PDA

Zobacz pełną wersję : Portret - 'światła w oczach'



pannajoannaa
28-03-2009, 18:04
Jak otrzymać taki efekt odbicia świateł w oczach, jak na zdjęciu poniżej?
http://fotografia.interklasa.pl/pelne.php?id=493024

holka
28-03-2009, 18:10
najlepsza opcja - "zrób se sam, bedzie taniej"

http://www.ozi.webas.pl/kolo/

amirez
28-03-2009, 19:22
To ring- można rzeczywiście małym nakładem zarówno pracy i finansowym zrobić samemu.
W praktyce - grzeje jak dobry grzejnik. Po kilku minutach oczy zaczynają nieźle łzawić - modelki oczywiście ;)

pannajoannaa
28-03-2009, 21:49
oj, to fatalnie ... . A może istnieje możliwość stworzenia tego w programie graficznym? Wydaje mi się, że kiedyś widziałam taki tutorial, ale aktualnie nie mogę tego znaleźć, nawet mam problem z nazwaniem tego 'retuszu'.

Zbigniew
28-03-2009, 23:06
W programie graficzny jest możliwość stworzenia wszystkiego, pozostaje tylko kwestia czasu, który na to poświęcisz. W tym przypadku łatwiej, szybciej i lepiej będzie zrobić to z wykorzystaniem fizyki/optyki, a nie komputera.

Swoją drogą zalinkowane zdjęcie jest niefajne. Możnaby z niego o wiele więcej wyciągnąć.

kameleon30
29-03-2009, 00:10
fajny ten patent z ringiem wlasnej roboty (sprawdzilem i na allegro lata po 2 stowki z hakiem taka samorobka). Moze sie pokusze o zrobienie tylko jedno pytanie - zarowki laczyc rownolegle ? (slaby jestem w tej materii ale poprawcie mnie jesli sie myle - jak lacze szeregowo to tne kabel na male ocinki i lacze 1 lampke z nastepna td. a rownolegle to jak?) :) costam pamietam z fizyki ze przy jednym polaczeniu bedzie nam slabiej swiecilo, inne wzory itd, bylbym wdzieczny jakby ktos lopatologicznie wytlumaczyl :)

Zbigniew
29-03-2009, 00:13
Sprawa jest prosta i rozbija się o fizykę z podstawówki - jak chcesz łączyć szeregowo, to liczba lampek razy napięcej każdej z nich = 230V. Jeżeli łączysz szeregowo, to każda lampka musi pracować z napięciem 230V.

kameleon30
29-03-2009, 00:22
ok dzieki,
trzeba bedzie zrobic takie cudo :)

Lucid
29-03-2009, 11:44
a ringflash nie wchodzi w gre?? dwie stalowe miski troche pracy za brzeszczotem i klejem i masz taki efekt w oczach tyle ze równe kólka, nie kropkowane...

Michał Jędrak
29-03-2009, 21:19
Żarówki łączysz równolegle a nie szeregowo. Jak połączysz szeregowo to otrzymasz 230V podzielone przez ilość żarówek. Przy 10 żarówkach, każda otrzyma 23V, więc nie będzie świecić. Ring nie może być za duży, gdyż modelka będzie miała ciemny środek twarzy jak podejdzie za blisko. Dobra jest średnica ok 50cm.

Lucid, aby zrobić ringflash potrzebujesz palnik do ringflasha plus elektronikę. Gotowy ringflash kosztuje kupę kasy i niestety inaczej się nie da:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/401759-REG/Broncolor_12_2033_Ringflash_C.html
http://www.bhphotovideo.com/c/product/556865-REG/Bowens_BW_7670US_Ringflash_Pro_with_Camera.html
http://www.bhphotovideo.com/c/product/372861-REG/Elinchrom_EL_20493_Ranger_RX_1500_Ringflash.html
i tak dalej...

Do tego oczywiście musisz dokupić generator, bo to jest cena tylko za palnik i obudowę wokół niego.

