PDA

Zobacz pełną wersję : Back focus



gmoszkow
15-02-2005, 04:16
Wiem, wiem już było wiele razy ale raz jeszcze

No więc tak jak pisałem w ogłoszeniach w walentynki serwis NP wyregulował mi back focus.

NO JAKBYM NOWE OCZY DOSTAŁ.

teraz kilka spostrzeżeń:

Pierwszy raz test zrobiłem jakoś tuż po zapisaniu się na forum. Było w porządku. Fociłem, fociłem i nadszedł pewnien dzień, gdzie stwierdziłem, że ponownie muszę wykonać test bo coś jest jednak nie halo.

Test zrobiłem i nadal z kitowym obiektywem (z nim robiłem test na początku) było w miarę OK, ale z Tamronem (28-75) i Sigmą (70-200) już było znaczniej gorzej, było tragicznie (w tamronie w okolicach 75 mm czyli na długim końcu) a w Sigmie też w okolicach 70 mm (czyli na krótkim końcu).

Nadal jest jakiś minimalny BF na Sigmie w okolicach 70 mm, ale tak delikatny, że nie będę sobie nim głowy zawracał, Tamron jest git malina, to samo KIT i 50/1,8.

Nie wiem (bo nie zapytałem w serwisie) czy BF może się objawić po jakimś czasie, czy moduł AF może się jakoś rozregulować.

W moim przypadku zdecydowanie jakoś tak było, że efekt BF ujawnił się po jakimś czasie.

Więc jeśli nie możesz spać droga koleżanko i drogi kolego to sprawdź BFa.

Grzegorz "nareszcie ostry" gmoszkow

tzk
15-02-2005, 15:10
nigdy tego niesprawdzałem, może powinienem

darmesz
04-03-2009, 11:30
W swojej sigmie 120-400 mam BF. Ciekawe co powiedzą w serwisie

maver_79
04-03-2009, 11:40
W swojej sigmie 120-400 mam BF. Ciekawe co powiedzą w serwisie

wyślij body z obiektywem do Sigmy. zrobią bez problemu... w ramach gwarancji :)

darmesz
05-03-2009, 15:04
dzięki! w przyszłym tyg. wyśle. powiedzieli że koło tyg. im to zajmie.

prz3mo
05-03-2009, 15:10
wyślij body z obiektywem do Sigmy. zrobią bez problemu... w ramach gwarancji :)

Co do tego "bez problemu" to nie byłbym taki optymistyczny.
Wysyłałem ostatnio DWA razy Sigmę 70-200/2.8 HSM II z moim D80. FF jak był tak jest. Przynajmniej na bliskich odległościach. Na dniach sprawdzę jak to wygląda na większych odległościach , jak będzie OK to odpuszczę. Jak będzie FF to podejmę dalszą "walkę" z nimi.

darmesz
05-03-2009, 20:43
Co do tego "bez problemu" to nie byłbym taki optymistyczny.
Wysyłałem ostatnio DWA razy Sigmę 70-200/2.8 HSM II z moim D80. FF jak był tak jest. Przynajmniej na bliskich odległościach. Na dniach sprawdzę jak to wygląda na większych odległościach , jak będzie OK to odpuszczę. Jak będzie FF to podejmę dalszą "walkę" z nimi.
Liczę, że w moim przypadku pójdzie wszystko ok. Mam delikatny BF na 300mm (w punkcie ostrzenia zaczyna się ostrość, a na 400mm to jest fatalnie (jakiś centymetr za punktem ostrzenia zaczyna robić się ostro). Sprawdzałem tylko na krótkiej odległości, około 2,5m ( z takiej focę ptaki np. sikory) Na większych odległościach nie sprawdzałem, ale chyba też nie jest najlepiej. Mają zrobić tak, żeby było dobrze, jak nie to niech dają mi nowe szkło!!!!! Płacąc tyle kasy za szkło oczekuję PRAWIDŁOWEGO!! DZIAŁANIA ZAKUPIONEGO SPRZĘTU!!!

darmesz
21-03-2009, 23:44
Wszystko trwało zaledwie 7 dni z weekendem. Wysłałem w czwartek w środę obiektyw był już u mnie. Kalibracja przeprowadzona szybko i skutecznie.