Zobacz pełną wersję : Jakie pierścienie do makro - M42 vs. Nikonowskie (tanie!) - które wziac
Tak się składa że buduję zestaw do makro.
a i mam w domu Heliosa 44 58mm.
Jedyne co mnie martwi to jakie pierścienie pośrednie kupić.
Czy takie tanie jak poniżej:
http://allegro.pl/item613187077_pierscienie_posrednie_nikon_d80_d70_ d60_d50_d40.html
(nie popsuja aparatu? :D)
czy lepiej M42:
http://allegro.pl/item609534365_pierscienie_macro_firmy_pentacon_m42 .html
czy to jeden kit?
ja bym wziął te pod nikona, jak masz przejściówkę nikon - m42, a wziąłbym, bo zawsze potem możesz podpiąć jeszcze nikony manualne :)
przejściówke bede kupować razem z pierścieniami :)
tylko mnie martiw cena - normalnie to sa po 250, 400 marumi z automatyka no i kenko po 700 :D
a tu panie za 50 :)
Nie chcę się mądrzyć, bo sam jestem uczący się, ale dzisiaj czytałem kilka wątków właśnie o pierścieniach i fotografii makro.
Różnica między tymi pierścieniami a pierścieniami Kenko jest jedna zasadnicza: te pierścienie nie przenoszą funkcji obiektywu.
Czyli po ich podpięciu nie będzie Ci działał autofokus z obiektywu, przysłona również zostanie przymknięta na maksimum (jeśli dobrze zrozumiałem ;)
Zajrzyj do działu Optyka, jest tego sporo nawet z dzisiejszego dnia.
Pozdrawiam
velkan, wiem że one nie przenoszą automatyki. Jeśli chodzi o Helionsa to jest ok, bo w tym wypadku przysłona jest na taki przycisck (nie wiem jak on sie fachowo zwie) i jest git..Jakkolwiek pierścienie do M42 są w tej samej cenie (a 15zł tu czy tam mi nie robi różnicy).
kupować marumi czy inne za 400 zeby przenosiły automatyke - jak dojde do tego etapu, to sobie takie kupie, narazie nie potrzebuje.
chociaż zdaje mi się że w jednym wątku były takie za 270, tylko nie pamiętam czy przenoszą czy nie.
A jakie masz obiektywy jasne Nikona jak nie masz a masz M42 to sam sobie odpowiesz na to pytanie
Ja wybrałem M42 z powodu posiadania kilku szkieł m42 nie mam zaufania do Autofokusa przy makro (
W makro masz i tak manual focus głównie..
Obojętnie co wybierzesz i tak będziesz nie miał pomiaru światła w tych za 50 pln. jeżeli masz body poniżej dXXX.
Dlatego takie tanie bo to kawałek metalu bez przenoszenia żadnych funkcji i full manual..
Mam tydzień te pod nikona może nie jest rewelacja wykonania ale dają radę...
Na razie nie miałem za bardzo okazji próbować ich..
One nie maja za bardzo co popsuć a spełniają spokojnie swoją funkcje..
Wejdź do działu optyka -> konwertery, etc. Masz tam dziesiątki postów włącznie z przykładami, które ja proponowałem. Pozdro :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.