PDA

Zobacz pełną wersję : [Wyzwanie] Pink Floyd



elix
30-03-2009, 19:51
Chodzi mi ten temat już po głowie jakiś czas i teraz chyba najlepszy moment żeby wreszcie go urzeczywistnić. Mam nadzieję, że kolega p e t e r się nie wyłamie, i znajdą się także inni chętni, którym twórczość ekipy Gilmoura nie jest obca. Tak więc...

Niniejszym zapraszam do udziału w bitwie pt.:



Niniejszym zapraszam do udziału w bitwie pt.:

***

Pink Floyd
-
interpretacja dowolnego utworu


***





Warunki zabawy:

1. Można przysłać jedną prace na tę edycję.
2. Praca nie może mięć więcej, niż 700 px na dłuższym boku i do 300kB objętości.
3. Adres do wysyłki: pojedynki@gmail.com
4. Jeśli to możliwe, wpisujcie w temacie maila informację: Pojedynek Pink Floyd
5. Zdjęcie proszę oznaczyć nickiem, najlepiej w nazwie pliku.
6. Nie można korzystać z "szuflady"
7. W zabawie biorą udział zdjęcia niepublikowane dotychczas na forum.
8. Technika dowolna.
9. Czas nadsyłania prac upływa 4 maja 2009 o godzinie 18:00.




Lista uczestników (max 14 osób, ilość sugerowana ;) )

pogrubione = zdjęcie otrzymałem

1. elix
2. p e t e r
3. malasana
4. BurkinaFaso
5. Beleg
6. blazeje
7. velaskez
8. Guancho
9. wingeo
10. Zbigniew
11. coroner
12. osmax
13. Karl Johansson
14. plastus

15. asmo71
16. ozzy
17. Mavierk
18. romano
19. flyski
20. Nikonozaur



--

p e t e r
30-03-2009, 19:55
a jakże mógłbym! świetny pomysł Wojtek :)

jako że ideał już powstał (poniżej), trzeba będzie wymyślić coś nowego.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/03/477009717_6fbf18210b-1.jpg
źródło (http://farm1.static.flickr.com/204/477009717_6fbf18210b.jpg)

malasana
30-03-2009, 20:13
Hmm, jako zagorzaly zwolennik Tworczosci PF chetnie wzialbym udzial w tej zabawie, ale termin musialby byc dosyc odlegly, nie wczesniej niz polowa maja. Co Wy na to?

Burkinafaso
30-03-2009, 20:21
WOW!!! :shock:
Co prawda myślałem, że jeszcze dłuuuuuuugo nie stanę do takich zapasów, bo gdzie mi tam do innych, ale temat tak chwalebny, że zgłaszam się w ciemno. Cuś sie wymyśli...;-)
Co do terminu - niech się dzieje wola nieba...

Beleg
30-03-2009, 20:35
proszę o dopisanie do listy :) świetny temat...

blazeje
30-03-2009, 21:15
Tema rzeczywiście świetny. Już zaczynam kombinować. Ale muszę mieć trochę czasu. Jestem też za dość odległym terminem.

velaskez
30-03-2009, 21:24
elix dużo na raz, z grubej rury jedziesz, ale się piszę bo PF uwielbiam;)
Zdjęciom proponuję dać tytuły utworów PF, tylko podawajcie album, co wy na to?

elix
30-03-2009, 21:49
OK - zaktualizowałem listę i cieszę się, że temat Wam się spodobał. Termin może być odległy, ale nie za bardzo. Ja proponuję najdalej do końca kwietnia (30-tego) tak żeby jeszcze głosowanie uruchomić przed majowym weekendem. Ewentualnie termin zaraz po weekendzie czyli do 4 maja.

velaskez - dużo nie dużo - to dopiero pierwsze - tamto drugie poczeka na Dominika. A z tytułami masz rację - tak właśnie to sobie wyobrażałem :)

p e t e r - nie widziałem tego zdjęcia wcześniej :)

p e t e r
30-03-2009, 21:55
p e t e r - nie widziałem tego zdjęcia wcześniej :)

nic dziwnego. zaraz po tym, jak umieściłeś ogłoszenie, skrzyknąłem kilka koleżanek, kazałem się rozebrać i usiąść na krawędzi mojego domowego basenu. nie protestowały, kiedy naciskałem migawkę.

elix
30-03-2009, 22:03
nic dziwnego. zaraz po tym, jak umieściłeś ogłoszenie, skrzyknąłem kilka koleżanek, kazałem się rozebrać i usiąść na krawędzi mojego domowego basenu. nie protestowały, kiedy naciskałem migawkę.

:D:D:D No to chyba muszę cię kiedyś odwiedzić w tym Krakowie skoro masz takie... baseny;) [KONIEC OT]

malasana
30-03-2009, 22:11
Prosilbym o termin 4 maja, jesli nie macie nic przeciwko. Juz sie ciesze na ta bitwe:)
Aha, z tytulami tez tak to widzialem:) Ciekawe czy sie cos powtorzy:)

Guancho
30-03-2009, 22:12
Ja się bardzo chętnie zapiszę! Temat świetny, a jakże! Nawet już mam pewien pomysł ;)

Myślę że termin do 30 kwietnia będzie ok!
Pzdr! Maciek.

p e t e r
30-03-2009, 22:12
:D:D:D No to chyba muszę cię kiedyś odwiedzić w tym Krakowie skoro masz takie... baseny;) [KONIEC OT]

oczywiście zapraszam! co do terminu, też wydaje mi się, że konieć kwietnia-pletnia będzie najodpowiedniejszy. będzie dość dużo czasu, żeby trochę popalić i atmosferze oparów wynaleźć oryginalne pomysły, ale znowu nie tak dużo, żeby przeciągać to w nieskończoność. pamiętajmy też, że głosowanie trochę potrwa (nie wiem, jak długie je planujesz).

