PDA

Zobacz pełną wersję : 135 mm f/2.8 AI-S - zakupiłem



StruceL
11-02-2005, 20:27
Zakupiłem dzisiaj to szkło i powiem, że bardzo mi się ono podoba.
Co do jakości optycznej powiem co nieco jak wykonam powiększenia.
W każdym razie szkiełko jest solidne i dobre mechanicznie.
Pierścień ostrości chodzi gładko i nie za lekko.
Co do ogniskowej to bardzo mi się ona podoba. Wydaje mi się idealna do portretu, jako, że można wyeksponować samą twarz bez zniekształceń perspektywicznych.
Na ulicę też się przyda do fotografowania ludzi.

Jak ktoś miał ten obiektyw to chętnie posłucham opinii.

gALL
11-02-2005, 20:51
B. dobre szklo, ale jest tez tansza i nie gorsza optycznie wersja z Serii E (tez ma wbudowana oslone p.sloneczna). Nie lubie ogniskowej 135, wole 105 lub 100 (mam Nikon E Series 100/2.8 - zarabiste szklo do portretu).

StruceL
11-02-2005, 20:54
100-tke lub 105-tke też mam w planie.
100/2.8 E jakie ma mocowanie - AI-S? Nada się do FA.

ALF
11-02-2005, 21:25
a ja kupiłem i w najbliższym czasie potestuję photoline 24/2;8 AF MC...na pierwszy rzut oka solidna metalowa konstrukcja, AF głośny, ale skuteczny i dosyć szybki - w każdym razie sporo szybszy od mojej kitowej sigmy 24-70...o reszcie bedę mógł powiedzieć jak zrobię foty :wink:

gALL
11-02-2005, 22:42
Seria E ma bagnet w wersji Ai-S bo byla projektowana do Nikonow EM, FG, FG-20 (wersja ekonomiczna dla Nikkorow).

Jak najbardziej pasuje do FA.

maroo
11-02-2005, 23:05
a ja kupiłem i w najbliższym czasie potestuję photoline 24/2;8

To już wiem kto mnie podkupił na alledrogo :twisted:

Będziesz zadowolony z tego szkiełka.
Budowę faktycznie ma siermiężną ale optyka jest rzeczywiście super :D

ALF
11-02-2005, 23:46
a ja kupiłem i w najbliższym czasie potestuję photoline 24/2;8
To już wiem kto mnie podkupił na alledrogo :twisted:
Będziesz zadowolony z tego szkiełka.
Budowę faktycznie ma siermiężną ale optyka jest rzeczywiście super :D

sorki...własnie...może poznamy swoje nicki z allegro i nie będziemy sobie wchodzić w drogę...mam taką umowę z kumplem bo często szukamy tego samego :wink:

maroo
12-02-2005, 00:37
Żartuję. :D
Miałem zamiar to kupić po rozsypce mojej Sigmy, ale spasowałem wcześniej, bo jeszcze da się ją ożywić.

Mój nick to aldicomm.

Miqel
12-02-2005, 00:43
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem 135/2,8 właśnie z serii E i jestem bardzo zadowolony. Powaliła mnie rozdzieczość na APX 100ASA :) Ja b.często używam tego szkiełka właśnie do portretów - miodzio
Miłego użytkowania :!:

ALF
12-02-2005, 01:10
Żartuję. :D
Miałem zamiar to kupić po rozsypce mojej Sigmy, ale spasowałem wcześniej, bo jeszcze da się ją ożywić.
Mój nick to aldicomm.

no to się cieszę podwójnie :mrgreen: ...zrezygnowałem z zakupu D70 i poszalałem trochę z zakupami (statyw, monopod, Z10 dla żonki i jeszcze parę "drobiazgów" :mrgreen: )...postanowiłem dokupić dwa jasne szkiełka: tamrona 28-75 i szeroki 24...polowałem na nikkora, ale konieczność zakupu głowicy do monopoda spowodowała, że zdecydowałem się na photolina, a za parę dni, jak wpłynie kasa za aukcje dojdzie jeszcze tamronik :mrgreen: ...szkła ważniejsze od puszki, a poza tym mam co raz większą ochotę na D2H :mrgreen: a może stanieje D1X :?: :roll: :wink: