PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia na koncercie-fotoreportaż



glamphoto
17-04-2009, 08:09
Mam pytanie na co mam zwrócić uwagę podczas robienia zdjęć na koncercie (miejsce Teatr)
czekam na wskazówki i rady

sprzęt jaki posiadam to
-Nikon D80
-Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG Makro Nikon
-Tamron SP AF 17-50mm f/2,8 XR Di II LD Asp. IF Nikon

czekam na podpowiedzi i sugestie..pozdrawiam wszystkich

Przemek Paśnik
17-04-2009, 08:28
Hej, oto kilka patentów, które mnie się sprawdzają:

1. Pomiar punktowy z odpowiednią korekcją - mierzymy na oświetlonych obszarach. Kontrasty potrafią być kolosalne, tak więc trzeba jakoś ratować przepalenia
2. RAW - poprawisz balans bieli i inne ważne pierdoły :wink:
3. Masz fajne szkła, pokombinuj czasem i przysłoną zależnie od dynamiki sceny
4. Iso max 640-800 powyżej w D80 nie ma sensu - leci wszystko na łeb i szyję

glamphoto
17-04-2009, 11:19
a jak z lampą-jak jej używać? często czy tylko sporadycznie-jakie jest Twoje zdanie

HYPER
17-04-2009, 11:23
lampy w teatrze sie nie uzywa

PaRaGaS
17-04-2009, 18:26
Hej, oto kilka patentów, które mnie się sprawdzają:

1. Pomiar punktowy z odpowiednią korekcją - mierzymy na oświetlonych obszarach. Kontrasty potrafią być kolosalne, tak więc trzeba jakoś ratować przepalenia

A u mnie manual albo matrycowy, tylko raz miałem problemy z przepałami jak przedobrzyłem w manualu.


4. Iso max 640-800 powyżej w D80 nie ma sensu - leci wszystko na łeb i szyję

Ja właściwie cały czas jadę na 1600 i nie narzekam. W fotach do netu szczegóły są OK, szumów nie widać - na ewentualnych odbitkach tym bardziej ich nie będzie.