jaś
30-03-2009, 22:14
wow jestem pod wrażeniem :) tematu - po prostu świetny

wingeo
30-03-2009, 22:15
Coś innego, ..... więc chętnie spróbuję.
Może być do końca kwietnia.
Pozdrawiam.

elix
30-03-2009, 22:17
wow jestem pod wrażeniem :) tematu - po prostu świetny

Czy mam rozumieć, że mam cię dopisać do listy?

kroolik
30-03-2009, 22:18
floydzi to moja pasja ale chyba talentu na razie malo aby wciac w tym udział :)

elix
30-03-2009, 22:20
Ze względu na duże zainteresowanie zwiększyłem liczbę uczestników do max 10 i na tym koniec.

kroolik - ja myślę, że talentu to ty masz całkiem sporo ;)

Zbigniew
30-03-2009, 22:20
Proszę o dopisanie. Jestem za terminem do połowy maja, ale się dostosuję.

Mam wrażenie, że dam d..py i nie zdążę, ale niech to będzie wyzwanie również dla mnie samego. Jak coś, to usunie mi się konto.




tGyfqoESy-M

sea21
30-03-2009, 22:26
Proszę o dopisanie. Jestem za terminem do połowy maja, ale się dostosuję.

Mam wrażenie, że dam d..py i nie zdążę, ale niech to będzie wyzwanie również dla mnie samego. Jak coś, to usunie mi się konto.







No już myślałem że się nie pojawisz :mrgreen: Ja się narazie zastanawiam ;)

elix
30-03-2009, 22:26
niech to będzie wyzwanie również dla mnie samego.

:) Nie martw się Zbyszku - ja tak samo to traktuję - jak już pisałem temat chodził mi po głowie, ale nie miałem odwagi go zapodać wcześniej.

W ten sposób lista zamknięta.

Termin ustalmy w takim razie na 4 maja - w razie gdyby ktoś chciał wykorzystać długi weekend i tzw. rzutem na taśmę stworzyć arcydzieło życia :)

malasana
30-03-2009, 22:29
W tym pojedynku, jak chyba w niewielu, bedzie sie liczyc pomysl. Oj, bedzie sie dzialo:)

Zbigniew
30-03-2009, 22:33
elix - a może zostaw jeszcze miejsce na 2-3 osoby, bo widzę, że chętnych nie brakuje ? Hmm ?

PS.: Ja pomysł już mam :-D Gorzej pewnie będzie z wykonaniem :twisted:

malasana
30-03-2009, 22:38
Fajnie, sila rzeczy bedzie okazja wrocic do muzyki, ktorej od dluzszego czasu nie sluchalem...

elix
30-03-2009, 22:38
elix - a może zostaw jeszcze miejsce na 2-3 osoby, bo widzę, że chętnych nie brakuje ? Hmm ?


No skoro zielony tak sugeruje ;P

A tak poważnie to jeśli o mnie chodzi to czym więcej uczestników tym lepiej bo wątek jest ciekawszy i więcej ludzi jest zaangażowanych.

W takim razie lista uczestników liczy max 14 miejsc - dokładnie tyle ile było studyjnych albumów Floydów :)

Zbigniew
30-03-2009, 22:43
Zielony tylko grzecznie sugeruje, nic nie narzuca. Wszak zielony to uniżony sługa niebieskich.

Prawdę jednak mówiąc - im więcej, tym ciekawiej. Temat jest przedni. Brawo.

Beleg
30-03-2009, 22:52
pytanie mi się nasunęlo podczas myslenia nad pomyslem... może być interpretacja 2-óch utworów na jednej fotce??

elix
30-03-2009, 22:54
pytanie mi się nasunęlo podczas myslenia nad pomyslem... może być interpretacja 2-óch utworów na jednej fotce??

Jeśli nikt nie zgłosi sprzeciwu to ja też nie mam nic przeciwko. Jeśli taki masz koncept to ja chętnie to zobaczę :)

coroner
30-03-2009, 22:57
Można się jeszcze dopisać ?? Jeśli tak to poproszę :)

osmax
30-03-2009, 23:36
Ja też bardzo proszę.

p e t e r
30-03-2009, 23:37
Mam wrażenie, że dam d..py i nie zdążę, ale niech to będzie wyzwanie również dla mnie samego. Jak coś, to usunie mi się konto.



dlatego czuj się zmotywowany Zbyszku.

co do Comfortably Numb, żeby było konkurencyjnie, poniżej w wykonaniu Watersa. A raczej częściowo jego, bo powód, dla którego to wstawiam, nazywa się Doyle Bramhall II (drugi) (http://en.wikipedia.org/wiki/Doyle_Bramhall_II). Nie dość, że ma śmieszne loki i klawy amulet wystający spod rozpiętej koszuli, to jeszcze jest leworęczny, ale struny ma założone jak w gitarze dla praworęcznego gitarzysty.

W mojej opinii najlepsza wersja tego arcydzieła jest udziałem Gilmoura, a dzieje się podczas koncertu w Stoczni Gdańskiej. Podczas finałowej solówki za każdym razem przechodzą mnie ciarki.



invo5D6SuBQ

Zbigniew
30-03-2009, 23:38
Zasadniczo temat brzmi "interpretacja utworu", ale po mojemu rozumiem go jako "zdjęcie inspirowane utworem Pink Floyd". Mogę tak rozumieć ?

peter - ********a wersja. Rozkłada mnie. Takiego czegoś potrzebowałem tego wieczoru.

p e t e r
30-03-2009, 23:49
bo dostaniesz warna! jak można pisać posta pod postem. i to moderator...



