Zobacz pełną wersję : Keyhole lub zamiennik
Karbulot
08-04-2009, 08:20
Na forum Canona jakis czas temu przeczytalem o systemie mocowania aparatow "Keyhole". Tutaj jest strona,. skad mozna zamowic - http://www.backcountrysolutions.com/ . Przypuszczam, ze ktos to robi sam w USA i ma jakas drobna firme zajmujaca sie szyciem taki. Czy ktos juz interesowal sie zakupem takiego cuda? A moze mamy gdzies w Europie producenta, zajmujacego sie produkcja takiego gadzetu?
Jestem po szyjnej operacji kregoslupa, mam sztuczny dysk. Jest wysoce niewskazane noszenie ciezkiego aparatu na szyi. Nosze na ramieniu, ale jest to bardzo niewygodne. Taki Keyhole bardzo by mi sie przydal. Przegladalem rozne strony producentow szyjacych rozne akcesoria fotograficzne i nie znalazlem czegos takiego lub alternatywy.
Może coś takiego: http://www.amazon.com/TECH-USA-Bino-Harness-webbing/dp/B0001QFSHI
albo system chest harness od Tamraca http://www.fotosense.co.uk/tamrac-s500-chest-harness-system.html lub LowePro
Zamówiłem sobie właśnie coś takiego:
http://www.kata-bags.com/product.asp?p_Id=406&Version=Photo
Zobacz fotkę nr 3.
Karbulot
08-04-2009, 23:28
No tak, ale to sie podwiesza do szelek na plecaku. czyli bez plecaka nie zalozysz. Nie mowiac juz, ze aparat sie majta jak sie np schylasz.
http://www.amazon.com/TECH-USA-Bino-Harness-webbing/dp/B0001QFSHI - to tez sie majta, ale wyglada nawet niezle. Pytanie tylko co kupic, bo widze ze tam sa dwa produkty. Jeden za 8.24$ a drugi za 20.70$. No i Amazon... Mam zle wspomnienia z zakupów na Amazonie.
Z kolei ten Tamrac ma kiepska fotke. No i wiesza sie tam cala torbe na aparat, a mnie chodzi o sam aparat.
Ten Keyhole nie istnieje bez dodatkowych szelek lub plecaka. Jeszcze są produkty Kinesis, chyba wyglądają najlepiej (https://kinesisgear.securesites.com/h.html) albo Optech (http://optechusa.com/product/detail/?PRODUCT_ID=58&PRODUCT_SUB_ID=), ale do tego drugiego i tak potrzeba paska. Podejrzewam, że nic z tego typu sprzętu nie będzie łatwo dostępne w Polsce. To z Amazona też wymaga dodatkowych szelek - za 8 $ to tylko paski łączące.
Karbulot
09-04-2009, 16:19
Kurcze, zeby znalezc sklep, gdzie mozna zakupic ze trzy metry tasmy i pare klipsow i sprzaczek. Samemu bym zrobil takie szelki. Zaraz poobcinam paski w starych walizkach i cos pokombinuje :D .
Kurcze, zeby znalezc sklep, gdzie mozna zakupic ze trzy metry tasmy i pare klipsow i sprzaczek. Samemu bym zrobil takie szelki. Zaraz poobcinam paski w starych walizkach i cos pokombinuje :D .
Wszystko do dostania w w mp. Liroy Merlin. Właśnie wczoraj przeglądałem. Nie mają tylko ładnych, czarnych karabinków, ale są taśmy i sprzączki. Tez sobie coś kombinuję.
Gdyby ktoś wiedział gdzie kupić metalowe, czarne, małe karabinki, to będę wdzięczny za informację.
Karbulot
10-04-2009, 09:42
Niestety, u mnie nie ma Liroy Merlin. Mieszkam w malym, dunskim miasteczku :( .
Karbulot - to trzeba się wybrać do większego duńskiego miasteczka :) Skive to gdzieś na Jutlandii z tego co kojarzę więc masz Aarhus i Aalborg - tam na pewno znajdziesz odpowiedni sklep, a przy okazji zrobisz sobie fotograficzną wycieczkę. Rozumiem cię bo wiem jak to jest z tymi małymi miasteczkami w Danii ;)
Karbulot
10-04-2009, 10:30
Spoko, nie bede sie tlukl niepotrzebnie do Aarhus czy Aalborga po jakas tasiemke :) . Wiecej wydam na benzyne niz to warte. Wlasnie pozbanilem dwoch starych toreb paskow na ramie i zaczalem szyc. Mam nawet pomysl, co i jak wykorzystac (mowie o plastikowych sprzaczkach i karabinczykach). Jak skoncze to zrobie fotki i wam pokaze :) .
puchbeary
10-04-2009, 12:49
sklepy pasmanteryjne zaspokoją wasze potrzeby w zakresie komponentów :D
Karbulot
10-04-2009, 13:13
No i zrobilem. Trzy godziny chyba szylem, ale zrobilem. Ponizej przedstawiam fotki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/7908/szelki1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/1944/szelki2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/7195/szelki3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/9201/szelki4.jpg)
Hehe - całkiem nieźle Ci ten prototyp wyszedł tylko teraz trzeba potestować. Ja się zastanawiam czy masz tam na tyle luzu żeby spokojnie podnieść aparat do oka, także przy kadrach pionowych? Czy nie ogranicza to w jakikolwiek sposób ruchów?
Karbulot
10-04-2009, 13:37
W sumie nie ogranicza, a luzu mam dosyc. Zauwaz, ze male dwa paseczki wychodzace z aparatu sa mocowane do karabinczykow. Zas karabinczyki sie slizgaja na tasmie, wiec jak podnosze aparat, calosc wedruje mi do gory i mam dosc luzu. Natomiast jesli chodzi o wygode, to calosc sie czuje, owszem. Ale nie jest to szczegolnie upierdliwe, a juz na pewno mniej niz wieszanie aparatu na szyi. Wole miec go na silnych barkach (jestem dosc dobrze zbudowany), niz wieszac taki ciezar na szyi.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.