PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba w temacie photoshop



hubymac
03-04-2009, 13:11
witam
jako ze zaczynam "przygode" z programami do obrobki chcialbym abyscie doradzili gdzie znalezc pozycje ktora mozliwie prosto na poczatek wprowadzi mnie w tajniki ps- moze byc forma ksiazkowa lub elektroniczna

ArtX
03-04-2009, 13:31
witam
jako ze zaczynam "przygode" z programami do obrobki chcialbym abyscie doradzili gdzie znalezc pozycje ktora mozliwie prosto na poczatek wprowadzi mnie w tajniki ps- moze byc forma ksiazkowa lub elektroniczna

chyba w ksiegarni bedzie najlatwiej, przynajmniej ksiazkowa... :mrgreen:

lechupe
03-04-2009, 13:42
jezeli znasz angielski (przynajmniej jako tako) to nie ma lepszych lekcji niż te nagrane na video na Lynda.com
Miesieczna subskrypcja na dostep on-line to 25 dolarów

bahuone
03-04-2009, 13:42
ja na poczatku proponuje sie zapoznac ogolnie z narzedziami dostepnymi w ps, zabawy i ogolnie kombinowania tak najlepiej sie nauczyc jest jeszcze pomoc w programie F1. zadna ksiazka sie nauczy sie w tydzien perfekcyjnej obrobki zdjec ludzie nieraz latami sie ucza :) dluga droga przed toba. zycze powodzenia poszukaj na allegro moze jakas biblie photoshopa albo cos podobnego gdzie jest od podstawy no i jeszcze do pasuj do wersji programu jaka posiadasz odpowiednia ksiazke np jak masz ps2 to biblia do ps2 i nowsza:)

slawson38
03-04-2009, 14:14
Tu masz kilka filmów instruktażowych
http://ww1.dfv.pl/adobe-photoshop-1.html

ZgReDoL
03-04-2009, 18:48
Ja na allegro zakupiłem płyte DVD z tutkami, jakies 300 filmików, za niecałe 10PLN i na tym sie ucze. Jesli masz ochote kombinowac, a bez tego PS to czarna magia, to z kazdego tam zamieszczonego tutka cos dla siebie znajdziesz i poźniej wykorzystasz. Jak na poczatek to w sam raz wystarcza, i wtedy podeprzec sie ksiazkami, bo juz cos bedziesz wiedzial o warstwach, krzywych itp. Ja sie ciagle ucze. Szukałem teraz tego sprzedawcy na allegro ale jakos nie moge znależć. Moze wybiertzesz cos innego Pozdrawiam.

ramicx
03-04-2009, 18:56
witam
...chcialbym abyscie doradzili gdzie znalezc pozycje ktora mozliwie prosto na poczatek wprowadzi mnie w tajniki ...może byc forma ksiazkowa ...

Kamasutra ;)

gompky
03-04-2009, 19:10
moja rada: nie zaczynaj od nauki poszczególnych narzędzi, nie da Ci to wiedzy o tym, jak powiązać je w skuteczne działanie. wpisz w google np: "photoshop tutorials for beginners". zacznij robic proste tutki, na początku możesz się "wieszać" na niektórych, rób następne, zacznie wychodzić - takie ćwiczenia najszybciej dają konkretne umiejętności. z publikacji książkowych (jeśli już) szukaj zestawów ćwiczeń, które pokazują drogę do konkrenych efektów. IMHO podręczniki typu "Biblia" są użyteczne do uzupełnienia posiadanej wiedzy, kiedy już wiadomo o co się pytać. powodzenia!

--Arkadia--
03-04-2009, 21:51
za lechupe
nie ma lepszych lekcji niż te nagrane na video na Lynda.com Polecam

Arthuros
08-04-2009, 13:08
... i pamiętaj, Photoshop to narzędzie, jak gitara w rękach artysty, to jak grasz nie zależy od gitary, ale od Ciebie.

FlashGordon
09-04-2009, 00:34
Możesz świetnie zagrać na hiszpance i na ukulele, a nawet na grzebieniu. Ważne, żeby wiedzieć, co chcesz grać, znać nuty, wiedzieć, w które struny uderzać. Ale nie w tym rzecz. Mnie dziwi fakt, że jako osoba początkująca chciałbyś od razu zaczynać od PS. Toż to mega wydatek! O ile jeszcze nie kupiłeś - może zacznij od Paint Shop Pro, Photoshop Elements, czy nawet PS Lightroom, tańszy i (choć to inne narzędzie) być może bardziej dopasowany do Twoich potrzeb (sprawdź). Chyba, że ten miesiąc triala wystarczy Ci, żeby i się nauczyć i potwierdzić, że chcesz wydać te 2-4 kafle, albo masz dostęp do PS np. w pracy. Aha, książki Scotta Kelby'ego (nadwornego skryby Adobe) pt. "Fotografia cyfrowa - edycja zdjęć", które mogą Ci się przydać, są w wersji dla PS i PS Elements. Możesz też kupić jakąś starą wersję PS, z tego, co się orientuję, kiedyś można było odsprzedać licencję.