PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Zabrze i okolice ruiny budynków, fabryk...



misiael
08-04-2009, 01:48
Kto zna jakieś dobre miejsca na sesję w ruinach budynków, fabryk, itp lecz tak aby to było w miarę jeszcze bezpieczne dla życia ? Poszukiwane Zabrze oraz okolice Zabrza... Kumpela chciała fotki w takim klimacie, ale kurczę nie mam żadnego pomysłu gdzie jest takie miejsce ...
Może ktoś pomoże ?
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

GrendelPL
08-04-2009, 10:02
Kto zna jakieś dobre miejsca na sesję w ruinach budynków, fabryk, itp lecz tak aby to było w miarę jeszcze bezpieczne dla życia ? Poszukiwane Zabrze oraz okolice Zabrza... Kumpela chciała fotki w takim klimacie, ale kurczę nie mam żadnego pomysłu gdzie jest takie miejsce ...
Może ktoś pomoże ?
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

1. Wieże ciśnień - jedna przy ul. Sienkiewicza, druga koło hipermarketu Platan w centrum miasta.
2. Guido - ruiny to to nie są, ale świetnie zachowane miejsce.
3. Szyb Maciej - można już podobno zwiedzać wnętrze, wejść na wieżę

Co jeszcze? Młyn "się spalił" i natychmiast go wyburzono :( Warto obejrzeć kamienice przy ul. 3-go Maja i okolicach - wiele ciekawych obiektów - sypiące się mury, ciekawe bramy itd...

A tak dalej od Zabrza to proponuję ruiny cementowni Jaworzno :) Tam to dopiero są wnętrza :)
W każdym z wypadków ciężko jest wejść do środka bo znajdzie się jakiś "właściciel" albo ochroniarz, ale z tego co pamiętam, to szyb Macieja (niedaleko hipermarketu M1) jest otwarty, gość nawet zapraszał mnie do sfotografowania odnowionej maszynowni.

misiael
08-04-2009, 14:21
kurde 3-go maja tak tylko że tam za dużo ludzi a wolę jakieś mniej publiczne miejsce :]

Wieża ciśnień - muszę się tam przejechać ...
kurde Platana z okna widzę, muszę się na spacer wybrać i obejrzeć te tereny czy faktycznie ciekawie i czy można legalnie focić lub będzie ktoś gonił że fotki się robi ;]
Młyn - mam nawet gdzieś fotki jeszcze jak się palił o 1 w nocy :D Wypas zdjęcia ;]
Hmmm może się przejadę na ten szyb Maciej ;] w sumie nie daleko, a w maszynowni też może być ciekawie ;P Tylko jak tam z oświetleniem będzie wyglądało ;] 2 Lampy,soft boxy i parasole mam więc nawet gdyby to nie problem doświetlić lecz po co targać.
Guido jakoś nie szczególnie bo nie chce oklepanych fotek a raczej takie dziewicze ... w sumie niedokończony szpital koło M1 byłby dobrym miejscem ale tam chyba ochrona cały czas jest ;/ ?

Może ktoś wie gdzie są jakieś bunkry lub opuszczone budowle coś ala PGR'y w pobliskich lasach ?
No i jeszcze co na myśl mi się nasuwa, to tereny kanału Gliwickiego może jest gdzieś fajne miejsce z dostępem aby autem podjechać ?