PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] ring of kerry



brylek
27-03-2009, 00:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://www.iv.pl/images/7n7n2n8k45vxw29z04qb.jpg]źródło ([URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=7n7n2n8k45vxw29z04qb.jpg)[/URL]
Witam podaje moje 2 zdjęcie do oceny . Co na to powiecie ?

kulten
27-03-2009, 00:29
Świetna kolorystyka. Kadr już gorzej. Ten płotek ni z gruchy ni z pietruchy.

brylek
27-03-2009, 00:31
A tak mi wszedł w kadr i został

sea21
27-03-2009, 00:31
Za Kultenem. Płotek totalnie nie pasuje. Poza tym bardzo przyjemne:)

Piotr_ek
27-03-2009, 00:35
bdb foto. pozytywne w odbiorze. Świetna obróbka.

brylek
27-03-2009, 00:40
ok za 4 tyg jadę na poprawkę nie będzie PLOTA

Proac150
27-03-2009, 02:17
Trzymam kciuki by światło dopisało i kolor nie był gorszy niż na powyższym. Mi się podoba (za innymi płot mniej)

Aames
27-03-2009, 03:29
Za kolegami, świetna obróbka i kolory.
Po prostu następnym razem pokonaj ten płot, a jak wynika z historii może to zaowocować poważnymi zmianami:) Mam nadzieję, że na lepsze. Powodzenia:)

borregaard
27-03-2009, 07:55
No cóż,wypada tylko podpiąć się pod opinie Kolegów...:-D

Marek_L
27-03-2009, 08:40
No cóż,wypada tylko podpiąć się pod opinie Kolegów...:-D
To ja też się podpinam :-D

A mam pytanie, napisałeś:


Witam podaje moje 2 zdjęcie do oceny . Co na to powiecie ?

...a to drugie to gdzieś wsysło... ;-)

brylek
27-03-2009, 09:45
2 jest tu http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=92141 nie wsysło :mrgreen:

Seeth
27-03-2009, 10:32
Ładny widok ;)

barbi
27-03-2009, 23:04
Zdjęcie jest więcej niż OK. Nie ma co się przejmować płotkiem, wizualnie nie przeszkadza, jeżeli był taki zamysł autora (ograniczenie przestrzeni). Inaczej należało obciąć kadr powyżej i wyszłaby przepiękna panorama

swiatlo
28-03-2009, 00:57
Ile komentujacych tyle opinii :)
Dla mnie zdjęcie słabe. To znaczy słabe kompozycyjnie. Nic na nim nie ma. Dobrze obrobione i ostre, ale to za mało na dobry obrazek. Dobry obrazek musi jeszcze jakoś trafiać w emocje, a na mnie ten obrazek nie działa. Same skały to za mało, może jako tło do czegoś, ale jako główny obiekt, to są za słabe.
Płotek nie wiadomo czy powinien być czy nie, jakoś tak niezdecydowanie się załapał na kadrze. Poza tym druciany płotek nie jest zwykle atrakcyjnym elementem kompozycji, więc lepiej aby go nie było. Ale jak go nie będzie, to już zupełnie nic nie zostanie.
Mam ciekawe spostrzeżenie. Czy to forum powoli się nie zamienia w plfoto? Same ochy i achy ostatnio, opinie w style "rewelka", "debeściak", itd, nad bardzo przeciętnymi zdjęciami. Rzadko tutaj zaglądam, więc być może coś ominąłem. Czy coś się zdarzyło że nagle taka zmiana charakteru tego forum?

brylek
28-03-2009, 01:33
Witaj kolego Swiatlo jako ze napisałeś ''Same skały to za mało, może jako tło do czegoś, ale jako główny obiekt, to są za słabe'' , nie twierdzę ze nie masz racji ! A jak Ty byś to widział ? Czy przejechał byś obojętnie ?

