PDA

Zobacz pełną wersję : TRwałość D70



TRenciak
15-02-2005, 15:29
NA ile zdjęć przewidziana jest trwałość D70-tki?
(według producenta)

Anonymous
15-02-2005, 15:43
Jak widać po aparacie Admina, na rok i cztery dni bankowo.
Zastosowanie migawki elektronicznej może bardzo pozytywnie wpływać na przedłużenie życia aparatu liczonego w kliknięciach.
Cwanony 300d zdychają w okolicy 50-100 tysięcy kliknięć.
Cwanony (mark 2) są wyposażone w migawkę żyjącą ponad 200.000 kliknięć i tak pewnie jest też w D1x/h i D2x/h.
W gwaraqncji nie ma ograniczenia liczby kliknięć przez pierwszy rok, więc bym się nie stresował ;-)

Anonymous
15-02-2005, 15:44
Uzupełnię jeszcze, że nigdzie nie widziałem danych producenta. Gwarancję dają na rok ;-)

TRenciak
15-02-2005, 15:48
ja coś słyszałem o 100-150k

prawda?

WujekX
15-02-2005, 16:43
ja mam juz z 20k ;-)

irving
15-02-2005, 17:57
hej,
to mi przypomniało temat pana, który fotografował psy. W 3 miesiące zajechał d70 (uprzednio zrobiwszy 120 tysięcy zdjęć). odgrzebałem ten temat, jest tu (http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=10782671)
niestety, nie musi to oznaczać, że każdy d70 tyle wytrzyma.

pozdrawiam

TRenciak
15-02-2005, 18:57
Hehe no i gość zajechał D70-tke na fotki samych psów...
ZEby tego było mało... to te wszystkie fotki są tak monotonne...
po 20 odsłon tej samej pozy!!!

JAK DO CHOLERY MOŻNA ZROBIC 120k ZDĘĆ TYCH SAMYCH DWÓCH PSÓW ?!?!

JA myślałem że dużo wycykałem.. a licznik pokazał mi ledwie 5k

paskud
15-02-2005, 20:30
Hehe no i gość zajechał D70-tke na fotki samych psów...
JAK DO CHOLERY MOŻNA ZROBIC 120k ZDĘĆ TYCH SAMYCH DWÓCH PSÓW ?!?!

trzeba je bardzo, bardzo kochać :lol: :lol: :lol:

ALF
15-02-2005, 22:10
to jest właśnie to, o czym pisałem wielokrotnie przy porównywaniu syfraków i analogów...pokażcie mi takiego pajaca z analogiem :mrgreen:
cyknięcie syfrakiem niewiele kosztuje, więc wali się bez opamiętania...
no i jeszcze jedno...trwałość analogów jest o niebo większa...pewnie spokojnie mógłbym zrobić 120k filmów swoim wiekowym F70 i jeszcze przekazać go w spadku dzieciom do zabawy (czytaj nauki) :mrgreen:

TRenciak
15-02-2005, 22:22
No ja uważam ze wręcz odwrotnie....

F90X zachwycali się że ma trwałość 150k zdjęć!!!!
a to przecież PRO camera!

A tutaj zoabczcie gośc zrobił 120k byle amatorskim "szajsem" ! I siadł mu pewnie dlatego że siekał nim jak opętany!!! .. gdyby bardziej szanował.. pielęgnował to by i dłużej wytrzymał!!!

Analogi wytrzymują dłużej... bo się nimi po prostu mniej zdjęć robi!!! ale postęp technologiczny sprawia... że amatorskie SLR-y mają (względną) trwałość o wiele większą!

mziel
16-02-2005, 00:21
JAK DO CHOLERY MOŻNA ZROBIC 120k ZDĘĆ TYCH SAMYCH DWÓCH PSÓW ?!?!

Zerknij tutaj:
http://www.pbase.com/billmcintyre

i jak łącze wytrzyma to wciśnij ALL ;-)

ALF
16-02-2005, 00:33
jak na kompletnego amatora cykam raczej dużo - jakieś 3500 rocznie na analogach...a 90% klatek jest dobrze przemyślanych...syfrakowcy tyle fotek robią tygoniowo i zdecydowana większość do kosza :evil: taka rozrzutność uczy bez ponoszenia kosztów uczy braku szacunku - przerabialiśmy to przez ostatnie 50 lat :evil:
trwałość liczy się rzeczywista nie względna...zakładając, że moja puszka będzie miała (moje) dożywocie, a ja będę żył jeszcze ok 35 lat (średnia długość zycia) to koszt aparatu wyniesie 500zł : 37 lat = 13,51zł/rok
jeśli D70 kupiny za 4500 padnie po 5 latach, to jego koszt wynosi 900zł /rok...nawet nie będę wspominał o usterkowości syfraków i kosztach serwisu :wink: różnicę widać gołym okiem...wcale nie jest tak różowo z tą "taniością" syfraków...dla jasności - też używam syfraka (i to od dawna)...

TRenciak
16-02-2005, 00:43
mziel:
Właśnie o nim mówiłem!!!!

ALF:
Zgodzę się z tobą odnośnie Cykania ile wlezie!
JA z dumą mogę powiedzieć że ja zaczynałem na analogu.. i dzięki temu nauczyłem się szancunku do zdjęć!!! I uważam że każdy tak powinien zaczynać!!!
Niestety... postęp.. i wynikająca z tego coraz lepsza dostępność cyfraków temu nie słuzy!! Ludzie nie chcą już się bawić w analogową fotografię... i wolą kupić aparat o rok dwa póżniej ale już cyfraka!!! To smutne!!!
Bo analog jak powiedziałem... uczy szacunku do zdjęć!

ALF
16-02-2005, 01:48
TRenciak, masz rację...smutne to, że tempo życia zaczyna nas pożerać i nie pozwala zastanowić się nad tym co nas otacza, ale zemsta będzie okrutna!...historia daje aż nadto takich przykładów...upadek będzie bolesny...nietety :cry:

Lord Rayden
16-02-2005, 09:09
Nie ma odwrotu od technologii cyfraków. Zobaczcie - pierwsza fala "masowości" fotografii to pojawienie się analogowych "idiotenkamer" i procesu C-41. Czyli kompaktów z zoomem, całkiem automatycznych albo prawie automatycznych z AF, programami tematycznymi. W wersji dla każdego, od chamskich plasticzaków do bardziej wyrafinowanych. No i szybkie wywoływanie zdjęć w labach. Praktycznie każdy miał jakiś aparat i robił zdjęcia, bez zastanawiania się nad przysłoną, czasem, ekspozycją.
Teraz pałeczkę przejmują aparaty cyfrowe. Dają ludziom to samo co idiotenkamery - masowość fotografowania. Do tego dochodzi jeszcze możliwość wyboru - albo lab i fotka na papierze albo w komputerze czyli prezentacja na hdd/cdr/dvd.
Dodatkowo producenci idą na rękę amatorom poważniej myślącym o foceniu i obniżają ceny hybryd oraz luster.
Są i będą ludzie, którzy analoga w ręce nigdy nie będą mieli, czy to się komuś podoba czy nie. A wśród amatorów-hobbystów focenia, będą tacy co się nauczą się świadomie fotografować na cyfrach. I nie będą płakać, oszczędzając klatki.

Rayden

Kruczak
16-02-2005, 13:11
Witam...

Wg "Thom Hogan's Complete Guide to the Nikon D70" przeciętna trwałość mechanizmu migawki w D70 to 50.000 "cykli"...

K.

TRenciak
16-02-2005, 16:12
Ale to pesymistyczne założenie!!!
Takie jak by .. minumum!