PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze pare upierdliwych pytan apropo D70 i SB-800 :-)



Sylwiusz
15-07-2004, 15:22
Hej wszystkim!
Klaruje mi sie juz obraz co i jak z D70, dziekuje wszystkim za pomoc :-) Mam jeszcze cztery drobne, aczkolwiek wazne dla mnie pytania:
1. Jak sie zachowuja czasy synchroizaqcji z lampa SB-800 przy slabym swietle? Z tego co pamietam jak kiedys mialem F80 to czasy beda 1/60 i szybciej w zaleznosci od ogniskowej obiektywu (czyli 1/60 np. powiedzmy dla 60mm) I teraz czy jesli w ustawieniach ustawie sobie minimalny czas synchro na 1/30 to te czasy beda schodzic nizej? Czyli dla 28mm 1/30s, dla 50mm 1/45s? Dla mnie to o tyle wazne, ze przyzwyczailem sie do tego w Pentaxie, gdzie dawalo to mozliwosc ladniejszego naswietlenia tla przy szerszych katach :-)
2. Czy probowal ktos tych filtrow dolaczanych do SB-800? Czy rzeczywiscie pozwala to zrownowazyc kolorystyke swiatla blyskowego i zastanego?
3. Czy da sie wyzwolic zdalnie blysk modelujacy z uzyciem tylko wbudowanej lampy jako sterownika?
4. Czy wlaczenie podswietlenia w aparacie automatycznie wlacza tez podswietlenie w lampie? (OK, to moze nie jest wazne, ale to taki mily gadzet ;-)
I znowu z gory dziekuje :-)

hesja
15-07-2004, 17:44
hej
filtry "lampowe" maja dosc drastyczne dzialanie! ale... swietnie sie spisal pomaranczowy gdy robilem fotki przy ognisku, naprawde bylo to swiatelko "od ognia" ;))
nie wyzwalalem zdalnie swiatla modelujacego...
i chyba nie mozna za bardzo ;)
pozdrawiam

Jacek
15-07-2004, 19:29
Nie mam jeszcze SB 800 (a szkoda) ale moge Ci chyba odpowiedziec na pierwsze pytanie. Poniewaz czas synchro ustalasz w ustawieniach aparatu to zastosowana ogniskowa nie ma na czas wpływu. Jesli sie myle, to na pewno ktos mnie poprawi.

Bogdan
15-07-2004, 22:01
ad.1. w trybie P 1/60 ale mozna regulowac; w trybie S dowolne do 1/500
ad.2. nie probowalem, ale podobno pomaga
ad.3. jeszcze nie wiem
ad.4. tak

Sylwiusz
16-07-2004, 09:29
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Jesli idzie o p. 1 to zadam jeszcze jedno pytanie, bo ciagle mnie to nurtuje. Jak zatem bedzie zachowywac czas migawki (w trybie A) jesli w custom functions ustawie sobie ja najdluzsza dla lampy 1/30s? Czy to znaczy, ze caly czas bez wzgledu na ogniskowa zostnaie ta 1/30s? Jeszcze raz dzieki!

Kaleid
16-07-2004, 10:00
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Jesli idzie o p. 1 to zadam jeszcze jedno pytanie, bo ciagle mnie to nurtuje. Jak zatem bedzie zachowywac czas migawki (w trybie A) jesli w custom functions ustawie sobie ja najdluzsza dla lampy 1/30s? Czy to znaczy, ze caly czas bez wzgledu na ogniskowa zostnaie ta 1/30s? Jeszcze raz dzieki!

Nie, to znaczy ze czas nigdy nie ustawi sie na dluzszy nic 1/30 (chyba ze ustawisz slow sync)