PDA

Zobacz pełną wersję : [ Makro ] kilka strzalow z 105 VR



ranbir kapoor
30-08-2006, 19:06
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Dark
30-08-2006, 19:59
Hmmm... jak dla mnie to czasami za mała GO. Zwłaszcza ważka i ta pszczoła na 1.
Bardzo podoba mi się kolorystyka zdjęć... takie "miękkie" barwy.

<| MICHAŁ |>
30-08-2006, 23:38
takie miekkie, bo robione w oswietleniu naturalnym. zero lampy :)
generalnie zdjecia slabe - nie bede ukrywac - sprawiaja wrazenie zupelnie przypadkowych. nie trafiona GO, kadry tez lekko nijakie...

maroo
31-08-2006, 00:00
Ale musicie przyznać, że żadna lampa nie jest w stanie zastąpić słońca.

meliszipak
31-08-2006, 00:13
:shock: SSSuuper.


Kolory piękne i rozmycie. Żyleta.

Robione z vr? jakie czasy?

bombel
31-08-2006, 01:24
Mnie powala 3 i 4. Bardzo fajne. Szczere gratulacje!

MzMarcin
31-08-2006, 01:37
Ułaaaaaaaaaaaaaaaa szkło pierwsza klasa... ostatnię zdjęcie jest ołkej

MzMarcin
31-08-2006, 01:37
Ułaaaaaaaaaaaaaaaa szkło pierwsza klasa... ostatnię zdjęcie jest ołkej

pawl_s
31-08-2006, 12:02
3 mi sie podoba najbardziej, bo pszczola w calosci ostra Ci wyszla. 1 i 4 za kolory, miodnosc 100%.

<| MICHAŁ |>
31-08-2006, 12:35
zdjecie nie sklada sie jedynie z ostrosci i niostrosci a jest skladowa wielu czynnikow. co z tego ze pszczola jest ostra, jesli siedzi na przepalonym kwiecie, a za nia w tle jest kontur drugiego kwiatu, ktory tworzy mocna plame, ktora zupelnie rozprasza kompozycje zdjecia

Niedzwiedz
31-08-2006, 14:04
niesamowite !

jurgen
31-08-2006, 18:22
fakt, zacne szkiełko, kolorki b ladne
nabyłem to szkło i rekalmuję, mam paprocha pod tylną soczewą wychodzi już na f8
martwi nie jednak af
coś za bardzo bezwłądny jest, jak ustawi ostrość, to potrafi trzymać, mimo dużego kontrastu sceny po zmianie kadru
egzemplarz, czy tak maja
sorki za off
1 mi się podoba, szkoda tylko, że od du... strony
pozdrawiam

[ Dodano: Czw 31 Sie, 2006 ]
oczywiście mówie o działaniu z d2oo

romanescou
31-08-2006, 21:16
Super.
Bardzo super.

NiseriN
31-08-2006, 21:29
Na 1 widać możliwości tego szkiełka. Niesamowita plastyczność

rafau
01-09-2006, 19:34
fantastyczne zdjęcia, szczerze gratuluję!
jedyneczka mnie całkowicie powaliła... i jak nie kochać tego szkiełka :)

PiotrB.
02-09-2006, 06:19
zdjecie nie sklada sie jedynie z ostrosci i niostrosci a jest skladowa wielu czynnikow. co z tego ze pszczola jest ostra, jesli siedzi na przepalonym kwiecie, a za nia w tle jest kontur drugiego kwiatu, ktory tworzy mocna plame, ktora zupelnie rozprasza kompozycje zdjecia

No masz racje, modelka pszczolka byla niegrzeczna, nie ustawila sie tak jak trzeba :shock: Czy Ty robiles zdjecia owadow? Nie zawsze jest czas, zeby ustawic kadr, itd. . Chcialbym zobaczyc, jak Ty bys to zrobil.

A przy okazji, zdjecia fajne, niezly refleks w lapaniu kadrow. Gratulacje :D :D

<| MICHAŁ |>
02-09-2006, 07:19
No masz racje, modelka pszczolka byla niegrzeczna, nie ustawila sie tak jak trzeba :shock: Czy Ty robiles zdjecia owadow? Nie zawsze jest czas, zeby ustawic kadr, itd. . Chcialbym zobaczyc, jak Ty bys to zrobil.

