PDA

Zobacz pełną wersję : Co powinienem poprawić?



ziellonny
31-03-2009, 21:45
Witam. Jak w temacie. Podczas spaceru przy dość silnym słońcu obniżyłem iso do 100-200. Zdjęcia robiłem w trybie ustawienia przesłony - aparat sam dobierał czas. Wszystkie zdjęcia wyszły za jasne i przepalone. Czy przy większym słońcu aparat nie radzi sobie w tym trybie z robieniem zdjęć?



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.drewnodom.republika.pl/zdjecia/spacer1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.drewnodom.republika.pl/zdjecia/spacer2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.drewnodom.republika.pl/zdjecia/spacer3.jpg)

velaskez
31-03-2009, 22:18
To raczej wina trybu pomiaru światła jaki wybrałeś. Co to było?

ziellonny
31-03-2009, 22:45
Hmmm na to nie wpadłem - pomiar światła ustawiony na "pomiar matrycowy" - czyli z ustawieniem na neutralny efekt zdjęcia.

velaskez
31-03-2009, 22:53
No bo przepał na dwójce był nieunikniony, bo dzieciaki w cieniu a niebo jasne. A reszta też masz cień i słońce, ciężkie warunki. Można by wywołać NEFa z różnymi ustawieniami i pobawić się w HDR, albo używać S5pro bo to aparat z rozpiętością tonalną co by to złapała:)

ziellonny
31-03-2009, 23:01
Bardzo dziękuję za podpowiedź, dużo jeszcze spacerów mnie czeka ... ;-)