PDA

Zobacz pełną wersję : Plotka.... potwierdzi się czy nie - FUJI



Strus
03-04-2009, 13:55
http://nikonrumors.com/2009/03/29/nikon-related-newslinks-4.aspx

Kordian d70
03-04-2009, 14:12
Miejmy nadzieje, bo wtedy jesli dadza dobra cene to Nikon bedzie musial troszke odpuscic z cenami, bo im klienci uciekna, co zreszta ma miejsce juz teraz gdzie Canon i Sony wydaja sie byc coraz lepsza, czyt. tansza, alternatywa i coraz wiecej ludzi mysli o zmianie systemu ;-(

A gdyby tak zbojkotowac na jakis czas Nikona i wstrzymac sie z zakupem czegokolwiek u nich?
Czytajac po stopkach wiekszosc na tym forum ma sporo a nawet lekki nadmiar sprzetu, co
napedza caly ten szalony wzrost cen, to po czesci nasza wina, chociaz (od razu lekka asekuracja przed atakiem)
czesc z szanownego forum kupuje sprzet w celu zarobkowym, ale to osobna historia.
To jest dokladnie tak jak z kryzysem w Polsce, ktory ludzie sobie wymyslili, bo dlaczego skoro jest tak zle
na wyspach, w innych czesciach swiata to dlaczego my POLACY nie mielibysmy ponarzekac, przeciez to akurat
umiemy najlepiej ;-(

BTW:Trzymajmy kciuki za Fuji

Waldo11
03-04-2009, 20:30
Ciekawe, znaczy się Fujii jednak będzie rozwijać lustrzanki (były plotki że S5 to koniec...).

Z pozycji osobnika użytkującego od trzech tygodni S5, powoli przekonującego się do jego zalet (DR, DR, DR !!! i kolory) i powoli akceptującego jego główne wady ( żółwie tempo pracy i jednak szumy na wyższym ISO) - to dobra wiadomość.

Ciekawe jak ta nowa matryca EXR zadziała w lustrzance, bo jak czytałem w F200 efekty są takie sobie (no ale tam jest 12MPix na 1/1,6") mimo że w tym kompakcie wyjściowo są tylko JPEG-i, to uzysk na szumach w trybie połączonych sąsiednich pixeli jest nie za duży (a jak intensywnie Fujii potrafi odszumiać JPEG-i wie każdy kto ma Fujji S5).

Na tym samym F200 w trybie rozszerzonej DR efekty oceniono znowu jako takie sobie (Fotopolis).

W martycy EXR dodatkowe pixele są wielofunkcyjne (raz samodzielnie rejestrują obraz w celu powiększenia rozdzielcziści, innym razem sygnał z dodatkowego pixela sumowany jest z tym "głównym" w celu obniżenia szumów, a jeszcze w innym trybie rejestrują tylko światła dla zwiększenia DR. Czyli coś niestety trzeba wybrać, nie da się mieć np. dwóch rzeczy z trzech.

Może ta właśnie wielofunkcyjność dodatkowych pixeli w EXR jest przyczyną ocen typu "takie sobie" działanie w dwóch ostatnich trybach przynajmniej w F200 z matrycą bądź co bądź kompaktową.
W super-CCD było prościej: dodatkowe pixele mierzyły światła, albo się wyłączały pow. ISO 1000.

No ale może na matrycy DX będzie lepiej, powierzchnia matrycy jest większa ok. 5x niż w F200.

Na pewno dobrze że na rynku pojawi się coś nowego, Canon wymyślił S-RAWy, Fuji EXR, więc są jakieś pomysły na modyfikacje procesu zapisu w celu uzyskania nowych możliwości: niższe szumy, większy zakres tonalny (zauważcie że efekty mają być takie same, ale techniki są zupełnie inne). Czyli rozwój matryc nie zatrzymał się tylko na ilości pixeli. To dobra wiadomość, bo z czasem wymusi podobne działania u konkurencji.

Życzyłbym sobie żeby następca Fujii S5 był w dobrej cenie, ale jak słyszę że korpusy mają być kupowane u Nikona, to się cieszę z kompatybilności, ale pamiętam też że S5 wchodził na rynek z ceną większą o jakieś 1500 zł od D200....

tomitom
04-04-2009, 10:33
HALO!!!
już jest parę tematów traktujących o cenach Nikona i o kryzysie - piszcie tam a nie trollujecie na forum.

Co do samego tematu postu:
Uważam że to jakaś niepotwierdzona plota nie mająca niestety nic wspólnego z prawdą a szkoda, wielka szkoda.

fushiro
04-04-2009, 10:42
Kordian d70 napisal:

A gdyby tak zbojkotowac na jakis czas Nikona i wstrzymac sie z zakupem czegokolwiek u nich?





Ja juz tak robie, wstrzymalem wszystkie zakupy na jakis czas, a mysle ze wiele innych osob robi wlasnie to samo.

Myślę, że setki tysięcy na całym świecie. W UK sklepy są wściekłe, że nic nie schodzi z półek i nie chcą nawet przyjmować zleceń na zamówienie.


Sam chętnie przywitałbym nowe Fuji w cenie pomiędzy Nikonem D90 a D300, ale oprócz plotek nic więcej nie słychać. Żadnych informacji o premierach, nowych technologiach, itp.

Rycerz
04-04-2009, 11:03
wiecie jaka byłaby cena fuji s7 ? :( kto pamięta jaka była w dniu premiery S5 ? masakra...
poza tym zgodnie z tendencją musiałoby to byc w body d700 a wątpie żeby nikon oddał taką puszkę w mniej niż rok po premierze swojego d700...
poza tym co brakuje s5 ;) ;) ?

tomitom
04-04-2009, 11:30
poza tym co brakuje s5 ;) ;) ?

Przydało by się 2x10mpxów przynajmniej
większy szybszy buforek i tyle

mathu
04-04-2009, 17:48
Przydało by się 2x10mpxów przynajmniej
większy szybszy buforek i tyle
Podstawowa sprawa, to słabszy filtr AA!

Ostatnio robiłem zdjęcie grupowe, i mimo naprawdę świetnej ostrości 35/2 na f/5 wyszło to średniutko... Niby wszystko jest ostre, ale tak naprawdę składa się z grubych kresek i detali za wiele tam nie ma.



Ciekawe jak ta nowa matryca EXR zadziała w lustrzance, bo jak czytałem w F200 efekty są takie sobie (no ale tam jest 12MPix na 1/1,6") mimo że w tym kompakcie wyjściowo są tylko JPEG-i, to uzysk na szumach w trybie połączonych sąsiednich pixeli jest nie za duży (a jak intensywnie Fujii potrafi odszumiać JPEG-i wie każdy kto ma Fujji S5).

Na tym samym F200 w trybie rozszerzonej DR efekty oceniono znowu jako takie sobie (Fotopolis).
"Test" dynamiki w F200 na Fotopolis to jakiś niesmaczny żart, gość ewidentnie nie rozumie co to jest dynamika w fotogafii. Chyba tylko on wie co miało udowodnić zdjęcie tablicy testowej w JPG...

A sam F200 daje raczej słabe efekty, przez to że nie ma tam rawów, trzeba się zdać na to co robi aparat, a ten znowu w trybe DR bardziej podciąga cienie niż wyciąga ze świateł i efekt jest taki jak z obrobionego poprawnie rawa w LX3. Niby dynamika rzeczywiście rośnie, ale jest to okupione znacznym wzrostem zaszumienia obrazu.

http://translate.google.com/translate?prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.fotografovani.cz%2Fart%2Fforec_ amater%2FPrvni-zkusenosti-Fuji-F200EXR.html&sl=auto&tl=en&history_state0=

Sam pomysł matrycy z trzema trybami pracy jest naprawdę bardzo dobry, ale z ocenami trzeba się wstrzymać aż zostanie zaimplementowany w aparacie udostępniającym rawy i posiadającym matrycę kilka razy większą niż w F200. Super CCD wsadzane do starszych kompaktów Fuji też jakoś specjalnie nie powalały, a przecież była to dokładnie ta sama technologia co w S5.