:)

kiedy pierwszy raz obejrzałem wersję Rogera, nie mogłem się przestać śmiać.

za to mam do niego żal, że był głównym autorem płyty Animals. przez to Gilmour nie gra tego materiału na żywo, a dałbym wszystko, żeby usłyszeć dziś Dogs czy Pigs.

elix
30-03-2009, 23:59
bo dostaniesz warna! jak można pisać posta pod postem. i to moderator...


I do tego jeszcze te niecenzuralne słowa ! :) Proszę sobie natychmiast dać warna :twisted: [Połączyłem]


A co do wersji "Comfortably Numb" to ja chyba też na pierwszym miejscu stawiam tą ze stoczni. Choć jeśli chodzi o solówki i ciarki to ja w przypadku tego akurat koncertu mam tak z "On an Island".

EDIT: A jeszcze apropos tej interpretacji wyzwania to generalnie jak najbardziej interpretacja/inspiracja, ale fajnie będzie jeśli każdy do swojego przesłanego zdjęcia poda tytuł utworu.

Karl Johansson
31-03-2009, 00:19
Ja MOŻE się wyrobię;]
mówią, że do trzech razy sztuka ;]

velaskez
31-03-2009, 00:43
bo dostaniesz warna! jak można pisać posta pod postem. i to moderator...



:)

kiedy pierwszy raz obejrzałem wersję Rogera, nie mogłem się przestać śmiać.

za to mam do niego żal, że był głównym autorem płyty Animals. przez to Gilmour nie gra tego materiału na żywo, a dałbym wszystko, żeby usłyszeć dziś Dogs czy Pigs.

A tam ja pamiętam Zbysia jako zwykłego żółtego użytkownika:-P

plastus
31-03-2009, 01:18
Właśnie zauważyłem temat, nawet nie czytałem postów, więc nie wiem czy są wolne miejsca, ale proszę, błagam, dopiszcie :D
No co jak co ale tego ominąć nie mogę.

Takowięc kolejny floydowy gniot dla Was :)

Mavierk
31-03-2009, 01:21
I ja mam patent na fotkę... ale nie mam jak jej zrealizować.

A pomysł pierwsza klasa ;)

zaqer
31-03-2009, 15:21
Genialny pomysł, już się nie moge doczekać pojedynku!

coroner
31-03-2009, 21:32
EDIT: A jeszcze apropos tej interpretacji wyzwania to generalnie jak najbardziej interpretacja/inspiracja, ale fajnie będzie jeśli każdy do swojego przesłanego zdjęcia poda tytuł utworu.

Chyba, że ktoś zrobi zdjęcie ściany ;)

Zbigniew
31-03-2009, 21:36
Kompletnie do kitu. Wczoraj wieczorem miałem pomysł, przez który nie mogłem zasnąć, a jak już rano wstałem, stwierdziłem, że mam jeszcze inny pomysł, który w sumie też nie wiem jak zrealizować. Jednak Pink Floyd to magicy :D

Burkinafaso
31-03-2009, 21:42
Kompletnie do kitu. Wczoraj wieczorem miałem pomysł, przez który nie mogłem zasnąć, a jak już rano wstałem, stwierdziłem, że mam jeszcze inny pomysł, który w sumie też nie wiem jak zrealizować. Jednak Pink Floyd to magicy :D
Kurna chata, też tak mam - chyba jednak im dłuższy termin, tym... gorzej. W tym przypadku spontan byłby jednak bardzie wskazany...

velaskez
31-03-2009, 21:45
Chyba, że ktoś zrobi zdjęcie ściany ;)

Bądźmy kreatywni:-P

p e t e r
31-03-2009, 21:46
Chyba, że ktoś zrobi zdjęcie ściany ;)

tylko bez podpowiedzi!


Kompletnie do kitu. Wczoraj wieczorem miałem pomysł, przez który nie mogłem zasnąć, a jak już rano wstałem, stwierdziłem, że mam jeszcze inny pomysł, który w sumie też nie wiem jak zrealizować. Jednak Pink Floyd to magicy :D


Kurna chata, też tak mam - chyba jednak im dłuższy termin, tym... gorzej. W tym przypadku spontan byłby jednak bardzie wskazany...

nie łamać mi się tu. po prostu włóżcie płytę do odtwarzacza, posłuchajcie, a będzie dobrze.

Zbigniew
31-03-2009, 21:47
Proponuję ustalić - kto zrobi zdjęcie ściany lub młotka - ma odrazu dyskwalifikację, a ode mnie w bonusie tygodniowego bana :D

Burkinafaso
31-03-2009, 21:47
Bądźmy kreatywni:-P
... i na ten przykład zróbmy ciemną stronę Księżyca...:mrgreen:

elix
31-03-2009, 21:48
Kompletnie do kitu. Wczoraj wieczorem miałem pomysł, przez który nie mogłem zasnąć, a jak już rano wstałem, stwierdziłem, że mam jeszcze inny pomysł, który w sumie też nie wiem jak zrealizować. Jednak Pink Floyd to magicy :D

:D Ja na razie nie mam kompletnie pojęcia co zrobię - jak zacząłem o tym myśleć to doszedłem do wniosku, że ciężko mi będzie przelać na matrycę to co mi się w głowie roi podczas słuchania Floydów :)

velaskez
31-03-2009, 21:48
Zbyszek, dorzuć do listy zdjęcia zegarków:D

p e t e r
31-03-2009, 21:48
Proponuję ustalić - kto zrobi zdjęcie ściany lub młotka - ma odrazu dyskwalifikację, a ode mnie w bonusie tygodniowego bana :D

więc ustalmy, że nie tytuł płyty, a piosenki będzie inspiracją dla naszych zdjęć.

