PDA

Zobacz pełną wersję : [Pytanie] Rzym, Wenecja



GrYzLy
16-04-2009, 08:54
Witam,
Bede dysponowac po 1 dniu na zwiedzanie Rzymu i Wenecji,
Czy moze mi ktos pomoc w doborze ciekawych miejsc?

--
Pozdrawiam

Wojteksw
16-04-2009, 10:03
Na Wenecję 1 dzień wystarczy, natomiast na Rzym to mało.

Almighty007
16-04-2009, 10:35
Dokładnie tak jak Wojteksw napisał, na Wenecję 1 dzień to i tak sporo czasu, zobaczysz co najważniejsze i najciekawsze. Bazylika i Plac św. Marka, Most Westchnień, Wieża zegarowa. Jest jeszcze tam parę ciekawych miejsc. Jak byłem w 2007 to plac powoli zaczynało podtapiać i bazylikę też, ciekawe jak jest teraz, jak będziesz to napisz, bo sam jestem ciekawy.

Na Rzym 2 dni, to takie minimum, ale skoro Ty masz 1 dzień to taki standard: Bazylika i plac św. Piotra, Grób JPII (nie będziesz miał za dużo czasu, bo ochroniarze zaraz popędzają zazwyczaj), Koloseum (ceny wejść do środka są niemałe z tego co pamiętam), Fontanna di Trevi (fajna, fajna i znana ;)) i no oczywiście Forum Romanum. Może zamek św. Anioła jeszcze.

To moje propozycje, w Rzymie tych ciekawych miejsc jest bardzo dużo, ale to co Ci podałem są naprawdę fajne i ja miło je wspominam. Chętnie wybrałbym się jeszcze raz.

Ale zobacz, co Ci jeszcze inni doradzą. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz, jak będę potrafił, to na pewno pomogę.

Pozdrawiam Artur

124miko
16-04-2009, 11:29
Jak będziesz w Wenecji, to spróbuj zejść z utartych szlaków i wejdź w uliczki - niezapomniane klimaty.
Na Rzym 1 dzień to b. mało. Pojedź metrem na Piazza del Popolo. Idź via del Babunio do piazza Spagna, potem masz niedaleko do di Trevi, następnie Panteon i dalej do piazza Navona. Gdybyś chciał zrezygnować z ostatniego punktu to idź via del Gesu do piazza Venezia. Forum Romanum i Coloseum zobacz z zewnątrz i jak starczy Ci sił to przejedź komunikacją miejską do piazza San Pietro i tam bazylika ( może jeszcze zamek Anioła ).
Musisz rozpocząć wcześnie. Forum Romanum zobacz z góry ( przed biletami ) moim zdaniem warto zobaczyć jak masz czas, ale Colosseum wystarczy z zewnątrz - bilety za drogie jak na to co ten zabytek oferuje. Szkoda, że nie będziesz miał okazji zobaczyć muzeów watykańskich.

przyjemności

GrYzLy
16-04-2009, 11:37
Dziekuje wszystkim za odpowiedz, moze w takim razie warto skupic sie tylko na watykanie? Ile czasu zajmuje zwiedzenie muzeów watykańskich?

hedgehog
16-04-2009, 11:57
Watykan to tylko 1% tego, co Rzym ma do zaoferowania. Ja spędziłem w Rzymie sporo czasu, często tam bywam i do tej pory w ogóle go nie znam. To jest miasto nieskończonych możliwości fotograficznych :) Zabytki w jakiś sposób nudzą się szybko, ale miasto żyje. Polecam wieczorny spacer na Trastevere, albo do San Lorenzo, dwóch dziwacznych dzielnic mieszkalnych. I ogólnie, wyjście wieczorem do miasta. Nocne życie Rzymu to rzecz... unikatowa.