No chyba, że masz na myśli beauty dish, ale to jest inna rzecz. Choć podobnie wygląda do ringflasha, to daje inny efekt na zdjęciu i inny efekt w oczach, bo kółka nie są na środku źrenic tylko z boku, bo lampa jest z boku czy z góry

Lucid
30-03-2009, 19:43
wiekszosc ludzi ma lampe, jedyne co do niej potrzeba to przewód( i to nie koniecznie ttl) albo wyzwalacz radiowy. Sam mam takiego ringflasha zrobionego z dwóch misek z nierdzewki i kawałka plexi....Jedyne czego nie mam to mocowania do aparatu, a no i jest lipa bo miska zasłania wspomaganie af...

Skibek
31-03-2009, 20:36
a no i jest lipa bo miska zasłania wspomaganie af...
Etam... brak wspomagania AF to jeszcze nie koniec świata. W ogóle brak AF to nie tragedia. A wsumie to brak AF to dopieo początek kawąłka dobrej fotografii portretowej ;)

A co ringflasha, to można to zrobić z wykorzystaniem zwykłej lampy (np. sabinki) i dwóch misek, które trzeba wyciąc w w środku i włożyć jedną w drugą, dodaćszeroką rurkę + pierścień z mlecznej plexi aby trochę zdyfuzować światło.
Nie wirzycie?
http://www.youtube.com/watch?v=5b-Jozf7CAA&feature=related i tu: http://www.youtube.com/watch?v=gfvKH68NVnc&feature=related
Albo takie cudo: http://www.youtube.com/watch?v=56YUO8gZ_kg&feature=related

vertex
31-03-2009, 23:20
Sprawa jest prosta i rozbija się o fizykę z podstawówki - jak chcesz łączyć szeregowo, to liczba lampek razy napięcej każdej z nich = 230V. Jeżeli łączysz szeregowo, to każda lampka musi pracować z napięciem 230V.

korekta : Jeżeli łączysz RÓWNOLEGLE, to każda lampka musi pracować z napięciem 230V

Zbigniew
31-03-2009, 23:30
Tak jest. Mój błąd - przejęzyczyłem się.

Władca Pixeli
02-04-2009, 03:44
Gotowy ringflash kosztuje kupę kasy i niestety inaczej się nie da:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/401759-REG/Broncolor_12_2033_Ringflash_C.html
http://www.bhphotovideo.com/c/product/556865-REG/Bowens_BW_7670US_Ringflash_Pro_with_Camera.html
http://www.bhphotovideo.com/c/product/372861-REG/Elinchrom_EL_20493_Ranger_RX_1500_Ringflash.html
i tak dalej...
http://www.alienbees.com/abr800.html

Lucid
02-04-2009, 07:30
Skibek ja mam własnie taki patent...a af musi byc bo jak wsadzisz obiektyw w miske to juz nie pokręcisz pierścieniem:) a i dodam ze pracuje nad zrobieniem wspomagania af własnie w tym ringflashu.

Skibek
02-04-2009, 07:45
Skibek ja mam własnie taki patent...a af musi byc bo jak wsadzisz obiektyw w miske to juz nie pokręcisz pierścieniem:) a i dodam ze pracuje nad zrobieniem wspomagania af własnie w tym ringflashu.
A no taaak ;) chyba, że zatrudnisz małego chińskiego inwalidę z jedną ręką (żeby jeszcze taniej było, bo tylko za garść ryżu, a nie dwie), który ma paluszki niczym "słone paluszki" i będzie Ci MF kręcił ;)

Jacek_Z
05-04-2009, 08:38
http://www.alienbees.com/abr800.html
http://fotohobby.com.pl/pl,product,248861,ringflash,portretowy,400ws,przen osny.html

http://www.fotoklik.pl/p/11671/ring_flash_170_nasadka_do_canon/ są też do nikonów

Lucid
11-04-2009, 11:50
Za pierwszy link który dałes to mozna małe studio urzadzic:) Mógłby ktos kupic ten bajer z 2 linku i zrobic test...Ale dalej jest problem ze wspomaganiem af wtych kupnych. A u mnie nie bedzie:) jak dostane od elektronika mój wymyslony patent to sie pochwale...

Jacek_Z
11-04-2009, 14:32
Wspomaganie AF to pierwsza rzecz która wyłączam (raz na zawsze) konfigurując body zaraz po jego kupnie.

Dawniej najtańszy ringflash to była opcja z generatorem, a był on tylko w ofercie tylko "drogich" producentów. Najtaniej to szło go dostać za jakieś 15 tys. Nie doceniacie dzisiejszej tanizny.