PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcia wnętrz klimatycznego baru - JAK?



teo
04-04-2009, 17:22
Witam!

Mam małą robótkę i chciałem się Was poradzić drodzy Forumowicze.
Sprawa wygląda tak: jest bar - nieduży, w piwnicy - więc bez okien,
za to bardzo klimatyczny. Samo pomieszczenie jest nieduże - ma jakieś
35 - 40 m kw. Dokoła kanapy, 6 stolików. Za kanapami są rzędy diód,
które dają delikatne światło na ścianach. Ich kolory zmieniają się w czasie:
zielone, czerwone, niebieskie... Ściany są jasne. W jednym miejscu na
ścianę zajmuje duże lustro a w zasadzie coś w rodzaju lustrzanej
powierzchni.

Teraz pytanie: jak się zabrać za sfotografowanie takiego wnętrza, żeby
nie zabić klimatu? Zdjęcia będą potrzebne na stronę WWW.

Sprzęt to: C20D, 17-55/2.8 IS, solidny statyw, wężyk spustowy, w razie
czego mam też niezły filtr polaryzacyjny,

Światło: mam dwie 580tki, które mogę odpalać radiowo - do nich statywy,
parasolkę i parasolko - softbox LUB dwa chińczyki 160Ws z softboxami
50x70cm. Z rozpraszaczy na 580EX mam stofena lub zestaw Garego Fonga.

Będę wdzięczny za jakieś porady....

Pozdrawiam!

gietrzy
04-04-2009, 18:34
1. ef-s 10-22, jeśli nie masz wy/pożycz
2. ja bym jednak próbował pożyczyć 5DII i S12-24, 16-35 do szerszych zdjęć ze statywu
3. pożycz 5DII i 14L do zdjęć z ręki
4. a najlepiej D3 (6400 czyste na www) i N14-24 - patrz świecznik ;)

kilka testowych sampli z 5D/14II


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img57.imageshack.us/img57/6251/img0071.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/294/img0069wmw.jpg)

ramicx
04-04-2009, 18:54
więc statyw na pewno się przyda, światlo zastane klimatowi na pewno nie zaszkodzi, z lampami bym nie przesadzal choć pewnie będą potrzebne...
...kurcze, chcialbym pomóc bardziej ale im dlużej o tym myśle to aż chce się powiedzieć "a co ja, wróżka ?" ;) no bo miejsca nie widzialem więc sam wiesz...
Pzdr:-D

teo
04-04-2009, 21:14
Spoko, 10-22 mam własny ;) Jakby co, jest jeszcze Fuji S5 Pro z Tamronem 28-75/2.8 ;)