124miko
16-04-2009, 12:20
Sam Watykan to zły pomysł. Przy jednym dniu zrób co możesz, a resztę zostaw na następny raz. Będziesz miał więcej wrażeń i więcej fotek.

lechupe
16-04-2009, 12:21
Dziekuje wszystkim za odpowiedz, moze w takim razie warto skupic sie tylko na watykanie? Ile czasu zajmuje zwiedzenie muzeów watykańskich?

pobieznie - tydzień.
Odlicz kolejke do wejścia - jakies 6 godzin...

Canokin
16-04-2009, 13:52
pobieznie - tydzień.
Odlicz kolejke do wejścia - jakies 6 godzin...

Hehe... nie strasz kolegi :) jeśli będziesz wcześnie rano to kolejka nie będzie taka największa, ale minimum 30-60min. możesz liczyć. Natomiast samo przejście muzeów watykańskich to minimum 4godz. żeby po prostu przejść, bez większego zagłębiania się w szczegóły.
Wenecji sobie nie odpuszczaj, jest naprawdę klimatyczna. Ale tak jak ktoś już tu radził zejdź z głównego szlaku bo nie będzie to tak ciekawe. Najlepiej chyba popłynąć wodnym autobusem do placu św.Marka, a potem wrócić właśnie bocznymi uliczkami.
Co do Rzymu to jeśli faktycznie jeden dzień, to radzę zwiedzić bez wchodzenia do muzeów. Nie wiem jakie są Twoje zainteresowania, bo może dużo bardziej od architektury wolisz np.obrazy, albo kościoły, ale wg mnie najlepiej spisać sobie najciekawsze miejsca i po prostu ułożyć sobie na mapie trase po nich wszystkich. Ja bym chyba bez wdawania się w konkretne drogi na Twoim miejscu pojechał wpierw do Bazyliki św.Piotra w Watykanie (z samego rana, jak jeszcze nie ma tłumów), a potem kierował się do Rzymu przechodząc koło San Angelo Castel. W samym Rzymie Piazza Navona, Panteon, fontanna di Trevi, schody hiszpańskie, Piazza Popolo, plac wenecki, Capitol, Forum Romanum, Koloseum. Przepraszam jak gdzieś jest błąd w pisowni, ale pisałem z głowy.
Ja zwiedziłem cały Rzym w jakieś 1.5tygodnia, ale to było chodzenie codziennie od rana do wieczora, więc moja rada żebyś się nawet nie nastawiał, że wszystko zobaczysz. Ale to co napisałem to chyba najgłowniejsze z głownych :) I koniecznie wstąp do lodziarni, nie wiem czy lubisz, ale tamte spodobają Ci się z pewnością ;) Najlepsza jest chyba przy Campo dei Fiori, niedaleko Piazza Navona. Miłej podróży.

hedgehog
16-04-2009, 13:53
...a kawę, lody, ciastka i co tam Chcesz spożywaj w ilościach dowolnych, ale nie w centrum :) Do dzisiaj pamiętam, jak zapłaciłem 15 eurasów za loda z dwóch gałek. Ha ha.

kropa
16-04-2009, 15:26
Jak będziesz w Wenecji, to spróbuj zejść z utartych szlaków i wejdź w uliczki - niezapomniane klimaty.

Dokładnie. Najlepiej wpakować się w tramwaj i popłynąć na którąś z dalszych wysepek. Niezapomniane widoki i mało turystów.

Łopal
24-04-2009, 12:54
W Rzymie to samo. Podczas jednego dnia można się zachłysnąć tym miastem i zechcieć wrócić. Ale dobre zdjęcia przy takim naporze emocji i bodźców wokół trudno robić...
O tej porze Rzym jest cudowny i turystów nie ma tylu ilu już w czerwcu... Jeśli znasz Rzym- schodź z głównych traktów i szukaj. Jeśli nie znasz- skup się na zobaczeniu tych kilku najwazniejszych rzeczy: Colloseum, Forum Romanum, Plac Republiki, ewentualnie Watykan (tylko Bazylika św. Piotra).

I koniecznie wygodne buty!!!!!!! :)