Burkinafaso
31-03-2009, 21:53
więc ustalmy, że nie tytuł płyty, a piosenki będzie inspiracją dla naszych zdjęć.
...a może ogólnie klimat PF... nic dosłownego... kto ma minimalne pojęcie, będzie wiedział w czym rzecz.

velaskez
31-03-2009, 21:53
więc ustalmy, że nie tytuł płyty, a piosenki będzie inspiracją dla naszych zdjęć.

ale płytę podajemy bo na różnych te same piosenki a różne wykonania

elix
31-03-2009, 21:57
ale płytę podajemy bo na różnych te same piosenki a różne wykonania

To ty zamierzasz aż tak głęboko to interpretować, że różnica między jednym a drugim wykonaniem będzie widoczna ? :)

p e t e r
31-03-2009, 22:00
...a może ogólnie klimat PF... nic dosłownego... kto ma minimalne pojęcie, będzie wiedział w czym rzecz.

nie ma ograniczeń dla naszej wyobraźni. chodzi tylko o to, żeby nie pojawiły się zdjęcia gołej ściany czy xiężyca w nowiu na długiej ogniskowej. musimy wykazać się inwencją.


ale płytę podajemy bo na różnych te same piosenki a różne wykonania

no tak. tytułem mojego zdjęcia będzie tytuł piosenki. a nazwa płyty dla informacji.

velaskez
31-03-2009, 22:12
To ty zamierzasz aż tak głęboko to interpretować, że różnica między jednym a drugim wykonaniem będzie widoczna ? :)

Pewno:mrgreen:
peter, dokładnie tak o tym myślałem

wingeo
31-03-2009, 22:22
nie ma ograniczeń dla naszej wyobraźni. chodzi tylko o to, żeby nie pojawiły się zdjęcia gołej ściany czy xiężyca w nowiu na długiej ogniskowej. musimy wykazać się inwencją.


...... a dla czego nie? ...... skoro "nie ma ograniczeń dla naszej wyobraźni" - może ktoś zrobi zdjęcie gołej ściany, które powali szystkich na kolana

p e t e r
31-03-2009, 22:26
jeśli powali na kolana, nie ma problemu. ale chodzi o to, żeby ktoś nie zrobił choćby czegoś takiego (http://blog.tworze.com/photoblog/25-12.jpg), przekonując o głębi skojarzenia z The Wall.

malasana
31-03-2009, 22:27
jeśli powali na kolana, nie ma problemu. ale chodzi o to, żeby ktoś nie zrobił choćby czegoś takiego (http://blog.tworze.com/photoblog/25-12.jpg), przekonując o głębi skojarzenia z The Wall.
Jakbym sie nie staral, nie moge tego skojarzyc z pf...:) Na szczescie;)

Burkinafaso
31-03-2009, 22:36
jeśli powali na kolana, nie ma problemu. ale chodzi o to, żeby ktoś nie zrobił choćby czegoś takiego (http://blog.tworze.com/photoblog/25-12.jpg), przekonując o głębi skojarzenia z The Wall.
... albo np. całej białej... z dajmy na to - pokoju akademika.:twisted:
A niech każdy robi co mu we łbie się uroi. Dyskusja co można, a co nie - jest... chyba niewskazana.

elix
31-03-2009, 22:44
A niech każdy robi co mu we łbie się uroi. Dyskusja co można, a co nie - jest... chyba nie wskazana.

Też tak sądzę - każdy odpowiada za to co wstawi, a jak wystawi kiszkę to... chyba nie muszę mówić jak się kończą takie rzeczy na naszym forum ;)
A poza tym to jakby nie było to i tak pojawią się komentarze typu - "spodziewałem się wyższego poziomu" :P

velaskez
31-03-2009, 22:49
I zawsze od tych co nie brali udziału;)

p e t e r
31-03-2009, 22:51
zawsze będzie na coś zwalić. ostatecznie ktoś powie: "nie wziąłem udziału, bo widziałem pełną listę, czyli nie było już miejsc. a położyłbym was na łopatki".
nie ma się co przejmować takimi uwagami.

Zbigniew
31-03-2009, 22:55
Ja również jestem zdania, że temat powinien być interpretowalny jak najszerzej - interpretacja utworu, inspiracja utworem, inspiracja twórczością, teledyskiem, tekstem, czymkolwiek związanym z PF. Związek może być nawet daleki - ważne, żeby było odniesienie do PF. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Krasiu
31-03-2009, 23:11
Szlag by to! Spóźniłem się? Lista pełna? Jako weteran Moskwy, Pragi, Berlina, Londynu i Gdańska apeluję o rozszerzenie listy:)

A jeśli chodzi o sam temat. Proponuję by każde zdjęcie biorące udział w rywalizacji miało po prostu swój tytuł będący jednocześnie tytułem płyty lub jednego z utworów PF. Myślę, że to dość konkretne rozwiązenie problemu czym ma być zdjęcje: interpretacją twórczości, czymś co zostało zrobione pod wpływem PF (coś takiego zresztą rozmydliło by temat). Tytuł zdjęcia będzie jednak do czegoś flojdowego obligował.

Mavierk
01-04-2009, 00:14
już bez przesady... niech będzie wszystko dowolne - nawet młotki.

A nóż widelec ktoś korzystając z takiego oczywistego tematu zrobi coś, co Was zaskoczy?

coroner
01-04-2009, 16:57
Ale tytuł płyty / utworu warto do zdjęcia dodać. Będzie jaśniej. A jako, że pewnie głosować też będą osoby nie koniecznie znające twórczość Floyd'ow to ułatwi im to zrozumienie prac.


A tak z innej beczki... To może następnym razem np. Iron Maiden ?? ;>

velaskez
01-04-2009, 17:30
Guns N Roses:-P

p e t e r
01-04-2009, 17:35
Rubik.

myślę, że na dyskusje nad kolejnymi ewentualnymi wyzwaniami muzycznymi będzie czas, kiedy wyzwanie PF nam wypali.

coroner
01-04-2009, 17:39
Rubik.


To będzie konkretne wyzwanie, bo nie wiem czy ta muzyka może w ogóle kogokolwiek zainspirować :D

Ale racja, na razie skupmy się na PF. Przepraszam za ten wyjazd z Maidenami

Zbigniew
01-04-2009, 17:42
Nie przejmuj się - ja też już rano świrowałem - jechałem na targi i do samochodu wziąłem kilka płyt, w tym PF oczywiście. No ale potem sobie jakoś zmieniłem na Dead Can Dance (nie polecam słuchania w samochodzie ... ;)), no i zajarałem się - wow - to jest kolejny temat na pojedynek. Ale szybko wróciłem potem na ziemię (tj. główkowania jak zrobić zdjęcie na bieżący temat, aby nie dać totalnie ciała).

velaskez
01-04-2009, 17:48
Rubik.

myślę, że na dyskusje nad kolejnymi ewentualnymi wyzwaniami muzycznymi będzie czas, kiedy wyzwanie PF nam wypali.

Hahaha, akurat znam osoby z XIV LO z Wrocławia, które klaszczą u Rubika;)

p e t e r
01-04-2009, 17:58
Przepraszam za ten wyjazd z Maidenami

nie ma za co przepraszać - jestem pewien, że pomysł na pewno zostanie uwzględniony przez organizatorów wyzwań.


Hahaha, akurat znam osoby z XIV LO z Wrocławia, które klaszczą u Rubika;)

jest wiele powiedzonek o klaskaniu u R., najbardziej znana chyba z "twoją starą". przedwczoraj poznałem kolejną wersję od jednego z wykładowców: "nie znać stosunków zakresowych między nazwami to gorzej niż klaskać u Rubika".

velaskez
01-04-2009, 18:02
peter, ale ja byłem śmiertelnie poważny. Grupa z XIV LO im Polonii Belgijskiej we Wrocławiu robiła nagrania tych oklasków, które towarzyszą niektórym piosenkom Rubika;)
A "Twoja stara klaszcze u Rubika" znam oczywiście.

plastus
01-04-2009, 18:28
Dobra, nawet mam już kilka pomysłów - pytanie czy starczy umiejętności na wykonanie :D A co do podpisywania to tytułem płyty jeszcze można, ale tytułem utworu to już nie jestem do końca przekonany, bo w wielu miejscach PF to całość, nie pojedyncze kawałki. Będzie ciekawie :D

malasana
01-04-2009, 18:40
Bedzie ciezko;)

elix
01-04-2009, 19:17
nie ma za co przepraszać - jestem pewien, że pomysł na pewno zostanie uwzględniony przez organizatorów wyzwań.


Ale organizatorem wyzwania może być każdy - każdy może wymyślić temat i założyć nowy wątek. Znajdą się chętni to wyzwanie podjąć to dobrze. A ja służę pomocą od strony organizacyjnej.

coroner
01-04-2009, 20:48
Ja już sobie upodobałem utwór, ale nijak nie wiem jak go ugryźć.. Chyba będę musiał poszukać słynnego filmu z 1982, może mi to pomoże :)

Szczerze powiedziawszy pierwszy raz staję do pojedynku, od razu taki zacny temat ale jako fan Floyd'ów nie mogłem sobie odpuścić.. Cóż, jeśli dostanę choć 1 głos to już będzie dla mnie wielka radość :)

p e t e r
01-04-2009, 21:31
Chyba będę musiał poszukać słynnego filmu z 1982, może mi to pomoże :)


Blade Runner?



Szczerze powiedziawszy pierwszy raz staję do pojedynku, od razu taki zacny temat ale jako fan Floyd'ów nie mogłem sobie odpuścić.. Cóż, jeśli dostanę choć 1 głos to już będzie dla mnie wielka radość :)

dla mnie to też pierwszy pojedynek. nie ma się co martwić, będzie dobrze.

malasana
01-04-2009, 22:28
Wszyscy beda czerpac z filmu Parkera? Hehe, mi blizsze klimaty Division Bell:)

velaskez
01-04-2009, 22:33
Szczerze? Mnie też;)

malasana
01-04-2009, 22:50
Szczerze? Mnie też;)
Tylko nie robmy wszyscy zdjec latajacych w powietrzu czerwonych szmat;) ok, juz nic wiecej nie mowie, w skupieniu bede staral sie cos wymyslec.... :( A bedzie nie latwo...

velaskez
01-04-2009, 23:07
E tam szmat, zrób zdjęcie latającej świni:mrgreen:

elix
01-04-2009, 23:19
E tam szmat, zrób zdjęcie latającej świni:mrgreen:

A to jest akurat proste - wystarczy sfotografować jakiegoś polityka w samolocie :twisted: - wiem wiem, kiepski żart, ale nie mogłem się powstrzymać :)


A w ogóle to nie traćcie czasu na te dywagacje tylko kombinujcie bo czas leci. Ja od wczoraj tylko Floydów słucham i nadal nie mam konkretnej wizji, którą dało by się zawrzeć w 10MPx :)

velaskez
01-04-2009, 23:23
U mnie szkoła i tak rządzi do końca tygodnia;)

p e t e r
01-04-2009, 23:24
ja już mam wizję. tylko cieżko mi określić, czy będzie trudna do zrealizowania czy łatwa. dziwne.

2Cresky
01-04-2009, 23:31
A to jest akurat proste - wystarczy sfotografować jakiegoś polityka w samolocie :twisted: - wiem wiem, kiepski żart, ale nie mogłem się powstrzymać :)

wcale nie kiepski, tylko życiowy ;)

Kurczę przypomniały mi się czasy jak śp. Tomek Beksiński zachwycał się Sorrow kończącym płytę A Momentary Lapse of Reason, moją ukochaną w dorobku PF

Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta audycję śp. Tomasza Beksińskiego ??

velaskez
01-04-2009, 23:39
Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta audycję śp. Tomasza Beksińskiego ??

Mówisz, masz http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=neomatrix
Może nie pamiętam, bo za mały byłem, ale wysłuchałem tego, co znalazłem.

2Cresky
01-04-2009, 23:43
velaskez Królu Złoty :-D ale mi niespodziankę zrobiłeś !!! mam trochę audycji, ale teraz moja kolekcja się powiększy dzięki Tobie !!!

Jestem Twoim dłużnikiem :)

velaskez
01-04-2009, 23:45
velaskez Królu Złoty :-D ale mi niespodziankę zrobiłeś !!! mam trochę audycji, ale teraz moja kolekcja się powiększy dzięki Tobie !!!

Jestem Twoim dłużnikiem :)

Nie ma za co;)

p e t e r
01-04-2009, 23:47
nie pamiętam audycji Bexińskiego na żywo, bo wtedy jeszcze nie słuchałem tego rodzaju muzyki, ale po przesłuchaniu nagrań byłem urzeczony. był klimat. szkoda, że go już wśród nas nie ma.

a może ktoś z Was jest słuchaczem Nocy Muzycznych Pejzaży?

2Cresky
01-04-2009, 23:56
Nie słuchałem, ale nadrobię

Na audycjach Beksińskiego się wychowałem, ukształtował mój gust i wrażliwość muzyczną ... i nie tylko moją. To w Jego audycjach odkryłem: Dead Can Dance, Camel, Sisters of Mercy i wiele, wiele innych. To była magia, cały tydzień czekało się z wypiekami na twarzy na piątkowe misterium w Jego wykonaniu ...
Ech...łza się w oku kręci, to były piękne czasy i piękna muzyka

Obserwuję ten wątek i kibicuje Wam wszystkim :) bo dla Pink Floyd warto poświęcić swój czas i talent. POWODZENIA !!!!

Badyl81
02-04-2009, 10:39
Czekam na zdjęcia z niecierpliwością. Elix - genialny temat zapodałeś.

ramicx
05-04-2009, 01:33
velaskez Królu Złoty :-D ale mi niespodziankę zrobiłeś !!! ...

Jestem Twoim dłużnikiem :)

Ja również :-D

velaskez
05-04-2009, 04:37
Rozliczymy się później;) Mogą być 24-70/2.8 i 70-200/2.8:mrgreen:

swiatlo
05-04-2009, 08:46
Czy trzeba się koniecznie zapisywać? Czy nie można po prostu przesłać pracy i tyle? Pytam bo jak mi coś wpadnie do głowy to wystartuję, a jak nie to nie. Raczej nie, ale jest jakieś 10% że coś dam...?

elix
05-04-2009, 17:43
Czy trzeba się koniecznie zapisywać? Czy nie można po prostu przesłać pracy i tyle? Pytam bo jak mi coś wpadnie do głowy to wystartuję, a jak nie to nie. Raczej nie, ale jest jakieś 10% że coś dam...?

Ja bym jednak był za utrzymaniem listy z dwóch powodów:

Pierwszy powód - motywacyjny - jak już się zapiszesz to w pewnym sensie zobowiązujesz się do wykonania fotografii i traktujesz to poważnie, jest Ci trudniej się poddać i wycofać.

Drugi powód - techniczny - łatwiej przeprowadzić całą zabawę, chętni mogą między sobą ustalić szczegóły, wybrać dogodny termin itd.

swiatlo
05-04-2009, 17:46
Ja bym jednak był za utrzymaniem listy z dwóch powodów:

A czy można wpisywać na listę 10% atramentem?

elix
05-04-2009, 17:52
A czy można wpisywać na listę 10% atramentem?

Mogę Cię co najwyżej 12,5% wpisać bo taki mam tylko pod ręką (czerwony, wytrawny) :)

A tak poważnie - zawsze przecież możesz się wpisać i jeśli rzeczywiście nic w Twoim odczuciu wartego uwagi nie zdziałasz to przecież możesz się wycofać - takie przypadki się zdarzały, i nikt nie robił z tego problemu - myślę, że wszyscy traktują wyzwania przede wszystkim jako zabawę, sposób na skonfrontowanie różnych wizji i motywację do działania.

velaskez
05-04-2009, 18:12
Dzisiaj chyba chodzę jakiś na bani. Najpierw o mało zawału nie dostałem rano jak spojrzałem na zegarek i byłem pewny że F1 mnie ominęło i teraz jak popatrzyłem na datę zakończenia 4.05 patrzę na zegarek systemowy i tam też 4....a po chwili zauważyłem że to kwiecień;)

Zbigniew
06-04-2009, 15:14
No koledzy - czy ktoś coś już zmajstrował ? Ja wybieram się w środę na połów, przy czym potrzebowałem kilka fantów - m.in. czysty samochód :) Poza tym muszę poczynić najpierw pewne zakupy (czego ? - nie zdradzę). Jak będzie pogoda we środę taka jak dzisiaj, to powstanie mój gniot :D

velaskez
06-04-2009, 15:24
Ja w przerwę świąteczną będę coś działał. Teraz czasu brak, chęci też;)

plastus
06-04-2009, 15:29
No cóż, ja zaczynam zabawę po świętach. I widzę, że nie jestem jedyny który musi "coś" jeszcze kupić :D

asmo71
07-04-2009, 17:26
ooo przewoczyłam

czy jest lista rezerwowa?

ozzy
09-04-2009, 15:00
ojej, pojedynek taki jak lubię- niebanalny... a ja go przeoczyłem :(
Jakby ktoś zrezygnował, albo postanowicie zrobić otwartą listę uczestników- to ja też bym chętnie poszukał jakiejś interpretacji... czasu mało, pomysłu nie ma- ale może bym coś ustrzelił...

elix
09-04-2009, 15:08
ooo przewoczyłam

czy jest lista rezerwowa?

W sumie jak zauważyłem wszyscy są zdania, że w pojedynkach nie powinno być ograniczeń ilościowych, więc jeśli jesteś nadal chętna to dopiszę. Kobiece spojrzenie na temat będzie też interesujące :)


ozzy - podobnie jw. (no może poza tym kobiecym spojrzeniem :) )

Nikt chyba nie ma nic przeciwko, żeby poszerzyć listę, prawda ?

ozzy
09-04-2009, 15:18
Fajnie by było. Przy czym ja to tak z 50% pewnością znalezienia:
- po pierwsze czasu
- po drugie pomysłu
- po trzecie umiejętności wykonania

:)

p e t e r
09-04-2009, 15:29
Nikt chyba nie ma nic przeciwko, żeby poszerzyć listę, prawda ?

Nikt nie ma. Im więcej spojrzeń, tym lepiej.

elix
09-04-2009, 15:56
Fajnie by było. Przy czym ja to tak z 50% pewnością znalezienia:
- po pierwsze czasu
- po drugie pomysłu
- po trzecie umiejętności wykonania

:)

Takie dylematy - szczególnie 2 i 3 to ma chyba większość z nas tutaj więc bez obaw :)

asmo71
09-04-2009, 16:04
jestem jak najbardziej chętna :) nie wiem tylko, jak z tym kobiecym spojrzeniem ;)

Mavierk
09-04-2009, 16:18
to ja też się piszę! Oczywiście jeśli to nie problem, a pomysłów mam już kilka :D

velaskez
09-04-2009, 17:15
Ajajaj ladna pogoda a ja w szkole musze siedziec:twisted:

elix
09-04-2009, 17:39
to ja też się piszę! Oczywiście jeśli to nie problem, a pomysłów mam już kilka :D

Mówisz, masz :)

Zbigniew
09-04-2009, 17:39
Kurde, kurde, miałem już dzisiaj mieć wszystko gotowe, ale mnie robota przycisnęła i brak fantów, które miałem zakupić :( Całe szczęście, że jeszcze jest trochę czasu, ale najgorsze że samochód znów będę musiał wymyć, bo jego poprzednie przygotowanie do sesji jest już nie-ak-tu-al-ne :D :)

Same ma człowiek problemy przez te pojedynki ;) :D

PS. elix: Bardzo, bardzo ładną stronę sobie zmajstrowałeś, a na niej masz piękne zdjęcia. Szczególnie lendskejpy mi podchodzą.

elix
09-04-2009, 17:41
Same ma człowiek problemy przez te pojedynki ;) :D

Ale fajnie by było mieć tylko takie problemy, prawda ? :D

Zbigniew
09-04-2009, 17:42
Yhy :)

Jacek_Z
17-04-2009, 22:04
co taka cisza? MÓJ :mrgreen: Pink Floyd , ale temat wzięliście.
Byłbym się podłączył, ale się nieźle spóźniłem i nie mam w dodatku pomysłu :-?

elix
17-04-2009, 22:17
Ależ Jacku - nie krępuj się :D Ja to w sumie wymyśliłem więc teoretycznie jestem najdłużej na liście, a też jeszcze nie mam pomysłu, który mógłbym wystawić :P

velaskez
17-04-2009, 22:34
A ja mam pomysł czekam na odpowiednie waruny;)

velaskez
28-04-2009, 23:00
no to pojszło;)

Zbigniew
28-04-2009, 23:03
Ojej, ojej. Znaczy dobrze że poszło, ale ojej, że to już. Kurde, jednak przy dwójce dzieci czas mija 2^2 raza szybciej :( No nic, na szczęście we czwartek mam spotkanie niedaleko mojej miejscówki foto :) Czas najwyższy "się wziąć i zebrać" :D

elix
29-04-2009, 08:13
no to velaskez wzmogłeś presję :)

velaskez
29-04-2009, 11:39
Mi presja to siedzi na tyłku i walczę z podłogą jeszcze.

wingeo
30-04-2009, 00:35
.... poszło. Mogę z czystym sumieniem zalec na łonie natury.

