PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon NX 1.0.1



krzysztof jot
01-09-2006, 23:21
Witam.

Sprawdzał juz ktos wprowadzone zmiany ? Przyznam iz wersje 1.0 odinstalowałem
bo doprowadzała mnie do szału, i pozostałem przy NC4.4. No ale licze tez za NX
bedzie sie rozwijał - ale czy juz just gotowy, bo nie chce zasmiecac systemu, jak
nadal pracuje tak wolno i ma tyle błedów...

R
02-09-2006, 10:42
podaj link

krzysztof jot
02-09-2006, 15:43
normalnie, u nikona leży...

R
02-09-2006, 16:38
no mam. nic sie nie zmienilo MZ. No moze dziala nieco szybciej.

Jacek_Z
04-09-2006, 11:57
czyta nefy z D80 i chyba po to wprowadzili te wersje 1.01.

leon28
04-09-2006, 12:46
krzysztof jot,

Przyznam iz wersje 1.0 odinstalowałem
bo doprowadzała mnie do szału, i pozostałem przy NC4.4 he he, zrobilem tak samo, gdzies w innym watku pisalem, ze przy nx poprzednia wersja nc smiga jak odrzutowiec. jak dla mnie ilosc dodatkowych funkcji w nowej wersji jest nieadekwatna do strat czasu przy obrobce w porownaniu z wersja poprzednia.

Czornyj
04-09-2006, 13:30
Capture NX śmiga jak śmigłowiec, pod warunkiem że ma się odpowiedniego kompa. Na moim CoreDuo 1,86 z 2GB RAM-u nie widzę specjalnie różnicy w prędkości działania między starym a nowym Capturem.

Niestety - muszę przyznać, że o ile prędkość działania tego programu mi nie przeszkadza, mimo najszczerszych chęci do interface-u nie mogę się przyzwyczaić - zwijające się zakładki doprowadzają mnie do qrvii.

Punkty kontrolne też mnie rozczarowały - początkowo byłem do nich nastawiony entuzjastycznie, ale ich zbyt ślamazarnie i nieprecyzjny działanie sprawiło, że dałem sobie z nimi spokój.

Podsumowując - tym razem nie dam Nikonowi zarobić.

leon28
04-09-2006, 13:37
Czornyj,

Capture NX śmiga jak śmigłowiec, pod warunkiem że ma się odpowiedniego kompa no to sorry, chyba mamy rozne podejscie do szybkosci programow. ja mam amd 64+ 3200, 2 gb szybkiego ramu, najszybsze na swiecie twarde dyski sata wd raptory o predkosci obrotowej 10k, szybka karte grafiki, co trzeba jeszcze???

Czornyj
04-09-2006, 13:58
Cierpliwości.

A na serio - przy swojej konfiguracji nie widzę różnicy w prędkości działania NC4.4 i NX. Niektóre funkcje działają nawet jakby szybciej w NX.
Tak czy owak - dla mnie to bez znaczenia, nie byłem w stanie się przyzwyczaić do nowego layoutu.

leon28
04-09-2006, 14:01
Czornyj,
przy swojej konfiguracji nie widzę różnicy w prędkości działania NC4.4 i NX to jestes chyba wyjatkiem, ja niestety cierpliwy nie jestem i od razu widze roznice w predkosci dzialania programow, u mnie tez niektore funkcje dzialaja szybciej, ogolnie jednak program jest du**** powolny.

R
04-09-2006, 14:12
leon28, masz racje. predkosc dzialania jest diametralnie inna. 4.4 jest o wiele szybszy. szkoda tez ze majstrowanie przy RAW wymaga ciaglego rozwijania zakladki po lewej stronie... :|

krzysztof jot
04-09-2006, 14:17
Tak czy owak - dla mnie to bez znaczenia, nie byłem w stanie się przyzwyczaić do nowego layoutu.

faktycznie jest zupełnie nieintuicyjny, w przeciwieństwie do NC4.x gdzie dziecko
rozszyfruje wszystkie funkcje w kilka minut. Co do szybkosci - pewne opcje są
szybsze inne wolniejsze, i pewnie sporo zalezy od maszyny aczkolwiek tez nie powiem
peceta mam wypasiongo z 2GB RAMu na pokładzie i daleko mu do PSa :).
"Punkty kontroli" tez już mi przeszły - jednak wole zrobic dobre zdjecie, niz go poprawiać,
mam wrazenie jakiegos oszustwa :) No ale WB z pomiaru punktowego - to coś dla mnie
w NX zupełnie niezrozumiałego, i ciekawe czy to poprawili ? czy ja cos żle robie ? bo w
wersji 44 czasem kozystam i wszystko ok, w NX - są takie "odjazdy" w nieprzewidywalnym
kierunku iz w zasadzie tej funkcji nie da sie stosować...

Czornyj
04-09-2006, 15:10
Masz na myśli "Set Gray Point"? Dziwne, bo u mnie działa identycznie jak w 4.4...

aldus
10-09-2006, 15:10
Pracuję na dwóch monitorach. Na ekranie pomocniczym mam zazwyczaj palety, narzędzia itp., ekran główny jest w całości dla obrazka. Po pierwszym uruchomieniu NX-a przeniosłem wszystkie palety na ekran pomocniczy i skonfigurowałem je. Po powtórnym uruchomieniu programu z palet zrobiła się "kaszana" i nie dało się tego wyprostować. Cóż, to jeszcze jeden kamyczek do ogródeczka (softowego) Nikona. NC pod tym względe też nie jest świętoszkiem - przy uruchomieniu nigdy nie wiadomo, czy palety się w ogóle pojawią, najczęściej nie. Jeśli jednak się pojawią lub je wywołam, to mają dokładnie taki wygląd, jak je ustawiłem. Dla porównania: oprogramowanie Adobe zachowuje się pod tym względem idealnie a C1 Pro nie pozwala w ogóle na przesunięcie palet (albo nie umiem tego zrobić). Co do innych nie wiem, nie próbowałem.

JK
13-09-2006, 22:39
Dla zainteresowanych zakupem Capture NX załączam ciekawy tekst ze strony Nikona:


Owners of Nikon Capture 4 can apply for a cashback on purchases of Capture NX made between July 28th 2006 to October 31st 2006. Follow the steps below to register your copy of Nikon Capture 4 and claim your Capture NX cashback. If you require further assistance use the Question and Answer section at the bottom of the page.

The final date that applications will be accepted is Friday 17th November 2006. This offer is only available for residents of the following countries, Andorra, Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Finland, France, FYR Macedonia, Germany, Greece, Ireland, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Portugal, Slovakia, Spain, Switzerland and UK. For further details and terms and conditions check local web site.

1. Login - If you already have an account on this site login and go to 'My Account' > 'Profile' to register for the cashback. If you don't have an account click here to create one.

2. Register your Nikon Capture 4 product key online - At the bottom of the registration page, register the unique product key displayed on the back of your Nikon Capture 4 CD case. Save the changes to your account.You will then be sent an email confirming cashback registration with a unique incident reference number.

3. Post a copy of the your Capture NX sales receipt to us - After you have purchased Capture NX, complete your application for the cashback by posting a photocopy of the sales receipt (not the original) to the address below. Include your name, address and incident number in the envelope. Be sure that the print on the sales receipt can be easily read.When your claim is approved, a c heque will be issued within six weeks.


Poczytajcie i sami sprawdźcie, czy dla Nikona jesteśmy równoprawnymi klientami.

pgi
02-10-2006, 23:28
Witam,
czy komus udalo sie zainstalowac NX z .NET Framework 2.0? U mnie instalka NX wydziera sie o poprzednia wersje 1.1. Jakas bzdura... :confused:

---własnie dostałem odpowiedź od Nikona----
Dzieje się tak, dlatego, iż Nikon Capture NX wymaga zainstalowanej wersji 1.1.

Prosze pamiętać, iż w tym przypadku Microsoft .NET Framework 2.0 nie jest po prostu uaktualnieniem wersji poprzednich, ale zupełnie nową wersją o odrębnej funkcjonalności. Obie wersje mogą być zatem bezkonfliktowo zainstalowane w jednym systemie operacyjnym.

Z poważaniem

Jakub Adamiak
Europejskie Centrum Wsparcia Technicznego Nikon
www.europe-nikon.com/support

Mimo wszystko uważam, że to program jest niedorobiony, bo dlaczego inne działają bez problemu?...

freefly
03-10-2006, 15:40
Trialowa wersja NX rzeczywiście działała wolno i coś z nią było nie tak, ale kupiłem legalne oprogramowanie i działa całkiem szybko.

Kundzior
03-10-2006, 22:09
Również w NXie mam problemy przy pracy na dwóch monitorach takie same jak napisał Aldus do działania nei mam większych zastrzeżeń, oprócz tego co napisałem i mało intuicyjnej obsługi.

jurgen
04-10-2006, 18:20
na procku coś około 3GHz i 4 gb ramu smiga chyba nawet szybciej
przynajmniej otwiera

cichy271
12-10-2006, 02:58
Przy próbie otwarcia programu za każdym razem wyskakuje mi coś takiego:

Capture NX.exe - Usługi debugowania środowiska Common Language RunTime

Aplikacja wygenerowała wyjątek, którego nie można obsłużyć
Identyfikator procesu = 0x870 (2160) Identyfikator wątku= 0x874 (2164)
Kliknij ok, aby zakonczyc, anuluj aby debugowac aplikacje.
Po czym klikając anuluj wyskakuje dalej:

Zarejestrowany debuger JiT nie jest dostępny. Próba uruchomienia debugera JiT przy użyciu poniższego polecenia zwróciła kod błędu 0x2 (2).
Sprawdz ustawienia swojego komputera.
cordbg.exe
1a 0x870
Kliknij... itd...

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć gdzie tkwi problem?

Pozdrawiam

pebees
12-10-2006, 07:22
No to jak widać, z tego co piszecie, to NX korzysta intensywnie z .NET. A w takim razie to musi wolno chodzić. Będzie pewnie działać szybciej, gdy przepiszą to w całości na normalny język i/lub skompilują nie tylko do bytecode :D. U czornyja może tego nie być widać (aż tak :D), bo ma core duo (drugi rdzeń, z tego co czytałem, uruchamia się przy dociążeniu pierwszego, więc ma chłop dwa procki ;-)).

andrzej500
12-10-2006, 22:58
Dobrze, że ktoś zrobił ten wątek.
Jak się pokazał Inlet core duo 2 2,13 GHz to pomyślałem – To będzie to.

I guzik.
Wszystko się ciągnęło w nieskończoność.
Zwołałem informatyków i metodą Gordona lub innymi zakrętami zaczęli wymyślać.
I guzik.

Dzisiaj pokleiłem czytając, że potrzebny jest
NET Framework w wersji 1.1
w odpowiedniej kolejności instalacji. (był zainstalowany z łapanki)

Wywaliłem NX, capture pro, cs2 i co się dało.
Pozamiatałem rejestr i kolejno – Framework – NX który jeszcze chciał sp1 do NF 1.1
i CS2 od nowa (może bez potrzeby ale wszystko to wszystko) capture na jutro.

To działa.
Prędkości światła nie osiąga, ale skok 3-4 razy szybciej.

Z podglądu użycia procesorów wynika potrzebna prędkość 30 -40 % na sztukę.
One chodzą jak chcą. Razem lub na zmianę.
Jak się wezmą do roboty to na moment 80%. Taki mały PIK.
Przeciągnąłem 21 NEF ów na raz do okna i NX dał radę.