Jesli chcesz zobaczyc, to z laski swojej pofatyguj sie i przeszukaj formum. Jesli pisze to wem o czym....

PiotrB.
02-09-2006, 07:54
No coz, chcialem zobaczyc Twoje zdjecia, ale skasowales na plfoto. Wiec podaj z laski swojej, jakis link, na ktorym zobacze TWOJE zdjecia. Rozumiem,ze sa lepsze zdjecia,ale kolega Mariobigamista, nie jest zawodowcem, a zawodowcom tez sie zdarzaja wpadki. Ja poprostu komentuje Twoje zdanie, masz prawo nie zgadzac sie z tym, ale nie obruszaj sie od razu.Jesli wiesz jak to zrobic lepiej, to poprostu pokaz jak? Ok? :D

jurgen
02-09-2006, 08:24
cholera :D
Mike nie musi robic lepszych zdjęć, aby skomentować jakąs fotę,
a komentarz jest trafny w 100%.


pozdrawiam

<| MICHAŁ |>
02-09-2006, 08:25
No coz, chcialem zobaczyc Twoje zdjecia, ale skasowales na plfoto. Wiec podaj z laski swojej, jakis link, na ktorym zobacze TWOJE zdjecia. Rozumiem,ze sa lepsze zdjecia,ale kolega Mariobigamista, nie jest zawodowcem, a zawodowcom tez sie zdarzaja wpadki. Ja poprostu komentuje Twoje zdanie, masz prawo nie zgadzac sie z tym, ale nie obruszaj sie od razu.Jesli wiesz jak to zrobic lepiej, to poprostu pokaz jak? Ok? :D

Ja nie jestem zawodowcem - nie bylem i prawdopodobnie nie bede.
Jezeli chcesz, to prosze bardzo - oto link (http://community.webshots.com/user/Mikie_001_Macro)

Zdjecia wrzucone bardzo dawno temu. Od dluzszego czasu nie zrobilem ani jednego zdjecia macro.

Nie obruszam sie rowniez, tyle tylko, ze ta dyskusja poszla na niewlasciwe tory. Ja swoje zdanie o zdjeciach wyrazilem na samym poczatku, natomiast dyskusja zboczyla na tor sprzetowy i zdjecia rozpatrywane sa pod katem VRki.

jurgen
02-09-2006, 08:44
MIke zdjecie nie powalają, więc co w tym złego, że zrobił się mały ot :)

<| MICHAŁ |>
02-09-2006, 15:41
Jurgen, ale mi nie chodzi o to, ze w watkach pojawiaja sie infirmcje offtopic.

Problem tkwi w tym, ze jesli juz postanowilem poswiecic swoj czas i pisze cos pod zjeciem - cos konstruktywnego, a nie slodkie piedzenie pod tytulem "********e", i nagle do konwersjacji wlacza sie ktos, kto kaze mi udowadniac, ze nie jestem wielbladem, to mi sie po prostu tu nie chce wracac :twisted:
Nic nikomu do tego jak dlugo zdjecia robie, jakie mam w tym doswiadczenie i czym te zdjecia robie. Mam prawo sie wypowiedziec? Mam, bo jest to forum otwarte i dopoki mnie ktos nie zbanuje to bede to robil - bede pisal pod kazdym gownianym zdjeciem, ze jest gowniane, a pod kazdym swietnym ze jest swietne, ale z kazdym razem uzasadnie dlaczego tak jest, bo tylko wtedy jest to pelna krytyka z ktorej autor moze wyciagnac wnioski, a na ich podstawie sie uczyc.

