Zobacz pełną wersję : Manfrotto 055XPROB
Pawcio1201
07-04-2009, 13:13
od jakiegoś czasu jestem zdecydowany na statyw MF 055XPROB.W numerze z lutego 2009 DFV jest test statywów i
dobre opinie mają nogi Benro: A-457n6 , A-357n6 , A-297n6
a MF wg.testu średnio sobie radzi z lekkimi zestawami na pełnej wysokości bez wyciągania kolumny,z cięższymi zestawami jest ok .
czy dociążenie załatwi sprawę? czy ustabilizuje on klapnięcie lustra?
mam d50 i kitowe obiektywy.
z góry dzięki za radę.
od jakiegoś czasu jestem zdecydowany na statyw MF 055XPROB.W numerze z lutego 2009 DFV jest test statywów i
dobre opinie mają nogi Benro: A-457n6 , A-357n6 , A-297n6
a MF wg.testu średnio sobie radzi z lekkimi zestawami na pełnej wysokości bez wyciągania kolumny,z cięższymi zestawami jest ok .
czy dociążenie załatwi sprawę? czy ustabilizuje on klapnięcie lustra?
mam d50 i kitowe obiektywy.
z góry dzięki za radę.
sorry, ale jakoś sobie nie mogę wyobrazić manfrotki 055 z założonym D50 i dodatkowym obciążeniem, pełna profeska, że tak powiem... :)
a jeśli wierzysz testom, to kup sobie polecane Benro i nie będziesz miał problemu
Pawcio1201
08-04-2009, 12:22
bowie- ja potrzebuje rady.
twoim zdaniem będzie ok z tym aparatem ?
bo troche mnie zbili z tropu
grudzinsky
08-04-2009, 14:12
jesli masz ochote na targanie w reku 4kg (statyw+glowica) to kup sobie Benro ;)
a tak juz na powaznie :) czym Ty sie przejmujesz? 055 jest uwazany za legende wsrod statywow :)
moj sprzet wazy 1.9kg (aparat + szklo) i uzywam go z Manfrotto 190xprob i jakos nie cierpie z powodu lekkosci statywu. ostatnio uzywalem tego zestawu w bardzo wietrzny dzien. takie wiatry w Polsce uznawane sa za bardzo silne, u mnie to norma :) i co? sprzet sie spisal. chociaz musialem reka przytrzymywac statyw zeby mi go wiatr nie przewrocil :D (wysokosc statywu byla ok 50cm)
kup frotke, a nie bedziesz zalowal :)
bowie- ja potrzebuje rady.
twoim zdaniem będzie ok z tym aparatem ?
bo troche mnie zbili z tropu
Po przeczytaniu recenzji masz wątpliwości czy duet manfrotto 055 i D50 jest odpowiedni. Odpowiedź jest taka, że nikt z nas nie mierzył drgań 055 po walnięciu lustrem D50. Twoje pytanie zawiśnie zatem w próżnię. Jakby nie patrzeć, to manfrotka jest sprzętem raczej z górnej półki, czego nie można powiedzieć o d50. Jakoś trudno jest sobie wyobrazić, że kłapnięcie lustrem D50 przeniesie się na statyw i to jeszcze bez wyciągniętej kolumny! Ale nawet jeśli spece od testów mają rację, to podejdź do tematu rozwojowo: na pewno nie zatrzymasz się na D50 i po zainwestowaniu w lepszy korpus lub cięższe szkła "problem" zniknie. Będziesz miał zatem rozwojowy statyw...
Pawcio1201
09-04-2009, 06:31
Masz rację . kupuję MF 055 i zaczynam się nim bawic
szkoda czasu na marudzenie. DZIĘKI.
055XPROB to legenda.
Ten statyw jest znany praktycznie każdemu, kto w jakiś tam sposób interesuje się fotografią.
Co do wyboru, napewno nie będziesz miał problemu z MF i D50.
Natomiast, ja wybrałem Benro A-298n6, gdyż jest sporo tańsze o MF, a moim zdaniem niewiele ustępuje jakości.
Pershing
09-04-2009, 09:43
Śmiało bierz frotkę - mam ten model z głowicą kulową i stawiam na nim D50 choć już sporadycznie a częściej D300 i spisuje się w każdych warunkach. Jedyna wada to cieżar, który w górach się podwaja z kazdą godziną pracy ale...
Pawcio1201
09-04-2009, 21:34
Ok . Dzięki !!!
urbanned
20-04-2009, 16:33
Mam ten statyw i używam z d70s. Naprawdę dobra jakość sprzętu. Jedeyny problem to jak już wspomniał Pershing - waga :(
koziołek_matołek
20-04-2009, 21:38
ooo tak waga, to przesada:) brat używa i jak czasem przyjdzie mi pożyczyć od niego, to nie fajne uczucie, jak się przejdzie z 2kg na więcej :))
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.