PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S3 Pro - co do rawów?



FacetFS3Pro
31-08-2006, 00:58
Tak się jakoś złożyło, że w kartonie nie mam ichniego utylyty (Hyper-Utility Software HS-V2) do obróbki rawów... ;( Sama zamiana na tiff, to trochę za mało. Co mam biedny zrobić???

Z góry dzięki!

marusek
31-08-2006, 13:55
No nie stety w Europie nie wszedzie daja. W Stanach nalezy do pakietu.
Zostaje darmowy s7RAW
http://www.geocities.co.jp/SiliconValley-PaloAlto/9919/s7raw.html

no albo zanabycie ;)

Niedzwiedz
31-08-2006, 14:06
no tak bez d-range to ja w PS obrabiam , a HU ze nie daja to oszustwo w USA daja za darmo tylko nam kaza placic wiec poprosilem osiałka (po angielsku) i mi przyniosl)

FacetFS3Pro
31-08-2006, 16:02
Dzięki. Pobawię się z tym s7raw, a jak będę w kafeji, to pomęczę osiołka. Tepsa niestety raczy mnie jedynie modemem ;-(

Pozdr

Facet

[ Dodano: Czw 31 Sie, 2006 ]

Zostaje darmowy s7RAW
http://www.geocities.co.jp/SiliconValley-PaloAlto/9919/s7raw.html

Wypróbowałem już s7raw i na szybko jestem zadowolony - dzieki!

Pozdrawiam

Facet

marusek
31-08-2006, 19:13
JA z niego tez bylem zadowolony, dopoki mi Niedzwiedz nie narobil smaka, ze to ustrojstwo od fuji czysci genialnie szum nawet na 1600. Ze roznica do s7Raw jest znaczna itd.

No i teraz juz wiem, ze warto za HS-V2 pochodzic ;)

radosci z S3 ;)

FacetFS3Pro
31-08-2006, 21:52
No i teraz juz wiem, ze warto za HS-V2 pochodzic ;)

radosci z S3 ;)

A dzięki, na razie jestem w siódmym niebie ;-) Znałem "wady" aparatu jeszcze przed zakupem, ale nie rozczarowały mnie jego zalety. Wiem, że dobrze trafiłem, choć już miałem zamówione D80.

Domyślam się, że HS-V2 jest lepsze od tego darmowego softu, ale na początek i tak mi odpowiada. Chciałem poszerzyć pytanie o program do obsługi S3 z komputera, ale jednak poczekam na HS-v2

Pozdrawiam

Paweł

Niedzwiedz
01-09-2006, 09:47
HU jest dobre do d-range i jakby innego przetworzenia szumow potem tiff i PS CS wiem ze to lipne czasem tesknie do NC ale co zrobic :(

shakk
01-09-2006, 09:49
dlatego ja robie w JPEG-u ;) i nie cierpie ;)

Niedzwiedz
01-09-2006, 09:57
shakk, jest to dobra sprawa z Jpg do czasu kiedy masz czas pomyslec o prawidlowym naswietleniu jednak czasem np brak swiatla zmusza mnie do korygowania -1 i wyciagania z Raf ale to moje patenty

FacetFS3Pro
01-09-2006, 11:45
shakk, jest to dobra sprawa z Jpg do czasu kiedy masz czas pomyslec o prawidlowym naswietleniu jednak czasem np brak swiatla zmusza mnie do korygowania -1 i wyciagania z Raf ale to moje patenty

Właśnie. Miałem przepalone zdjęcie - pstrykałem z lampą SB 28 na 1600 zaraz po wyjęciu z pudełka. Prawie poszło do śmietnika, ale ten programik załatwił sprawę na medal. Muszę powiedzieć, że byłem pod dużym wrażeniem. S3pro naświetla na tyle dobrze sama, że praktycznie nie muszę korygować ev w aparacie. W razie potrzeby na rawie mogę zrobić praktycznie idealną korekcję. Do tego możliwość wyboru przestrzeni kolorów (parę razy już użyłem) i korekcja ustawień WB. S3 ma trochę upierdliwie rozwiązaną zmianę trybu WB i tutaj raw też załatwia sprawę. Gdyby jeszcze korygował poruszone zdjęcia ;-) i iso...

Pozdr

Facet

Smurf
03-09-2006, 21:44
JA z niego tez bylem zadowolony, dopoki mi Niedzwiedz nie narobil smaka, ze to ustrojstwo od fuji czysci genialnie szum nawet na 1600.
Niestety czyści również detale.