lamP.Art
06-04-2009, 10:33
Ja bym się czieszył, gdyby puszka była z gripem odrazu, jak w S3. No i żeby akumulatory od Nokona pasowały albo chociaż żeby jakieś zamienniki były do NP-150... :)

artful
06-04-2009, 11:57
poza tym co brakuje s5 ;) ;) ?

mi brakuje kalibracji AF

Waldo11
06-04-2009, 21:24
Ja bym się czieszył, gdyby puszka była z gripem odrazu, jak w S3. No i żeby akumulatory od Nokona pasowały albo chociaż żeby jakieś zamienniki były do NP-150... :)

Eee tam, nie ma jak grip odpinany, jak nie potrzebny - po co targać ?, i korpus mniej się rzuca w oczy.

Co do baterii: też wszędzie szukałem zamienników, aż znalazłem.... oryginał NP-150 w serwisie Fuji (149 zł).
Chyba nadal sprzedają zapasy po starszych cenach.

Gootchio
07-04-2009, 11:01
Ja bym się czieszył, gdyby puszka była z gripem odrazu, jak w S3. No i żeby akumulatory od Nokona pasowały albo chociaż żeby jakieś zamienniki były do NP-150... :)

Są o tutaj (http://allegro.pl/search.php?string=np-150&category=8865&category=8876). A ja mam taki (http://allegro.pl/item542557888_f_akumulator_fuji_np_150_3900mah_do_ fuji_s5_pro.html) - oczywiście 3900mAh to bzdura, ale przynajmniej trzyma tak jak oryginał.

W temacie wątku, to wydaje mi się, że wbrew temu co mówiło Fuji we wrześniu (ustami prezesa) rynek kompaktów kokosów nie przyniesie, a przyszłością są właśnie dSLR. Pytanie czy DX czy FF pozostaje otwarte... w DX'ie nie trzeba wiele ponad S5 Pro - może trochę FPS'ów i wspomniany już subtelniejszy AA.
Wypowiedź technika z targów zapewne jest nieautoryzowana i jednocześnie niekoniecznie zupełnie szczera ;) bardziej oczekiwałbym na gwiazdkę S6 Pro w opakowaniu po D700 :)

mathu
07-04-2009, 11:29
Tylko pytanie czy Nikon zgodzi się strzelić sobie w kolano... Bo jak wyjdzie S7 w pełną klatką, to na rynku FF może się zrobić bardzo nieciekawie dla konkurencji.

prz3mo
07-04-2009, 14:22
Tylko pytanie czy Nikon zgodzi się strzelić sobie w kolano... Bo jak wyjdzie S7 w pełną klatką, to na rynku FF może się zrobić bardzo nieciekawie dla konkurencji.

Jakoś S5Pro nie był strzałem w kolano dla Nikona i nie "przeszkadzał" D200 się sprzedawać.
Nie wiem czy dobrze główkuję, ale Nikon ma chyba "siano"z tego, że daje Fuji "opakowanie" do ich matryc... Z drugiej strony Nikon tym samym napędza sobie klientów na szkła, akcesoria etc...

Kolekcjoner
07-04-2009, 16:07
Jakoś S5Pro nie był strzałem w kolano dla Nikona i nie "przeszkadzał" D200 się sprzedawać.
Nie wiem czy dobrze główkuję, ale Nikon ma chyba "siano"z tego, że daje Fuji "opakowanie" do ich matryc... Z drugiej strony Nikon tym samym napędza sobie klientów na szkła, akcesoria etc...

Nie mówiąc już o tym, że FF (ze względu na koszty) to skazanie się na zupełną niszę. To i tak jest drogie, a znając politykę obu firm w opakowaniu fuji będzie jeszcze droższe. Kto kupi puszkę fuji za 12 tyś (przykładowo)?
Dla mnie to kompletne ekonomiczne SF - szczególnie w obecnej sytuacji.

tomitom
07-04-2009, 17:50
Kto kupi puszkę fuji za 12 tyś (przykładowo)?