Mavierk
30-04-2009, 01:10
kurde, a ja się nie wyrobie... :(

elix
30-04-2009, 10:48
Mi się udało zrealizować jedną z koncepcji (a była dość zależna od czynnika losowego) więc coś już mam :D

Presja czasu zaczyna się wzmagać, a ja już nie mogę się doczekać by zobaczyć komplet zdjęć.

Mavierk
01-05-2009, 22:23
Noż kurde.. czemu najlepsze pomysły przychodzą pod sam koniec...

romano
02-05-2009, 01:31
Można się jeszcze dopisać? Dawno nie zaglądałem i mam tylko jedno wyzwanie za sobą... Jeśli założyciel wątku się zgodzi to spróbuję coś od siebie dosłać :)

elix
02-05-2009, 20:52
romano - nie ma sprawy, masz co prawda czasu niewiele, ale jeśli tylko chcesz to serdecznie zapraszam :) i już cię dopisuję do listy.

flyski
03-05-2009, 08:34
Czy całkiem spóźniony może się dopisać?
Wczoraj zobaczyłem ten pojedynek a jako że PF is my life :),
to pomysły zaczęły mi się cisnąć do łba i musiałem coś z tym zrobić :)

Nikonozaur
03-05-2009, 08:58
Ale mi guma chodzi! Często przeglądam Forum i nie mam pojęcia dlaczego taki wspaniały konkurs nie wpadł mi do oka... :confused: Został jeden dzień, dasz spróbować?

elix
03-05-2009, 09:04
flyski, Nikonozaur (i każdy z potencjalnych spóźnialskich) - generalnie wszyscy od początku byli za tym żeby lista uczestników była bez ograniczeń. Jeżeli więc wystarczy Wam czasu to zapraszam do nadsyłania prac :)

Mavierk
03-05-2009, 13:03
No to dzisiaj realizacja, albo śmierć :)

raddeli
03-05-2009, 15:56
O kurczaczek, że tez musiałem ten wątek dopiero dziś zauważyć :(
Floyd'ów znam prawie na przestrzał. Znam wszystkie płyty. Mogę się pochwalić, że moją Panią poznałem dzięki Floyd'om :-D
Do konkursu już nie stanę, ale życzę powodzenia wszystkim w fotograficznych interpretacjach utworów. Ciekaw jestem efektów.

Mavierk
03-05-2009, 15:58
No i moja modelka niestety nie da rady... możecie mnie odpisać z listy :( Zdjęcia będą w późniejszym terminie :)

elix
03-05-2009, 19:44
Zrobiłem mały update listy tego co do mnie do tego momentu dotarło - więc jeśli ktoś wysłał dziś, a nie jest zaznaczony na liście to niech się upomni.

malasana
03-05-2009, 22:40
Ja rowniez nie dam rady tym razem. Nie bylo weny, pozniej czasu:(

Guancho
03-05-2009, 22:43
Ja coś podesłałem.

romano
04-05-2009, 16:59
Jednak 2 dni to strasznie mało czasu... Zostały 4 godziny, a ja muszę jeszcze uczelnię odwiedzić :/
Jak nie zdążę to przepraszam za zamieszanie... Chociaż plan działania mam i jak wszystko się ułoży to może coś z tego będzie :]
Lecę, bo czas ucieka!

[Scalone]

Nie to co miałem w planie, ale poszło :) Szkoda, że tak późno się zorientowałem, ale może kiedyś powtórzymy jakiś podobny temat ze spóźnialskimi? :>

flyski
04-05-2009, 17:09
I ja dorzuciłem kamyczek :)

Nikonozaur
04-05-2009, 18:52
Ja niestety nie wyrobiłem się na czas. Ciężko coś wymyślić i zrealizować w ciągu doby. Niemniej jednak dzięki za przyjęcie mnie na listę, a teraz nie pozostaje mi nic tylko kibicować wszystkim, którzy dostąpili zaszczytu zmierzenia się z tematem. Powodzenia.

elix
04-05-2009, 21:26
Właśnie dotarłem do kompa i uaktualniłem listę nadesłanych prac. Postaram się jeszcze dziś przed północą wrzucić głosowanie. Szkoda, że nie wszyscy zdołali wygrać z czasem no ale cóż... :)

Zbigniew
04-05-2009, 23:05
Ja tłumaczyłem się Wojtkowi na priwie, napiszę i tutaj. Niestety dałem ciała i nie przygotowałem swojego zdjęcia. Pomimo zakupu sprzętu (hurtowo kolorowe balony...), szukania przez dwa popołudnia miejscówki nad brzegiem rzeki z panoramą miasta w tle i innych działań typu łażenie w garniturze po błocku (bo to miało się złożyć na moje zdjęcie), nic z tego nie wyszło. Dołożyły się do tego też inne problemy, poważniejsze, ale nie będę się tłumaczył. Przykro mi koledzy i mam nadzieję, że zrozumiecie. Kibicuję Wam wszystkim.

elix
04-05-2009, 23:09
Zbyszku - rozgrzeszenie dostaniesz, ale musisz to zdjęcie zrobić - choćby poza konkursem - bo koncept zapowiada się bardzo interesująco :)

Zbigniew
04-05-2009, 23:35
Okej. Obiecuję publicznie, że zrobię. To będzie zdjęcie inspirowane tekstem z High Hopes.

elix
04-05-2009, 23:36
Zapraszam do głosowania (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=97513) i dyskusji.

flyski
04-05-2009, 23:53
Okej. Obiecuję publicznie, że zrobię. To będzie zdjęcie inspirowane tekstem z High Hopes.

Boski temat
trzymamy za słowo :)