PDA

Zobacz pełną wersję : Sekonic L-608 i błąd<?> E-6



Mat554
06-04-2009, 23:07
Witam,

Mam mały problem:
Posiadam sekonic'a L-608 i jak mierze światło za pomocą kopułki nie ma żadnego problemu, pomiar w 100%
poprawny zarówno światła ciągłego jak i błyskowego, gdy zamierzam zmierzyć światło punktowo wyskakuje
mi na ekraniku "E-6". Może ktoś wie o co chodzi i ewentualnie gdzie mogę oddać ten światłomierz
do serwisu w warszawie?

Pozdrawiam

Mamrot
07-04-2009, 00:21
E-6 to częsta przypadłość tego modelu.
Serwisu w polsce nie ma.
Przedstawicielem jest teraz Pstryk,
więc pytania o serwis kieruj do nich.

Mat554
07-04-2009, 18:43
Dziękuje za odp.
Mógł byś napisać coś więcej na temat
tego błędu. Pstryk odpisał, że nie
prowadzą serwisu i mogą łaskawie
wysłać do producenta.

Mamrot
07-04-2009, 23:17
E-6 czyli error 6
W moim egzemplarzu pojawiał się przy pomiarze światła padającego, po kilku minutach pracy.
Niestety serwis w Niemczech niczego nie wykrył i światłomierz wrócił do ówczesnego dystrybutora.
Na czas naprawy, otrzymałem 308 zastępczy, przedstawiciel padł i już go nie oddzyskałem.
Identyczny objaw jak u ciebie, miał kolega. Jego światłomierz wywiozłem do serwisu w Londynie,
ale koszt przekraczał połowę wartości nowego, więc kolega zrezygnował z naprawy.
W serwisie powiedzieli mi, że to była przyczyna wycofania tego modelu z produkcji.
Produkowali go tylko półtora roku.
Bliźniak bez spota, 358 jest produkowany do chwili obecnej.