Ja - bez wahania

Robert W
07-04-2009, 18:54
Ja - bez wahania


Ja zapewne też, jeśli obrazowanie będzie takie jak w S5Pro a więcej pikseli a przede wszystkim FF to z pewnością :-)

mathu
07-04-2009, 19:20
Przecież seria S nigdy nie była dla amatorów. Co za różnica czy profesjonalista wyda 10 czy 15 tysięcy, jeśli za te 15 dostanie jakość zdjęć jak z analoga, czego nie zapewni mu żaden konkurencyjny aparat?

mikkay
07-04-2009, 20:06
Panowie... poczekajmy aż co wyjdzie zanim zaczniecie odkładać kasę :P

Jako posiadacz S5.. liczę, że wyjdzie coś fajnego ;)

Kolekcjoner
07-04-2009, 20:36
Przecież seria S nigdy nie była dla amatorów. Co za różnica czy profesjonalista wyda 10 czy 15 tysięcy, jeśli za te 15 dostanie jakość zdjęć jak z analoga, czego nie zapewni mu żaden konkurencyjny aparat?

No jasne:). Pewnie jak wyda nawet 30 tys. to też będzie szczęśliwy ;). Problem tylko w tym, że pro jak nikt inny potrafią liczyć ;). A z wyliczeń wynika, że za tyle kasy można mieć bardzo dobry obrazek i bardzo dużą uniwersalność np. w D3 albo D700 (że o konkurencji nie wspomnę).

tomitom
07-04-2009, 20:55
A z wyliczeń wynika, że za tyle kasy można mieć bardzo dobry obrazek i bardzo dużą uniwersalność np. w D3 albo D700 (że o konkurencji nie wspomnę).

dlatego też dalej życzymy Ci kolekcjonowania nikonów i konkurencji nie wspominając

Kolekcjoner
07-04-2009, 21:28
dlatego też dalej życzymy Ci kolekcjonowania nikonów i konkurencji nie wspominając
Tak najlepiej jest sprowadzić dyskusję ad absurdum albo do wycieczek osobistych. Wtedy takie forum nabiera wyjątkowego sensu ;).

mathu
07-04-2009, 21:54
Fuji to nie jest sprzęt dla kogoś kto szuka uniwersalności D700... Średni format też nie jest uniwersalny.

fotomarek_k
07-04-2009, 22:51
Kolekcjoner napisał:
"...A z wyliczeń wynika, że za tyle kasy można mieć bardzo dobry obrazek i bardzo dużą uniwersalność np. w D3 albo D700 (że o konkurencji nie wspomnę)."

Nie polemizując z jakością i uniwersalnością wymienionych sprzętów- myślę, że jest rynek na jeszcze lepszy, (o specyficznych fujikowych cechach) obrazek, nawet kosztem uniwersalności :wink:

Problem tylko, jak głębokość tego rynku ocenią spece z Fuji... i jakie decyzje za tym pójdą.

ps. W każdym razie, wątki takie jak ten dają nadzieję, że ten rynek jednak spory jest :-)

mathu
28-04-2009, 20:49
Right now a photo exhibition is held in Moscow, Russia, called Photoforum 2009. I visited it yesterday. Fuji had only one S5 Pro on thair stand. I was lucky enough to talk to Fuji rep, who said that right now Fuji is working on adopting their EXR technology for large DLSR sensors. He also said that there will be no new DSLR this year, but the next year you can expect it to appear..

rabijki
28-04-2009, 21:01
uniwersalny aparat nie istnieje. nigdy nie istnial i istnial nie bedzie.
kazde zadanie fotograficzne wymaga innego sprzetu.
olo

Dj_Direct
28-04-2009, 22:54
Uniwersalny aparat tez niestety (a moze na szczescie) nie bedzie nigdy wyprodukowany. Nawet jesli teoretyczniebyloby to mozliwe, to po prostu nie moze taki powstac. Tak samo jak dlugowieczne samochody i szereg innych rzeczy - nie ma szans, bo rozwaliloby to koniunkture i wspolistnienie roznych marek i rozwiazan technicznych - przestaloby miec sens.

Kolekcjoner
28-04-2009, 23:23
No oczywiście, że nie istnieje. Nie ma w tym nic odkrywczego. Natomiast nie wszystkich stać i nie wszyscy mają ochotę kupować najbardziej odpowiedzni sprzęt do "każego zadania fotograficznego". Wielu wystarczy kompromis.