PDA

Zobacz pełną wersję : filtr firmy "selco"



sea21
31-08-2006, 01:29
jestem ciekaw co to za wynalazek. ma ktos moze?? sprawdzaja sie??

KJO
31-08-2006, 01:46
jestem ciekaw co to za wynalazek. ma ktos moze?? sprawdzaja sie??

sporo światła zabiera ale oprócz tego polarek jest do przeżycia za taką kase ;)

Gamling
31-08-2006, 11:58
tanie, Chinskie i w dodatku nie ze szkla. Ja bym tego nie kupil.

sea21
31-08-2006, 15:46
dobrze wiedziec. moj polar ucierpial troche podczas ostatniej wyprawy. hyba zdecyduje sie na hame.

ALF
01-09-2006, 07:25
sea21, no przeca napisane: wynalazek :wink:
hamę sobie daruj, ta, która jest coś warta kosztuje tyle co marumi MC...jeśli już to hoya HMC lub marumi MC - ja stawiam na marumi :P

TeamHANS
05-07-2007, 13:37
jestem ciekaw co to za wynalazek. ma ktos moze?? sprawdzaja sie??

Witam !!! Niedawno zakupiłem polara CPL firmy SELCO - i powiem tak : jak na tą cenę nawet jest dobry. To kompletna bzdura co ludzie wypisują na forumach o CPL SELCO. Piszą że wcale nie ma efektu polaryzacji - bzdura. Co prawda nie pisze ani na nim, ani na pudełku że jest japoński a podobno jest - wykonany jest ze szkła a nie z plastiku. W porównaniu z najtańszymi polarkami hoya czy hama narazie nie zauważyłem jakiejś różnicy...... Może jak bym miał jakiś normalny obiektyw - kto wie - ale do kita nie opłaca się kupować CPL za 120-280 zeta ......

ALF
08-07-2007, 01:30
wiesz...syrenka to też samochód, ale chyba wolę jeździć swoją beemką :D
nie chodzi o to, że nie ma efektu polaryzacji, ale o to jak on wygląda...gdybyś zobaczył porównanie z heliopanem, to różnica byłaby taka właśnie jak między syrenką a bmw :D

TeamHANS
08-07-2007, 12:42
wiesz...syrenka to też samochód, ale chyba wolę jeździć swoją beemką :D
nie chodzi o to, że nie ma efektu polaryzacji, ale o to jak on wygląda...gdybyś zobaczył porównanie z heliopanem, to różnica byłaby taka właśnie jak między syrenką a bmw :D

Ze wszyskim się zgodzę !!! Tylko wiele osób nie stać na drogie filtry i wtedy idą na tz. kompromis. Czyli wybierają tanie filtry takie, które jeszcze coś tam potrafią i w zupełności im to wystarczy. Napewno taniutki filter polaryzacyjny ma o wiele gorszą skuteczności od filtra za 300 zł. Ale nie można stwierdzać jednoznacznie ( nawet go nie mając) "....jest do dup... i nie warto go kupować....." lub : "...ja nim kręce i nie ma efektów..." Proszę właścicieli tanich polarków o wypowiedź.

Afrati
08-07-2007, 14:28
Miałem filtr CPL Selco, który używałem z Panasłoikiem FZ5 - tragedia... Na ogniskowych większych niż 100mm abberacje były tak ogromne, że właściwie uniemożliwiały zrobienie sensownego zdjęcia. Na szczęście używałem go głównie do widoków i na wide dawał ostatecznie radę... Ale efekt polaryzacji wyglądał bardziej jak ciemniejszy szum w części zdjęcia niż ładne przejścia tonalne...

Na szczęście filterek sprzedałem razem z aparatem i teraz zastanawiam się na Cokinem.

Pozdrawiam

ALF
08-07-2007, 14:59
więc zamiast kupować wynalazki, można kupić stosunkowo niedrogi Marumi w wersji MC :)

TeamHANS
08-07-2007, 23:44
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c92c67f09ee551d3)

*****************************************

Zdjęcie wykonane przy pomocy SELCO

ALF
09-07-2007, 01:13
dobre zdjęcie, ale tak zrobione mogę ci pokazać nawet bez filtra :) polaryzacja jest minimalna...robiliśmy kiedyś porównanie jakiegoś NN z heliopanem tym samym zestawem sprzętu - różnica była powalająca, a były to warunki zupełnie zwyczajne, w skrajnych różnica byłaby jeszcze większa...