Marc09
28-03-2009, 01:45
Super widokówka! Natomiast o "słynnym" płotku wspomnieć muszę, że dla mnie jak najbardziej pasuje do krajobrazu i właściwie widać go tyle ile potrzeba! :-)
Wyobraźmy sobie co by było gdyby płot zniknął?..., To już nie to zdjęcie!!!

osttel
28-03-2009, 01:56
Ile komentujacych tyle opinii :)
Dla mnie zdjęcie słabe. To znaczy słabe kompozycyjnie. Nic na nim nie ma. Dobrze obrobione i ostre, ale to za mało na dobry obrazek. Dobry obrazek musi jeszcze jakoś trafiać w emocje, a na mnie ten obrazek nie działa. Same skały to za mało, może jako tło do czegoś, ale jako główny obiekt, to są za słabe.
Płotek nie wiadomo czy powinien być czy nie, jakoś tak niezdecydowanie się załapał na kadrze. Poza tym druciany płotek nie jest zwykle atrakcyjnym elementem kompozycji, więc lepiej aby go nie było. Ale jak go nie będzie, to już zupełnie nic nie zostanie.
Mam ciekawe spostrzeżenie. Czy to forum powoli się nie zamienia w plfoto? Same ochy i achy ostatnio, opinie w style "rewelka", "debeściak", itd, nad bardzo przeciętnymi zdjęciami. Rzadko tutaj zaglądam, więc być może coś ominąłem. Czy coś się zdarzyło że nagle taka zmiana charakteru tego forum?

Choć obserwuje To zacne forum od niedawna myślę, ze mogę się podpisać pod Twoimi pytaniami. Najpierw sailor-wiadomo, potem reszta użytkowników zamilkła (nawet kofee i tianga jakoś nie mają dzieci do fotografowania), hanibal po powrocie z wycieczki do PL tez milczy, dzisiaj autograf – ok. choroba rozumiem; ale to jakieś fatum czy co? Nagle ja jakaś szara mysza, która nigdy nie komentowała zdjęć widzi, że coś się nie zgadza. Kolego światło zrób cos z tym – proszę.

GUINNESSts
28-03-2009, 01:56
A... To Ty walnoles ta ''Wiosne w irlandii'' No troszke wtedy nie poszlo. Tym razem fajnie. Ladnie prezentujesz jak juz uda Ci sie pokazac. Mieszkam na samym poczatku wyprawy na Ring of Kerry i kadrow to tu mnostwo. Ale...pokazac!!! Jak??? Uczymy sie. "Nie zrazaj sie"- Tak wielcy tej stronki mi czasem pisza i bardzo pomagaja.
Moze zalozymy klub Ring of Kerry i nauczymy sie pokazywac do cholery. Pozdrawiam!

osttel
28-03-2009, 02:03
A co do fotki. Mi płotek nie przeszkadza o ile będzie się ciągnął do samego dołu. Tzn. moim skromnym zdaniem brakuje tu dołu. Płotek mógłby stanowić ciekawy szczegół ekspozycji.

brylek
28-03-2009, 02:06
GUINNESSts może w niedziele będę na kerry może się spotkamy ?

Seeker
28-03-2009, 04:19
O kadrze juz bylo, aureolki wylazly na szczytach.
Ladne sa za to kolorki i wzorki.

borregaard
28-03-2009, 07:43
Czy to forum powoli się nie zamienia w plfoto? Same ochy i achy ostatnio, opinie w style "rewelka", "debeściak", itd, nad bardzo przeciętnymi zdjęciami. Rzadko tutaj zaglądam, więc być może coś ominąłem. Czy coś się zdarzyło że nagle taka zmiana charakteru tego forum?
Tu,akurat,nie jest to zagrożeniem,takie tam sezonowe....chociaż zakusy są...mocne...W innych działach też to się dzieje,a zagrożenie większe.
Wiesz jak to jest...sam miałeś okres,że...plfoto...:mrgreen: :mrgreen:

Szuwar
28-03-2009, 13:20
Gdyby płotu nie było - nie byłoby nic przyciagającego.

A tak - jest na co pomarudzić.

Mnie się nie podoba. Bez pomysłu. Jak napisał Światło - skały w oddali to nie wszystko