[ Dodano: Pon 04 Wrz, 2006 ]

no tak bez d-range to ja w PS obrabiam , a HU ze nie daja to oszustwo w USA daja za darmo tylko nam kaza placic wiec poprosilem osiałka (po angielsku) i mi przyniosl)

Dzięki. Pobawię się z tym s7raw, a jak będę w kafeji, to pomęczę osiołka. Tepsa niestety raczy mnie jedynie modemem ;-(

Przeciez to zwykłe piractwo.

anwas
06-09-2006, 08:54
E tam zaraz piractwo...

Niedzwiedz
06-09-2006, 10:10
Smurf, w usa daja za darmo ! ja nie czuje sie gorszy niz zwykly uzytkownik w usa i nielubie nie sprawiedliwosci wiec sie buntuje . w tym wypadku takie piractwo popieram

fotomarek_k
06-09-2006, 12:52
Próbowałem te rawy otwierać w Lightroomie-niestety, otwierały się w rozdzielczości ok. 2000x3000 pxeli :shock: :shock: Może coś żle w konfiguracji programu mam-ale pewnie raczej on "widzi" tylko jeden rodzaj pikseli... Podobno w HU Fuji jest możliwość "dodawania oddziaływania" pikseli? Może w Lightroomie też-w końcu to "cyfrowa ciemnia" ma być :wink:
Napisze może ktoś więcej w tem temacie???

ps.s7raw też mi się podoba- ale ja w zasadzie na jpg działam, rozeznanie więc słabe...

Smurf
06-09-2006, 16:24
W USA programu nie daja za darmo, ale maja wkalkulowany w cenę aparatu, a to ze oni maja inne obciazenia podatkowe powoduje, że maja inne ceny na rożne towary - popatrz np na ceny wszelkiej elektroniki, samochodow czy np. benzyny.
Napiszę jeszcze raz nielegalne ściaganie czy kopiowanie programow od innych jest to PIRACTWO.
Kupujac aparat w okreslonym miejscu za określona kwote zaakceptowałeś warunki sprzedaży.
Trzeba bylo kupić w USA, mialbyś może program HU-HSV2, za to nie mialbyś gwarancji w Europie, i zaplacilbyś niemale koszty transportu oraz cło i Vat.
Systemy operacyjne Windows, programy Microsoft Office, Nero itd. rowniez do niektorych wyrobów dodawane są za darmo. Czy wobec tego ich nielegalne kopiowanie to takze nie jest piractwo.
Niedźwiedź, wstydź sie takie rzeczy pisać.

Poza tym wcale nieprawdą jest ze w USA daja program HU-HS V2 do zakupionego S3pro za darmo:
oferta BHphotovideo na S3 pro bez programu HU- http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=NavBar&A=getItemDetail&Q=&sku=433858&is=REG&si=inc#goto_itemInfo
oferta BHphotovideo na S3 pro z programem HU-HS V2 - http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=NavBar&A=getItemDetail&Q=&sku=317351&is=REG&si=inc#goto_itemInfo

Niedzwiedz
06-09-2006, 16:52
wstyd mi :(

JK
06-09-2006, 17:34
Rozumiem , że już odinstalowałeś i wyrzuciłeś. :wink: :lol:

Smurf
06-09-2006, 17:34
Próbowałem te rawy otwierać w Lightroomie-niestety, otwierały się w rozdzielczości ok. 2000x3000 pxeli :shock: :shock: Może coś żle w konfiguracji programu mam-ale pewnie raczej on "widzi" tylko jeden rodzaj pikseli... Podobno w HU Fuji jest możliwość "dodawania oddziaływania" pikseli? Może w Lightroomie też-w końcu to "cyfrowa ciemnia" ma być :wink:
Napisze może ktoś więcej w tem temacie???

ps.s7raw też mi się podoba- ale ja w zasadzie na jpg działam, rozeznanie więc słabe...
Rozdzielczość aparatu Fuji S3 pro wynosi 3024x2016 pikseli ( w PS CS2 3043x2036) i tyle powinien pokazywac program graficzny. W opcjach programów - zarówno firmowego HU HS-V2 jak i S7raw , Photoshopa CS2 czy Lightrooma jest mozliwość ustawienia innych rozdzielczości , przy czym np PS CS2 rozdzielczość wlaściwa czyli 3043x2036 nie jest dodatkowo oznaczana, rozdzielczość 4256x2848 oznaczana jest dodatkowo gwiazdką jako "polecaną" przez producenta , pozostałe oznaczane sa znakami + lub -.
Photoshop CS2 uwzględnia obydwa rodzaje pikseli, ale robi to według algorytmów programistów firmy Adobe, czesto nawet lepiej niż domyślne ustawienia programu HU HS-V2.