Antoni Bednarczyk
02-09-2006, 16:02
Miałem to szkiełko i wcale się nim nie zachwyciłem, ma swoje wady i zalety.
Myślę, że lepsze do tych tematów jest N 200/4 i własnie do tego się przymierzam :wink:

Pozdrawiam

ALF
02-09-2006, 18:59
Mikie_001, widzę, że odcięcie od makro spowodowało u ciebie jakąś niezdrową nerwowość :twisted: :wink: - zapiszę ci lekarstwo - kup 105 VR :lol: :lol: :lol:

ranbir kapoor
02-09-2006, 21:18
do Mikie001

to czy kadr i ostrosc jest zamierzona to ja wiem lepie,ja robilem fotki i ja wiem jaki chcialem osiagnac efekt. przejzalem twoje fotki i twoje komerntarze do innych zdjec,generalnei krytykujszesz a sam robisz zdjecie klasyczne typu - zlapmy muche i zrobmy zblizenie na oczy,czesc twoich zdjec jest dobra czesc bardoz slaba,mankamenty ktore wytykasz innych odnosza sie rownie dorze do twoich zdjec
a ja odnosze sie do makro zupelnie inaczej, mala glebia, duza plastycznosc

<| MICHAŁ |>
03-09-2006, 08:12
do Mikie001

to czy kadr i ostrosc jest zamierzona to ja wiem lepie,ja robilem fotki i ja wiem jaki chcialem osiagnac efekt. przejzalem twoje fotki i twoje komerntarze do innych zdjec,generalnei krytykujszesz a sam robisz zdjecie klasyczne typu - zlapmy muche i zrobmy zblizenie na oczy,czesc twoich zdjec jest dobra czesc bardoz slaba,mankamenty ktore wytykasz innych odnosza sie rownie dorze do twoich zdjec
a ja odnosze sie do makro zupelnie inaczej, mala glebia, duza plastycznosc

oczywiscie
bez odbioru
:mrgreen:

kwasik
03-09-2006, 10:58
szkiełko klasa. zdjatka sympatyczne- plastyczne i miękkie, fajne kolorki, co do techniki sie nie wypowiem. bo sie nie znam :P

PiotrB.
03-09-2006, 14:50
do Mikie001

to czy kadr i ostrosc jest zamierzona to ja wiem lepie,ja robilem fotki i ja wiem jaki chcialem osiagnac efekt. przejzalem twoje fotki i twoje komerntarze do innych zdjec,generalnei krytykujszesz a sam robisz zdjecie klasyczne typu - zlapmy muche i zrobmy zblizenie na oczy,czesc twoich zdjec jest dobra czesc bardoz slaba,mankamenty ktore wytykasz innych odnosza sie rownie dorze do twoich zdjec
a ja odnosze sie do makro zupelnie inaczej, mala glebia, duza plastycznosc

Wlasnie zamierzalem napisac do Mikie-go na ten temat. Poruszyles sedno sprawy, Mikie krytykuje, ale sam tez popelnia bledy, robi na jedno kopyto.Mikie jesli juz krytykujesz, to wytykaj konkretnie bledy i napisz jak to zrobic, a nie ogolnie`` slabe zdjecie, kiepski kadr, itp.`` Mikie przejrzalem Twoje zdjecia, masz rzeczywiscie niektore rewelacyjne, ale niektore do d... . Tak ze powtorze jeszcze raz, nie obrazaj sie jak ktos Ciebie krytykuje, przyjmij to z pokora, ja tez przyjmuje krytyke z pokora. Nauczylo mnie zycie. Mieszkam w Japonii, tam dostalem najwieksza lekcje zycia. Wierz mi, nie bylo latwo, ale trzeba czasem zejsc z tonu, nikt Ci nie zyczy zle, wydaje mi sie ze kazdy chce pomoc. Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow.

ALF
03-09-2006, 15:11
panowie!...weźcie na wstrzymanie, jeśli zobaczę jeszcze choć jedną wycieczką osobistą, pozamiatam totalnie wątek!

Piterspl
04-09-2006, 13:40
dla mnie super ...

bokeh dobry ... ale wydaje mi sie ze Sigma 70-200 2.8 ma lepszy (ale oczywiscie nie do makro) ... zaczynam rozgladac sie za szkielkiem do makro

mcc
06-09-2006, 09:20
No a ja myslalem ze moj 995 ma dobre macro :cry: Dla mnie max to 3-cie zdjecie. 2-gie powala (oczywiscie w znaczeniu skali odwzorowania, bo GO w 1 i 3 znacznie do poprawienia)