PDA

Zobacz pełną wersję : Pustynia i piach???



szela
11-04-2009, 11:59
Mam pytanko.
Jak zabezpieczyć aparat na pustynie przed piachem???
Dzięki wielkie i Wszystkim spokojnej Wielkanocy!!!!

wasilewk
11-04-2009, 12:03
Mam pytanko.
Jak zabezpieczyć aparat na pustynie przed piachem???
Dzięki wielkie i Wszystkim spokojnej Wielkanocy!!!!


Nie ma sposobu, nie zabierać aparatu ze sobą.

A tak serio: niewielkie ilości zawsze się przedostaną (torebka foliowa nie stanowi przeszkody) - nie powinny za bardzo szkodzić. Pocieszenie: tam, gdzie najwięcej piachu, robi się najmniej zdjęć.

Pzdr. Świątecznie.

szela
11-04-2009, 12:44
To pozostaje tylko zaraz po powrocie oddać do czyszczenia??? :(

wasilewk
11-04-2009, 12:46
To pozostaje tylko zaraz po powrocie oddać do czyszczenia??? :(


Lepiej przed wyjazdem uzgodnić to ze swoim serwisem.

Pzdr.

Rycerz
11-04-2009, 14:24
Pocieszenie: tam, gdzie najwięcej piachu, robi się najmniej zdjęć.

tu bym był odmiennego zdania ;)

wasilewk
11-04-2009, 14:36
tu bym był odmiennego zdania ;)


Myślałem ogólnie: ile czasu można robić sam piach ? Choć byłem na Pólnocy, nie w Etiopii, to albo piach albo skały - oczywiście daleko im było do krajobrazów Synaju. W miejscach, gdzie robiłem zdjęcia, nie groziły nam burze piaskowe...


Pzdr.

rabijki
11-04-2009, 15:24
d70 - synaj
coolpix 8400 - synaj
d300 - sahara
bez najmniejszych zabezpieczen
w hotelu grucha i wilgotna szmata
najmniejszych problemow nie zaobserwowalem
olo

DakotaPL
12-04-2009, 13:34
Jeśli można to dołączę do tego tematu, bo mam pytanie związane właśnie z pustynią. Wybieram się w maju do Egiptu i chciałem się Was zapytać jakie polecacie filtry na tereny pustynne i o dużym nasłonecznienie, czy sam UV czy może coś innego??

cypher
12-04-2009, 19:13
Mieszkałem dwa miesiące na pustyni w Katarze i mimo sporej ilości fotek nawet w burzy piaskowej nic złego się z aparatem nie podziało. Bardziej się martwiłem o szkła, bo piasek zawsze i wszędzie wejdzie, dlatego w pracy używałem tylko "50", bo taniocha w razie czego ;)
Na tamronie często miałem polara zapiętego, ale ja przebywałem nad Zatoką Perską cały czas, na samej pustyni sądzę że filtry szare to podstawa, gdyż słońce jest masakrycznie jaskrawe.

DakotaPL
12-04-2009, 19:43
Dzięki cypher Nie miałem okazji robić zdjęć jeszcze w takich warunkach dla tego wole przed wyjazdem zaczerpnąć opinii ludzi, którzy mają już doświadczenie z takimi terenami.