Jednak mam takie dziwne przeczucie, że coś tuta jest i tak do ........ .

freefly
14-10-2006, 20:49
prędkość NX i PS zależy od tego ile im przydzielicie pomięci RAM w ich własnych ustawieniach preferencji i jakie są ustawienia CACHE.
System operacyjny korzysta z pewnej ilości RAM-u. A reszta zostaje dla innych programów. Jeśli PS ma przydzielone 70% dostępnej pamięci RAM, to jest ona dla niego zarezerwowana nawet wtedy kiedy program nie jest uruchomiony.
Jest to pewien mankament, ponieważ gdy nie korzystamy z PS, z zarezerwowanej dla niego ilości RAM nie mogą korzystać inne programy, np. NX. Może okazać się że przy małej ilości RAM-u, inne programy zaczynają korzystać z pamięci wirtualnej komputera. NX lub inne programy zamieniają się w żółwie.
Znalazłem na to prosty sposób, aczkolwiek trochę upierdliwy.
Zanim otworzę NX-a, to najpierw w preferecjach PS zmniejszam do minimum ilość dostępnej pamięcie dla PS. Zamykam PS i otwieram NX-a, który zaczyna działać całkiem szybko.

RadioKWO
15-10-2006, 16:44
Miałem podobny problem z wywalającym się NC NX.
Problem wynika z nieprawidłowej współpracy NC NX z MS .NET (oby tych programistów w Nikon-a korzystających z tej platformy przeczyściło za trafny wybór !!!).
W moim przypadku pomogła stara reguła współpracy z komputerem - włącz i wyłącz, a właściwie to odinstaluj i zainstaluj ponownie, no może z małą modyfikacją ;-))
Mając zainstalowany .NET Framework w wersji 1.1 plus wszelkie uaktualnienia z sieci MS (w tym SP1 oraz PL Language Pack) oraz NET Framework w wersji 2.0 plus j.w., NC NX wywalał mi identyczny błąd.
Pozostawiając zainstalowanego NC NX odinstalowałem z Panel sterowania/Dodaj usuń programy kolejno Framework 2.0 wraz z całą czeredą uaktualnień oraz Framework 1.1, także razem ze wszystkimi ulepszeniami.
Następnie restart i instalacja Framework 2.0, PL Language Pack oraz wszelkie uaktualnienia do Framework 2.0 z sieci MS. BEZ INSTALOWANIA Framework 1.1.
I nagle NC NX działa, nie jest co prawda demonem, ale przynajmniej można otworzyć plik w NEF.
Tak więc teoretycznie nie mam zainstalowanego Framework 1.1 wymaganego do działania NC NX (bez tej platformy skubany NX nawet się nie zainstaluje!!!), a NC NX działa.
Spróbuj, może i Tobie pomoże. A swoją drogą, może doczekamy się Nikon-a aplikacji opartej nie o ten syf...

Pozdrawiam,
Konrad

john
27-10-2006, 08:16
Miałem problem z Capture NX. Po zainstalowaniu nie trialowej wersji nie chciał się otworzyć.
Napisałem do Nikona. Mnie się za bardzo to nie przydało, gdyż poradziłem sobie bardziej domowymi sposobami ale może komuś pomoże.

john.

1. Download the Microsoft Installer Clean Up Tool.
http://download.microsoft.com/download/e/9/d/e9d80355-7ab4-45b8-80e8-983a48d5e1bd/msicuu2.exe
2. It downloads a compressed executable called, “msicuu2”.
3. Run the Wise Wizard Tool, and it uncompresses and installs Microsoft’s Uninstaller.
4. In the Start Menu, you will see a newly installed application called “Windows Install Clean Up”.
5. Launch “Windows Install Clean Up” and select Microsoft Framework 1.1 and 2.0. and press “Remove”.
6. Go to the C:/Windows directory and rename the Microsoft.Net folder to something different, like “Microsoft.Net.Old.”
NOTE: Internet Explorer and any application that uses Microsoft.NET MUST be closed!
7. Reboot your computer. THIS IS IMPORTANT.
8. Reinstall ONLY .NET 2.0. DO NOT Install .NET 1.1. from the link below
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5***&displaylang=en
9. Launch Capture NX.

Jacek_Z
27-10-2006, 21:39
czemu piszesz białą czcionką?
nic nie widać, ja mam ustawioną skórę forum na błękitną.