PDA

Zobacz pełną wersję : Tło już było ale co na podłogę?



Al Bundy
04-09-2006, 22:19
Mam dylemat bo lokal który chcę wynająć praktycznie ma beton i stare wykładziny. Co radzicie kupić na podłogę aby modelka nie marzła, nie sztywniała i nie miała odcisków? Nie spotlkałem jeszcze nic na spód a przecież to równie ważne...

Czornyj
04-09-2006, 22:28
Al, modelka stoi zwykle na tle. A na podłogę daj taką mega-grubą, milusią wykładzinę, w razie jakbyś chciał fotografować tarzanie się ;)

madmips
04-09-2006, 22:30
czornyj - buahahahha

Jacek_Z
04-09-2006, 23:03
jak rozwinie papierowe tło na miękką podłogę, to modelka natychmiast szpilkami (takie buty :) ) porobi mu dziury w papierze. Lepiej je rozwijac na bardzo twarde podłoże. Inna sprawa, że straty w papierowym tle nie da się do końca uniknąć. I tak się brudzi i trzeba odcinać.

Al Bundy
04-09-2006, 23:05
Nie wiem czy na początek będzie mnie stać na papierowe tło. Czy mam rozumieć że te sprzedawane po 40 zeta za 5m są do niczego?

Czornyj
04-09-2006, 23:08
Takie tanie to chyba tła materiałowe - mają one głównie tą wadę, że za cholerę nie ułożą się tak równo jak kartonowe... Z drugiej strony - można je wyprać

Jacek_Z
04-09-2006, 23:13
5 m to dośc mało. Jak masz paradoksalnie - małe studio i będziesz robił dość szerokokątnym obiektywem to moze ci zabraknąć przy zdjęciach stojącej całej postaci - albo będzie na styk. Kup lepiej 6 m - o ile jest z metra.

Andy_O
04-09-2006, 23:45
Ja zakupiłem to tanie tło (tak tak, to z allegro) ale na metry - wziąłem 16 metrów. Niestety, to tło w fakturze przypomina siateczkę, i trzeba je podwójnie złożyć, żeby było gęstsze.
Szpilkami można po tym chodzić, ale uwaga na plastry/ taśmy klejące (nie wiem jak u was, ale u mnie na sesji wszystko nimi zaklejamy, łącznie z dopasowywaniem strojów do modelek) - po odklejeniu włókna tła się niszczą a sam materiał osłabia. Ale ogólnie - polecam. Tani jest.
Modelki raczej nie narzekają na twardą podłogę. Zawsze można (w razie zimna) włączyć jakiś grzejnik.
Zaraz zaraz - twarda podłoga... zziębnięte modelki.. jakie zdjęcia chodzą Ci po głowie, Emilu??? :oops:

Al Bundy
05-09-2006, 20:11
Jacek_Z, planuję zakup ok 70 m a nie 5 :) Muszę okleić całe pomieszczenie żeby ludziom go nie malować...
Andy_O, chcę mięc alternatywę na wypadek gdyby któraś zgodziła się pozować do aktu choć pewnie daleka droga. Na początku portrerty a potem zobaczymy. Tak czy inaczej fajnie będzie mieć możliwość np. żonę tam położyć :) Nadal się zastanawiam nad tą suszarnią - niby schludny blok ale sam lokal już wygląda mniej ciekawie i jak mówiłem ma 5x5xprawie 5m ;)