PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z akcją w PS



prz3mo
11-04-2009, 21:54
Otóż zrobiłem sobie prostą akcję dodającą podpis do zdjęcia (formatu 800x532 pix). A więc akcja podpięta pod klawisz funkcyjny, daje podpisik.... Niestety nie wiedzieć czemu niekiedy mimo, że obraz ma 800x532 pix to czcionka podpisu jest większa niż być powinna i nie mieści się na zdjęciu.
Powód pewnie banalny, ale mam jakieś zaćmienie i nie mogę dojść co jest powodem takiego stanu rzeczy.
Z góry dzięki za sugestie :)

stig
12-04-2009, 00:37
Podeslij na maila lub dokladnie opisz te akcje. Jesli uzywasz tworzenia napisu na "zywca" (z uzyciem punktow jako jednostki stopnia pisma), to jedyne co mi przychodzi do glowy, to rozne DPI tych zdjec. Najlepszym sposobem jest zrastrowanie napisu do obrazka (dokumentu PSD) i wklejanie go w okreslone miejsce zdjecia (z uzyciem Align i odpowiednim przesunieciem).

Slon
12-04-2009, 11:57
mialem to samo. Rzucile do w kat, teraz podpisy robie Irfanem. Szybciej, wygodniej i zawsze powtarzalny rezulatat

prz3mo
12-04-2009, 19:28
Podeslij na maila lub dokladnie opisz te akcje. Jesli uzywasz tworzenia napisu na "zywca" (z uzyciem punktow jako jednostki stopnia pisma), to jedyne co mi przychodzi do glowy, to rozne DPI tych zdjec. Najlepszym sposobem jest zrastrowanie napisu do obrazka (dokumentu PSD) i wklejanie go w okreslone miejsce zdjecia (z uzyciem Align i odpowiednim przesunieciem).

OK, wysyłam Ci na maila.
Co do DPI... kadruję zdjęcia takich samych rozmiarów do 800x532 i 300 dpi, a więc to chyba nie kwestia DPI.

Wczoraj zrobiłem jeszcze jedną akcję i na koniec poszczególne warstwy zrobiłem "scal w dół" (wcześniej robiłem bodajże złącz widoczne). Chyba się udało, więc być może to kwestia tego była.... Nie wiem... :)

stig
12-04-2009, 19:48
OK, wysyłam Ci na maila.
Co do DPI... kadruję zdjęcia takich samych rozmiarów do 800x532 i 300 dpi, a więc to chyba nie kwestia DPI.

Wczoraj zrobiłem jeszcze jedną akcję i na koniec poszczególne warstwy zrobiłem "scal w dół" (wcześniej robiłem bodajże złącz widoczne). Chyba się udało, więc być może to kwestia tego była.... Nie wiem... :)Przyjrzalem sie jej. Za duzo w niej mieszasz. Krok z tworzeniem napisu, nadawaniem gradientu itd. jest kompletnie niepotrzebny. Zrob najpierw ten napis w osobnym dokumencie. Najlepiej zdjecie i na nim rob to co miales w pierwszych krokach akcji. Potem polacz warstwy w taki sposob, zeby miec tylko dwie -- zdjecie i napis (z odpowiednim procentem krycia, trybem mieszania, czy co tam jeszcze chcesz). Wywal warstwe ze zdjeciem i te jedna warstwe z napisem przytnij tak, zeby naokolo nie bylo zadnego pustego miejsca. Zapisz to jako PSD. Teraz dopiero stworz akcje. Przed jej tworzeniem otworz typowe zdjecie, z kompletu tych, ktore podpisujesz. Otworz tez tego PSDka z napisem, zaznacz caly Ctrl+A i skopiuj do schowka. Jako aktywny dokument zaznacz zdjecie, i wlacz nagrywanie akcji:
1. Edit / Paste
2. Zaznacz warstwe ze zdjeciem, wcisnij shift i kliknij na wklejona warstwe z napisem.
3. Przesun napis do tych krawedzi zdjecia, przy ktorych najblizej docelowo ma sie znajdowac. Uzyj oczywiscie Align -- i tylko z menu (wciskanie ikonek Align na pasku nie zapamietuje sie w akcji -- albo sa z tym jakies problemy -- juz nie pamietam dobrze).
4. Zaznacz warstwe z podpisem i uzywajac klawiszy kursora (lub ich kombinacji z shiftem), przesun napis na odpowiednia odleglosc od krawedzi (lub zostaw tam gdzie jest -- jesli akurat tak chcesz).
5. Na koniec uzyj normalnie po ludzku Flatten Image (splaszcz), a nie zadne zlacz czy scal.

prz3mo
12-04-2009, 20:22
ok, dzięki, coś "pomodzę" ;)