Sculptoris
31-03-2009, 18:58
Witam bracia i siostry! Jesteście moją ostatnią deską ratunku. W czym rzecz...
W tym, że kiedyś fotografowałem makro Canonem A95. Zmontowałem sobie z kartonika dyfuzorek do lampy wbudowanej... chociaż to za duże słowo. Była to zwykła przedłużka światła błyskowego. Efekty dla mnie bardzo satysfakcjonujące.
Problem pojawił się w momencie zakupu D80 z Tamronem 90mm. Zestaw uzbroiłem dodatkowo w SB-800. Pomyślałem, że będzie dużo łatwiej opanować światło - pomyliłem się. Mam z tym tak duży problem, że w ostatnim roku nie ustrzeliłem żadnego robala. Zaczyna się kolejny sezon i nie chcę aby skończyło się podobnie.
Szukam na necie patentów na wykorzystanie podobnego zestawu, ale to co znajduję to dyfuzory na lampy wbudowane. Jak powinienem się do tego zabrać z tym co mam? Palnik mam dużo wyżej. Jeśli błysnę bezpośrednio albo z mydelniczką to światło jest zbyt rozproszone. Wolałbym coś bardziej ukierunkowanego tak aby nie trzeba było walić z pełną mocą. Próbowałem zbudować dyfuzor podobny do poprzedniego - kartonowy, ale okazał się zbyt ciężki i nieporęczny. Macie jakieś linki gdzie można zobaczyć praktyczne "wynalazki"? A może sami z czegoś takiego korzystacie i możecie coś podpowiedzieć w tym temacie?
W tym, że kiedyś fotografowałem makro Canonem A95. Zmontowałem sobie z kartonika dyfuzorek do lampy wbudowanej... chociaż to za duże słowo. Była to zwykła przedłużka światła błyskowego. Efekty dla mnie bardzo satysfakcjonujące.
Problem pojawił się w momencie zakupu D80 z Tamronem 90mm. Zestaw uzbroiłem dodatkowo w SB-800. Pomyślałem, że będzie dużo łatwiej opanować światło - pomyliłem się. Mam z tym tak duży problem, że w ostatnim roku nie ustrzeliłem żadnego robala. Zaczyna się kolejny sezon i nie chcę aby skończyło się podobnie.
Szukam na necie patentów na wykorzystanie podobnego zestawu, ale to co znajduję to dyfuzory na lampy wbudowane. Jak powinienem się do tego zabrać z tym co mam? Palnik mam dużo wyżej. Jeśli błysnę bezpośrednio albo z mydelniczką to światło jest zbyt rozproszone. Wolałbym coś bardziej ukierunkowanego tak aby nie trzeba było walić z pełną mocą. Próbowałem zbudować dyfuzor podobny do poprzedniego - kartonowy, ale okazał się zbyt ciężki i nieporęczny. Macie jakieś linki gdzie można zobaczyć praktyczne "wynalazki"? A może sami z czegoś takiego korzystacie i możecie coś podpowiedzieć w tym temacie?