PDA

Zobacz pełną wersję : drukowanie zdjęć z ich podpisem



Slepy
09-04-2009, 20:35
Witam

Zostałem postawiony przed zadaniem i poległem..

Muszę znaleźć program, za pomocą którego będzie można drukować kilka fotografii na stronie (nie musi mieć żadnych opcji obróbki) ale z podpisem, w którym zawarta będzie nazwa tej fotografii (dokladniej nazwy pliku z jakiej pochodzi)..

Przeszukałem kilka płyt z popularnych czasopism o fotografii, ale pozwalają one robić wypasione super "slajdszoły", ale w temacie drukowania lekko leżą.. po prostu brakuej im tego małego dodatku - nazwa pliku..

Czy możecie polecić jakiś program, który będize spełniał moje kryteria?

Z góry dzięki za odp i wracam do szukania ;)

Pozdrawiam

silver56
09-04-2009, 21:00
Witam,
Lightroom 1.4 ma coś takiego. Ze strony Adobe możesz ściągnąć wersję testową Lightroom 2, powinna też mieć taką możliwość.

wacki4
10-04-2009, 15:01
Slepy - ewentualnie jak robisz strone dynamiczną to możesz to wyciągać za pomocą np. php.

conio
10-04-2009, 17:15
A nikonowski, darmowy, ViewNX ma taką opcję. Wskazujemy obrazki do wydrukowania, następnie "Print", w panelu ustawiamy "Print As" = "Index Print" oraz ile obrazów na stronę, zaznaczamy checkbox "Print Photo Information" i w Settings wybieramy jaka dodatkowa informacja (nazwa pliku, data, etc.) ma być drukowana pod zdjęciem. Mam nadzieję że o taki efekt ci chodzi.
Można się jeszcze pobawić w Irfanview z opcją Print Contact Sheet.