PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozładować baterie w D70 ?



lucien
11-02-2005, 23:53
Hej. Jestem po pierwszym ładowaniu, zrobiłem już trochę zdjęć i nadal pali mi się, że bateria jest pełna. Pierwsze 3 ładowania mają myć "od zera do pełna" tak więc nie chcę doładowywać ot tak baterii. Problem polega na tym, że idę jutro na 2 imprezy gdzie chcę porobić fotki, nie mam czasu na "wypstrykanie" baterii w jakichś sensownych warunkach, a muszę mieć gwarancję, że zrobię te fotki na tych imprezach. Czy jest jakiś logiczny sposób na rozładowanie baterii poza wyprstrykaniem "na pusto" iluś tam zdjęć z fleszem.

dreamdealer
12-02-2005, 00:02
podlacz do komputera i zostaw go wlaczonego :wink:, rano bedzie po klopocie :wink:

camrak
12-02-2005, 09:10
oj tak - na kabelku PC rozładowywuje jeszcze jak sie po drodze pstryka heheh równiutko po 5h :D dlatego już mam 2 akku zapasowy :) - bo troche głupia sprawa jak w czasie sesji foto przy kliencie padnie akku ;)

lucien
12-02-2005, 11:15
wielkie dzięki, jak ładie się mi rozładował w 2 gdzinki :)

heretique
13-02-2005, 01:50
... Pierwsze 3 ładowania mają myć "od zera do pełna" tak więc nie chcę doładowywać ot tak baterii. ...

A kto Ci takich głupot naopowiadał? :-) Tak było z bateriami NiMH i NiCd, baterie Li-On nie wymagają żadnego "formatowania".

Ferbik
13-02-2005, 15:08
baterie Li-On nie wymagają żadnego "formatowania".
Tu sie nie zgodze. Formatowanie baterii ma za zadanie zmiejszenie tzw. efektu pamięci baterii co pozwala na doładowywanie baterii w dowolnym momencie bez potrzeby jej całkowitego rozładowania, jednek nawet w bateriach typu Li-Ion zalecane jest naładowanie baterii od początku do końca mimo iż producenci zarzekają się że w tym typie baterii efekt pamięciowy został całkowicie wyeliminowany. Pozdrawiam

irekka
13-02-2005, 19:54
Ja uważam, że sprzęt jest produkowany dla mnie i wszelkie takie dodatkowe wymagania drażnia mnie strasznie - dlatego nigdy nie docieram samochodu, nie rozładowuje akumulatorów - po zakupie po prostu używam. Zresztą akurat akumulatorek to chyba jest najtańszy z akcesoriów - dekielek jest droższy - warto mieć zapasowy.

mziel
13-02-2005, 20:24
Tak na marginesie, to baterie się formuje... Formatowanie to raczej nośników magnetycznych. Faktycznie dobrze jest naładować baterię litowo-jonową od początku do końca (no bo mamy do końca naładowana hehe), ale nie musimy robić tego trzech razy jak w starych bakteriach - możemy doładowywać w międzyczasie. I tak naprawdę wcale nie jest dobrze rozładowywać betrie do końca. Zresztą D70 i tak się wyłącza ponizej określonego poziomu a nie przy całkowicie rozładowanej bakterii.

heretique
13-02-2005, 20:34
Baterie li-on nie mają efektu pamięci. I nie jest to chwyt marketingowy, tylko fakt naukowy.
Poza tym, w instrukcji obsługi D70 (ani innego sprzętu na baterie Li-On, który posiadam) nie ma ani słowa o konieczności formowania baterii. Po co wychodzić przed orkiestrę? :-)