PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowanie konferencji naukowej



kameleon30
15-04-2009, 19:00
Krotka pilka - mam do obcykania konferencje naukowa - ok 100 osob, sala dosc mala jak na tylu uczestnikow, lawki od dolu do gory standardowo ida coraz wyzej, oswietlenie z gory jarzeniowe, dosc przyzwoite.
Sprzet: niestety bida z nedza - D40+ kitowy nikkor 18-55 + stara lampa blyskowa od Zenita hanimex x418 60 (100 ISO) 18 (21 DIN).

Bedzie to moj pierwszy raz na tego typu iwencie wiec swego rodzaju utrata dziewictwa ;) Na co zwrocic szczegolna uwage? Moze porady z zycia wziete? Bedzie ogolnie duzo cykania ludzi siedzacych, troche takze w dosc ciemnym holu. Moze macie jakies ciekawe pomysly na foty w tak z pozoru dosc nudnych warunkach "przyrody"?:)

AdamoN
15-04-2009, 19:20
Dasz rade :) Co do fotek to liczy się tylko Twoja inwencja twórcza. Lampe odpalasz przez fotocele? Jeżeli tak to w ciemnym holu dorzucisz statyw za 45 zeta i parasolke za 18 - czego chcieć wiecej:mrgreen:

kameleon30
15-04-2009, 20:54
fotoceli nie mam niestety. statyw i parasolka raczej nie wchodza w holu w gre bo bedzie tam raczej tloczno i ogolnie sporo biegania ;) ta lampa to taki moj pomysl - znalazlem ja w starym pudle z zenitem, wczepilem do nikona i dziala. czasami jest az za mocna - w malych pomieszczeniach robie na mega krotkich czasach iso 200 a f od 20 wyzej

AdamoN
16-04-2009, 07:12
W takim razie wykombinuj sobie jakiś dyfuzor na lampe żeby zmiękczyć światło. Albo rób bez lampy i nadrabiaj iso. Po kilku fotkach będziesz wiedział która opcja daje lepsze foty.

markB
16-04-2009, 17:52
Zobacz też tutaj: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=74860

kameleon30
16-04-2009, 20:49
dzieki panowie za pomoc, na pewno skorzysatam z tych rad

AdamoN
16-04-2009, 21:39
Po konferencji nie zapomnij podzielić się wrażeniami. Jakaś przykładowa fotka też nie zaszkodzi. Będzie dla "potomnych":mrgreen: