PDA

Zobacz pełną wersję : Reportaż



fotoMichal
29-03-2009, 15:45
Witam
zrobiłem reportaż, z którego na pewno właściciel obiektu nie będzie zadowolony
czy mogę pokazać takie zdjęcia? czy nie? czy PZM może mnie o coś oskarżyć?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotomichal.com/torl.jpg)

ryszkut
29-03-2009, 16:52
wydaje mi się że jeżeli bedzie "niezadowolony" to możesz mieć to w poważaniu, ale już że wstęp wzbroniony może się czepiać choć pewnie ciężko było by cokolwiek wyegzekwować. czekam na inne odpowiedzi bo temat bardzo mnie intryguje :)

fotoMichal
29-03-2009, 16:53
http://www.fotomichal.com/torlublin/

zdjęcia wysłałem także do PZM

rabijki
29-03-2009, 20:00
no chyba nie masz sie ich pytac o zgode?
to po jaka cholere jest dziennikarstwo?
mogli posprzatac i nie byloby sprawy
olo

ryszkut
29-03-2009, 20:55
taaaaaaa ale przecie jest napisane "przebywanie (...) surowo wzbronione"

Michał Jędrak
29-03-2009, 21:21
Teren prywatny to mogą sobie śmiecić jak chcą i sprzątać kiedy chcą. Wiadomo, że to syf, obciach i żal na to patrzeć, ale pewnie oleją sprawę i powiedzą 'wolnoć tomku w swoim domku'

fotoMichal
29-03-2009, 23:55
Ale jak to , przecież PZM to nie jest firma prywatna, więc jak teren prywatny?
ale pytam też, czy za to ze zamieszczam te zdjęcia, mogę mi coś zrobić?

ziellonny
30-03-2009, 00:02
Za publikowanie zdjęć śmieci nic Ci nie zrobią, przecież nie wszedłeś na ich teren - zdjęcie zrobione z "właściewej" strony płotu.

fotoMichal
30-03-2009, 00:17
Wszedłem na teren, ale podczas otwartej imprezy :)

ovserwator
30-03-2009, 00:26
Pokazałeś rzeczywistość w miejscu publicznym - mogą Ci skoczyć... Natomiast nie wiem, co - jeśli Twój reportaż wyrządzi im namacalne szkody - obawiam się, że możesz zostać posądzony o naruszanie czegoś tam, czy zniesławienie.... zwykły proces z powództwa cywilnego, jakich pełno w polskich sądach "pomiędzy kimś, a dziennikarzem"

rabijki
30-03-2009, 10:05
probowac ci zrobic moga
zrobic nie

ja zastanawiam sie nad inna sprawa:
skoro przy takiej dupereli zastanawiasz sie czy moga cos ci zrobic, to co ty chcesz robic w dziennikarstwie?
zastanowiles sie nad tym w ogole? skoro trzesiesz gaciami przy bzdurnym zdjeciu pokazujacym rzeczywistosc, troche syfu i nazwe firmy to przy powaznym problemie sie zesr... w gacie?
bo niby co mogli by ci zrobic? nakrzyczec? palcem pogrozic? a moze sadem postraszyc? i co w tym strasznego? to jak bedziesz musial dupe nadstawic to co zrobisz? na forum sie zapytasz?

poza tym dziennikarstwo polega na szybkim dzialaniu - sa smieci - fotografuje - sprzedaje - pozniej cos sie dzieje lub nie.

twoje dzialanie jest takie - sa smieci - fotografuje - trzese gaciami i mysle publikowac czy nie - i moze sie okazac ze jak bedziesz chcial opublikowac to tam juz bedzie czysto i twoje zdjecie nie bedzie przedstawialo prawdy tylko historie.

olo

Rycerz
30-03-2009, 10:15
Rabijki jak zwykle ostro i dosadnie ;)
do założyciela wątku: czy to znaczy że na terenie prywatnym można popełniac przestępstwa lub inne złe czyny? i nikomu nie wolno tego wyjawiac ? co innego naruszenie czyjegoś dobrego imienia np. gdybyś sam wysypał te śmieci ;)

fotoMichal
30-03-2009, 10:21
probowac ci zrobic moga
zrobic nie

ja zastanawiam sie nad inna sprawa:
skoro przy takiej dupereli zastanawiasz sie czy moga cos ci zrobic, to co ty chcesz robic w dziennikarstwie?
zastanowiles sie nad tym w ogole? skoro trzesiesz gaciami przy bzdurnym zdjeciu pokazujacym rzeczywistosc, troche syfu i nazwe firmy to przy powaznym problemie sie zesr... w gacie?
bo niby co mogli by ci zrobic? nakrzyczec? palcem pogrozic? a moze sadem postraszyc? i co w tym strasznego? to jak bedziesz musial dupe nadstawic to co zrobisz? na forum sie zapytasz?

poza tym dziennikarstwo polega na szybkim dzialaniu - sa smieci - fotografuje - sprzedaje - pozniej cos sie dzieje lub nie.

twoje dzialanie jest takie - sa smieci - fotografuje - trzese gaciami i mysle publikowac czy nie - i moze sie okazac ze jak bedziesz chcial opublikowac to tam juz bedzie czysto i twoje zdjecie nie bedzie przedstawialo prawdy tylko historie.

olo

Ale ja nie jestem żadnym dziennikarzem, czy reporterem.
Fotografuje motoryzację, a to, to czysty przypadek, zauważyłem, sfotografowałem! :)

rabijki
30-03-2009, 11:25
ale zadajesz pytania dotyczace konkretnego gatunku.
powiedziales a - powiedz b
nie potrafisz powiedziec b albo sie boisz to sie za to nie bierz i nie mow a!!!
proste!
olo

fotoMichal
30-03-2009, 12:59
ale zadajesz pytania dotyczace konkretnego gatunku.
powiedziales a - powiedz b
nie potrafisz powiedziec b albo sie boisz to sie za to nie bierz i nie mow a!!!
proste!
olo

Już wczoraj wysłałem zdjęcia do PZM :)
czekam na odpowiedz!