PDA

Zobacz pełną wersję : Przepalenia



herba
06-04-2009, 08:44
Witam!
Mam takie pytanie-czy na poniższym zdjęciu płatki kwiatka są przepalone na Kolegów monitorach?
Na moim monitorze jest wszystko ok.płatki są białe z widocznymi żyłkami i nie przepalone.W momencie wywołania zdjęcia w labie lub gdy je drukuję płatki są przepalone -biała plama.Nie chodzi mi o efekt innego koloru (sprawa kalibracji)tylko o efekt przepalenia ,co może być przyczyną?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/04/prb-1.jpg
źródło (http://i21.photobucket.com/albums/b283/herbaciany/prb.jpg)

saper
06-04-2009, 09:07
u mnie są żyłki widoczne, ale płatki mogłyby być troszke ciemniejsze

wigi
06-04-2009, 09:18
Zdjęcie jest OK.
W labie zazwyczaj zwiększają kontrast, a wydrukować bardzo jasne partie zdjęcia jest niezwykle trudno.

herba
06-04-2009, 09:21
Dzięki Panowie !No to się trochę uspokoiłem.
Żeby uściślić płatek na godzinie 11 jest troszkę przepalony na górze -jednak na wydruku i na ekranie telewizora LCD płatki są zupełnie białe.Robiąc zdjęcie histogram w aparacie pokazuje że jest ok.Nawet troszeczkę nie doświetlam,a po wydruku -lipa:???:

blazeje
06-04-2009, 10:01
U mnie jest dokładnie tak, jak piszesz: Końcówka płatka na 11 jest przepalona, a reszta w porządku.

Skibek
06-04-2009, 23:35
U mnie jest dokładnie tak, jak piszesz: Końcówka płatka na 11 jest przepalona, a reszta w porządku.
Powierdzam (a monitor mam skalibrowany kolorymetrem (czy swetrem...)).

hackermuz
06-04-2009, 23:45
Nie wiem jak drukarka, może w labie robią Ci z włączoną autokorekcją żeby nie było "mdłe" przez co robi się za kontrastowo i jest przepał, poproś żeby puścili bez i zobaczysz jak będzie.

herba
07-04-2009, 08:48
Tak zrobię :-D