fotomarek_k
06-09-2006, 19:50
Smurf-dzięki za info...Zaraz będe męczył Lightrooma by te ustawienia odszukać- chyba że podpowiesz :lol: :lol: Na Photoshopa CS2 niestety mnie nie stać :cry: :cry:

Pozdrawiam

Smurf
06-09-2006, 20:57
fotomarek k, otwierasz okno file/export , zaznaczasz okienko "constrain size" i wpisujesz odpowiedni rozmiar zdjęcia (w zasadzie wystarczy w obu okienkach rozmiaru wpisać wymiar dłuższego boku kadru).

fotomarek_k
06-09-2006, 22:26
No tak- ustawiłem 8000 na dłuższym boku i też "zadziałało" :lol:

Ale nie o interpolowanie w programie graficznym mi szło...Efekt uzyskiwany z S7raw zdaje się ciekawszy... Bez zadanej interpolacji Lightroom tworzy mi z rawa pliki 2036x3043, gubiąc gdzieś z rozdzielczości to co kamera "daje w standardzie"...

Smurf
06-09-2006, 23:02
No tak- ustawiłem 8000 na dłuższym boku i też "zadziałało" :lol:

Ale nie o interpolowanie w programie graficznym mi szło...Efekt uzyskiwany z S7raw zdaje się ciekawszy... Bez zadanej interpolacji Lightroom tworzy mi z rawa pliki 2036x3043, gubiąc gdzieś z rozdzielczości to co kamera "daje w standardzie"...
Rozdzielczość 4256x2848 jest w S3pro niestety interpolowana - aparat ma matryce 6,3 mln - 3024x2016 pikseli. Lightroom nic tu nie gubi. S7raw czy HU HS-V2 rownież dokonuja interpolacji, aby uzyskać rozdzielczość 4256x2848 pikseli.
"Ukośny" uklad pikseli na matrycy pozwala na bardzo dobrą interpolację do rozdzielczości dwukrotnie wyższej od prawdziwej.

fotomarek_k
07-09-2006, 00:21
WŁAŚNIE-tę interpolację z kamery oceniam wyżej, niż z programów graficznych...
choć dostrzegam ŁATWOŚĆ interpolowania zdjęć z Fuji ...

anwas
07-09-2006, 06:29
Systemy operacyjne Windows, programy Microsoft Office, Nero itd. rowniez do niektorych wyrobów dodawane są za darmo. Czy wobec tego ich nielegalne kopiowanie to takze nie jest piractwo.
Niedźwiedź, wstydź sie takie rzeczy pisać.



Robimy ankietę.Czy jest ktoś kto nigdy nie skopiował żadnego programu bądz płyty audio???Tylko z ręką na sercu.Smurf-Ty jako pierwszy :D


Rozumiem , że już odinstalowałeś i wyrzuciłeś. :wink: :lol:

BARDZO DOBRE :D :D :D

Niedzwiedz
07-09-2006, 09:46
moje uzywanie HU jest zapewne nie grozne , wiem ze nie moralne ale nie szkodliwe jak bym zarabial na fotografii natychmiast bym kupil , ale nie zarabiam a fuji nie dalo alternatywy do rawow dla amatorow :(
(chyba ze flaszka za zdjecia slubne to juz zarobek )

[ Dodano: Czw Wrz 07, 2006 10:47 am ]
anwas, ja zaczynalem na PC jak nie bylo gdzie dyskietek kupic wiec rozumiesz jestem grzesznikiem komputerowym od urodzenia :(

anwas
07-09-2006, 10:14
anwas, ja zaczynalem na PC jak nie bylo gdzie dyskietek kupic wiec rozumiesz jestem grzesznikiem komputerowym od urodzenia :(

Oby tylko komputerowym... :mrgreen:

Smurf
07-09-2006, 20:49
moje uzywanie HU jest zapewne nie grozne , wiem ze nie moralne ale nie szkodliwe jak bym zarabial na fotografii natychmiast bym kupil , ale nie zarabiam a fuji nie dalo alternatywy do rawow dla amatorow
Alternatywa jest - Fuji FinePixViewer (co prawda bez dodatkowych opcji - ustawienia proponowane przez aparat, ale potem tiffa mozna swobodnie obrabiać) lub s7raw