świetlik
30-03-2009, 12:05
pierwsze zdjęcie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/373/drugi.jpg)
i drugie zdjęcie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/3222/pierwszy.jpg)
...to są 2 skany z tej samej kliszy. Nieobrabiane. Zdjecia robione w tym samym pokoju ale w innych miejscach.
no i moje pytanie:
dlaczego drugie zdjęcie jest bardziej plastyczne niż pierwsze? czy to tylko wynik innego światła (pierwsze: swiatło naturalne z boku i sztuczne z góry; drugie: naturalne z boku i z przodu)??
wogóle to wydaje mi się, że duże ziarno jest na drugim zdjęciu ale przeciez to zależy od czułości kliszy a nie "warunków"... dziwnie
acha, dodam że skany robione przez lab (niezłe dziadostwo, prawda?) - może te róznice to też wynik skanowania??
pytam bo się nie znam :D
dziekuję za "oświecenie"
/nikon F75, naswietlanie na twarz w każdym przypadku/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/373/drugi.jpg)
i drugie zdjęcie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img8.imageshack.us/img8/3222/pierwszy.jpg)
...to są 2 skany z tej samej kliszy. Nieobrabiane. Zdjecia robione w tym samym pokoju ale w innych miejscach.
no i moje pytanie:
dlaczego drugie zdjęcie jest bardziej plastyczne niż pierwsze? czy to tylko wynik innego światła (pierwsze: swiatło naturalne z boku i sztuczne z góry; drugie: naturalne z boku i z przodu)??
wogóle to wydaje mi się, że duże ziarno jest na drugim zdjęciu ale przeciez to zależy od czułości kliszy a nie "warunków"... dziwnie
acha, dodam że skany robione przez lab (niezłe dziadostwo, prawda?) - może te róznice to też wynik skanowania??
pytam bo się nie znam :D
dziekuję za "oświecenie"
/nikon F75, naswietlanie na twarz w każdym przypadku/