PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc ostrość



luk009
18-04-2009, 18:11
Witam! Proszę o pomoc daje link do oryginalnego zdjęcia które nie było w ogóle ruszane. Chodzi o to czy to zdjęcie jest ostre f2,8/100 czy tak ma wygladac ostrość(ostrość łapana na twarz)? Zrobione Nikorem 50m 1,8 kolega stwierdzil ze nie jest ostre taka jaka powinna być zwłaszcza robiona tym obiektywem. Z gory dzikuje za dorade


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img126.imageshack.us/my.php?image=dsc9714.jpg)


http://img126.imageshack.us/my.php?image=dsc9714.jpg

jacek.gold
18-04-2009, 18:16
jak na iso 1ooo to nie jest najgorzej

luk009
18-04-2009, 18:26
"Nie jest najgorzej" ale czy ostrość taka powinna byc?

A oto link do pliku

http://www.mediafire.com/?sharekey=2d58544b1ac08d74d1014a7a667fa2b4e04e75f6 e8ebb871

Jacek Wrzesińsk
18-04-2009, 19:38
Moim zdaniem jest ostro, pliki od razu z aparatu nie są mega ostre (chyba że ktoś ustawi ostrość na maxa), a po skalowaniu i tak się ostrzy przecież. W każdym bądź razie problemu w/g mnie nie ma (piszę to jako były posiadacz 50-tki).Pozwoliłem sobie na lekkie podostrzenie i wydaje się mi ok

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img530.imageshack.us/my.php?image=dsc97141.jpg)

Endryou
18-04-2009, 21:13
Dla mnie też fota wygląda ok. Po prześledzeniu Exifa dojrzałem High ISO NR ustawione na normal. Może to powodować nieco bardziej miękką fotę. Ja osobiście mam to wyłączone zupełnie, ale jak chcesz koniecznie, żeby Ci puszka odszumiała to chyba opcja low będzie ok. Reszta ewentualnie już na kompie.
Odzielną rzeczą jest to, że foty z wyższych modeli Nikośa wymagają wyostrzania na kompie.

Pzdr

luk009
18-04-2009, 21:39
aha a wyostrzanie w aparacie jest ustawione 7 w skali na 9

daje jeszcze jedno zrobione chwile temu :P



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img264.imageshack.us/my.php?image=dsc97433.jpg)

bartzakrzewski
20-04-2009, 23:08
luk009 może porównaj sobie 50tke z tym co masz w stopce czyli t17-50 na 2.8, i pokaż koledze ww