PDA

Zobacz pełną wersję : On i jego motocykl



Orkaniusz
18-04-2009, 11:38
Witam,
kolega poprosił mnie o zrobienie małej sesji w temacie: "On i jego motocykl". Szukam w necie jakichś inspiracji i nic fajnego nie znalazłem. Może coś podpowiecie? Wolałbym raczej ciekawe ujęcia w ruchu, a nie "motór oparty o płot na wsi"... Może znacie jakąś stronę specjalisty w tym temacie...
Aha - motor kolegi to chyba honda shadow - dla doprecyzowania, że nie chodzi o ścigacze na torze ani motokros, ani żużel... :-)

mateo912
18-04-2009, 12:06
specjalistą nie jestem ale mógłbyś spróbować paru zdjęć przy użyciu panoramowania :)

Orkaniusz
18-04-2009, 12:37
specjalistą nie jestem ale mógłbyś spróbować paru zdjęć przy użyciu panoramowania :)

Well, of course. Ale to jedno zdjęcie. Ja chcę się przygotować do sesji podpatrując jakichś mistrzów.
Jak będę szedł na ślub, popatrzę najpierw na Jeffa Ascough albo naszego Adama Trzcionkę, jak na krajobrazy, to Ansela Adamsa, a jak na motory to.... i tu jestem w kropce. :-)

wilus
18-04-2009, 13:40
..a może po prostu wytęż umysł, wykaż sie inwencją twórczą, uwierz w swój talent i nie zrzynaj od innych :)

pawel934
18-04-2009, 13:41
EDIT: Przepraszam, pomyłka.

rambobambo
18-04-2009, 14:07
ja na ostatnim pokazie motorów zrobiłem takie zdjęcie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nokto.com.pl/ludzie/00_ludzie.jpg)

odie83
18-04-2009, 14:11
1, (http://www.v10.pl/archiwum/serwis_informacyjny/motocykle/galerie/yamaha/vmax/yamaha_v-max_08.jpg) 2, (http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_750/gallery/aktualnosci/Yamaha_VMax_Meska_Rzecza_2008/Yamaha_VMax_akcja.jpg) 3, (http://foto.scigacz.pl/gallery/aktualnosci/I_Ogolnopolska_Wystawa_Motocykli_i_Skuterow_13_15_ luty_2009_roku/Yamaha_VMAX.jpg) 4, (http://www.passionperformance.ca/motorcycle/img/photos/2009_Yamaha_Vmax_image_0_18908.jpg) 5, (http://motoaus.com/images/stories/yamaha2008/2009-vmax-yamaha.jpg) 6, (http://image.motorcyclistonline.com/f/8845245/3vsmax_lg+2005_yamaha_vmax+high_front_side_view.jp g) 7 (http://www.yamaha-motor.com/assets/products/mcy/media/wallpaper/2005/wallpaper_mcy_05_vmax_1024.jpg)


:)

FlashGordon
19-04-2009, 07:00
Mniam, 1-4 miodzio! ;)

Orkaniusz
19-04-2009, 08:49
1, (http://www.v10.pl/archiwum/serwis_informacyjny/motocykle/galerie/yamaha/vmax/yamaha_v-max_08.jpg) 2, (http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_750/gallery/aktualnosci/Yamaha_VMax_Meska_Rzecza_2008/Yamaha_VMax_akcja.jpg) 3, (http://foto.scigacz.pl/gallery/aktualnosci/I_Ogolnopolska_Wystawa_Motocykli_i_Skuterow_13_15_ luty_2009_roku/Yamaha_VMAX.jpg) 4, (http://www.passionperformance.ca/motorcycle/img/photos/2009_Yamaha_Vmax_image_0_18908.jpg) 5, (http://motoaus.com/images/stories/yamaha2008/2009-vmax-yamaha.jpg) 6, (http://image.motorcyclistonline.com/f/8845245/3vsmax_lg+2005_yamaha_vmax+high_front_side_view.jp g) 7 (http://www.yamaha-motor.com/assets/products/mcy/media/wallpaper/2005/wallpaper_mcy_05_vmax_1024.jpg)


:)

Zajefajne, o takie coś mi chodziło :-)

odie83
19-04-2009, 10:39
Zajefajne, o takie coś mi chodziło :-)

2 i 3 : popróbuj z jadącego samochodu. Znajdź pustą szeroką ładną drogę i kogoś z samochodem kto będzie Cię wiózł... Usiądź na miejscu pasażera a motor niech jedzie obok i do tego odpowiednio długie czasy jak do panoramowania żeby tło było rozmyte a motor ostry. Pokombinujesz i na pewno coś wyjdzie... może nie tak jak na tych które znalazłem, bo tam widac ingerencję dodatkowego oświetlenia, ale i tak efekt może być niezły... i pochwal się potem ;)

Igorsky
20-04-2009, 15:30
Podpowiem Ci bo sam jestem motocyklista. Ja bym widzial siebie tak wlasnie jak podpowiadaja koledzy. Ujecia z jadacego auta, przod bok, na jakims dlugim moscie, ciekawe tlo. Motocykl zrobiony od tylu na jakims klasycznym tle. tak żeby uwidocznić specyficzną pozycję kierowcy.

Shadoła to nie jest V-Max, nie każ mu palic gumiaka bo wyjdzie niezla kaszana, to nie ten typ sprzetu.

koziak
20-04-2009, 17:42
Ostatnio widziałem zdjęcia reklamowe najnowszej Yamahy Diversion XJ6. Świetny materiał do naśladowania. Generalnie na stronach producentów są dobre zdjęcia.